Skocz do zawartości

BMW F10 528 usa


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. 

Powiedzcie mi jaki jest koszt transportu takiej fury z USA?

Jedna z firm specjalizujących się w tego typu przedsięwzięciach oferuje takie auto lekko "stuknięte" w kwocie 43-45 tys zł w dostawa pod dom. 

Mam rodzinę w stanach i myślę czy by sobie czegoś takiego nie sprowadzić samemu. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaserTi napisał:

Siemka. 

Powiedzcie mi jaki jest koszt transportu takiej fury z USA?

Jedna z firm specjalizujących się w tego typu przedsięwzięciach oferuje takie auto lekko "stuknięte" w kwocie 43-45 tys zł w dostawa pod dom. 

Mam rodzinę w stanach i myślę czy by sobie czegoś takiego nie sprowadzić samemu. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Pozdrawiam

z grubsza jest to tak:

cena zakupu + przewóz na terenie USA do najbliższego portu (to może być i $100 jak i $1000 - zależy od odległości od portu) + fracht morski (ok. $800-1000)+ubezpieczenie. I tak wyliczasz podstawę do wymiaru podatków i opłat - wartość samochodu z transportem i ubezpieczeniem.

Potem liczysz od sumy zakupu z transportem cło, od wartości z cłem akcyzę, a od wartości z cłem i akcyzą 23% VAT. Masz wartość po opodatkowaniu.

Do tego odprawa w Polsce przez agencję celną (musisz zadzwonić bo wiem jakie były stawki za samochód 10 lat temu przy stałej współpracy - obecnych nie znam, indywidualnych tym bardziej ale na pewno to będzie kilkaset zł). Do tego jeszcze opłaty portowe za rozładunek kontenera, opłaty magazynowe - policz z 1000 zł.

Na ubezpieczeniu lepiej nie oszczędzać, bo niestety zdarzają się szkody w portach, a kluczyki to nie raz zginęły kiedy się tym zajmowałem 10 lat temu.

 

Osobisci- sam bym nie sprowadzał, bo na aukcjach ubezpieczeniowych zdjęcia są czasem kreatywnie zrobione. Firmy które to robią, często mają człowieka na miejscu, który jeździ i ogląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 01:33, Manx napisał:

z grubsza jest to tak:

cena zakupu + przewóz na terenie USA do najbliższego portu (to może być i $100 jak i $1000 - zależy od odległości od portu) + fracht morski (ok. $800-1000)+ubezpieczenie. I tak wyliczasz podstawę do wymiaru podatków i opłat - wartość samochodu z transportem i ubezpieczeniem.

Potem liczysz od sumy zakupu z transportem cło, od wartości z cłem akcyzę, a od wartości z cłem i akcyzą 23% VAT. Masz wartość po opodatkowaniu.

Do tego odprawa w Polsce przez agencję celną (musisz zadzwonić bo wiem jakie były stawki za samochód 10 lat temu przy stałej współpracy - obecnych nie znam, indywidualnych tym bardziej ale na pewno to będzie kilkaset zł). Do tego jeszcze opłaty portowe za rozładunek kontenera, opłaty magazynowe - policz z 1000 zł.

Na ubezpieczeniu lepiej nie oszczędzać, bo niestety zdarzają się szkody w portach, a kluczyki to nie raz zginęły kiedy się tym zajmowałem 10 lat temu.

 

Osobisci- sam bym nie sprowadzał, bo na aukcjach ubezpieczeniowych zdjęcia są czasem kreatywnie zrobione. Firmy które to robią, często mają człowieka na miejscu, który jeździ i ogląda.

 

 

 

O widzisz. Dziękuję Ci bardzo za rzeczowa odpowiedz. Niezmiernie mi pomogłeś. 

Jednym słowem jak nie ma się kogoś na miejscu to nie ma sensu bawić się w licytacje?

 

Dnia 8.07.2018 o 09:28, bochumil napisał:

Tutaj ciekawa oferta na Bawarkę po przygodzie z wandalami

 

http://usa-auto-online.com/pl/bmw-3-series-2012-7429994.html

 

Ciekawe na jakiej kwocie zakończy się aukcja...

 

Szkoda, że to trójka ale za 2 tys dolców bym wziął 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 11:24, MaserTi napisał:

Jednym słowem jak nie ma się kogoś na miejscu to nie ma sensu bawić się w licytacje?

Moim zdaniem właśnie tak. Ja osobiście bym tego nie zrobił. Jest to ruletka - możesz trafić dobrze, ale możesz trafić na minę, bo uszkodzeń będzie więcej niż widać po zdjęciach. Jak najprawdę dobry samochód, to nie martw się - zawodowi handlarze o niego zawalczą.

Zdjęcia na aukcji nie zawsze pokazują wszystko. Nie raz zdarzyło się że ludzie z  firmy w której pracowałem, po oględzinach rezygnowali z licytacji. 

 

Dnia 8.07.2018 o 09:28, bochumil napisał:

Tutaj ciekawa oferta na Bawarkę po przygodzie z wandalami

 

http://usa-auto-online.com/pl/bmw-3-series-2012-7429994.html

 

Ciekawe na jakiej kwocie zakończy się aukcja...

Pryznam - ciekawy. Najważeniejsze, że nie rozbity, nie topiony. Parę elementów wnętrza do renowacji, parę do wymiany, lakier do spolerowania i jest fajny samochód. 

Chyba tanio nie będzie - tam nie tylko łosie licytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.