Skocz do zawartości

Co to za czujnik i jaki ma wpływ na pracę silnika?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle mój Nissan Terrano zaczął dymić na początku uruchomienia silnika. Silnik wysokoprężny 2.7 TDI. Podczas pracy na wolnych obrotach też trochę bardziej dymił. Dymił też podczas przyśpieszania. Poza tym wóz normalnie jeździł.

Wcześniej tego nie było.

Przy okazji zbiegło się to z utrudnionym hamowaniem, tak jakby wspomaganie hamulców raz działało, a raz nie, a gdy nacisnąłem pedał hamulca i jednocześnie chciałem dodać gazu to nie było reakcji silnika i obroty się nie zwiększały.

 

Okazało się, że jakimś cudem odczepił się mały gumowy wężyk od jakiegoś czujnika. Po wciśnięciu wężyka na miejsce problemy ustąpiły.

 

Co to jest za czujnik, za co odpowiada i jak to współgra z ogólnym sterowaniem pracą silnika?

 

42sjr.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o czujnik, ale o podciśnienie. Sam piszesz ze obwód podcisnienia byl nieszczelny. Hamulce wspomagane sa podciśnieniem. Jak go nie bylo to i serwo nie działało.

A sterowanie silnikiem? A choćby kąt wyprzedzenia wtrysku, albo dawka rozruchowa może być sterowana podcisnieniem.

Ale na szczescie za 0 zł usunąłeś usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PAWELwaw84 napisał:

Wyglada to na jakis elektrozawor sterujacy podcisnieniem, ale czego to by trzeba bylo popatrzec dokad ida wezyki z podcisnieniem... egr, turbosprezarka?

To nie jest elektrozawór. Wygląda mi na czujnik podciśnienia. Przy lepszym świetle zobaczyłem, że jest do niego podłączony jeden przewód elektryczny, którego drugi koniec jest jednym z czterech przewodów wtyczki przepływomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, damianX napisał:

Ale opaskę na niego założyłeś aby ponownie nie spadł ?

Jeszcze nie, bo muszę takiej poszukać. Mam gdzieś taką sprężystą. Musi być mała, bo wężyk ma chyba 7mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.