Skocz do zawartości

Hultaj Santa Fe ‘19 - pierwszy weekend sprzedazy...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 500 sztuk wypchali za 3 dni - prawie 2/3 miesięcznej sprzedaży poprzedniego modelu..

 

Ten zakładają ok 1,000 sztuk miesięcznie +\- 250

 

- auto jest droższe niż było w poprzedniej budzie,

- pierwszy weekend sprzedaży - a wiec ceny z katalogów ...

 

 

Dwa, silniki stracili - 3.3l V6 ma dopiero dojść za 12+ miesięcy.... 2.0l Turbo tez ...

 

Nierozumiem, co w tym aucie przyciąga ? Auto bardziej ewolucja niż rewolucja....

 

Najlepsze jest to, ze klienci są z grupy Audi Q7, BMW X3/5 i jeśli dobrze rozumiem - to ok 7 na każde 10 kupionych było dwoma najlepszymi wersjami wyposażenia przez weekend...

 

 

79cf9976d29c1c83c05d7941dd24c578.png

 

 

4eec8c62e07cd15e1ef4be1bc603af84.png

 

 

77c3721e5df652d14ecb8af52622a712.png

 

Kolega z pracy poszedł się przejechac w piątek / pierwszy dzień sprzedaży, dostalem text .. ze kupił wczoraj - wytargował $1,500 z auta za $50k, jutro odbiera...

 

 

97b568cdfa64646c43c84d7d4f735797.png

 

0b27ac2b7315e011a0036474f6993685.jpg

 

Morda kontrowersyjna ...

 

Owszem lista wyposażenia jest długa, ale ciekawi mnie co sprawiło, ze lud się rzucił i prawie miesięczna sprzedaż starego modelu zrobili w 3 dni... 🤩

 

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie podobac jak na warunki EU to za duzy sprzedaz w PL pareset sztuk w roku.

Wlazlem na strone hultaja 48k 2.4 GDI

Ford Everest tyle samo

X5 x2 

 

To nic dziwnego, ze sie sprzedaje :phi:

 

A czemu u Was jest i40 i Sonata? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie podobac jak na warunki EU to za duzy sprzedaz w PL pareset sztuk w roku.
Wlazlem na strone hultaja 48k 2.4 GDI
Ford Everest tyle samo
X5 x2 
 
To nic dziwnego, ze sie sprzedaje :phi:
 
A czemu u Was jest i40 i Sonata? 
Ale BMW X5 masz 30% od cennika - wiec roznice sa mniejszsze...

i40 pokrywa tych ludzi ktorzy chca kombi lub Diesel, Sonata ci tego nie oferuje.

Sonata jest alternatywą dla Camry. Floty tez to kupuja - ale glownie z 2.4l silnikiem. Juz nie pamiętam jaka jest proporcja, na kazde 4 Sonata w starej generacji byla sprzedaz jednego i40.

Teraz jest to chyba 7 do 1, i40 sprzedaz na miesiac to ponizej 100 sztuk, imvho to w 2019 juz tego nie zobaczymy u dealerow.

17e39eaf739bd7c91228d8f28cdc1847.jpg

2234513ff770734790ba3a21c795117f.jpg

ff2f47d02107920a84f441747f150c96.jpg

...bo przepaść miedzy i40 a Sonata jest ogromna szczególnie we wnetrzu... a Sonata jest tańsza...

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 15:49, OZI napisał:

Nierozumiem, co w tym aucie przyciąga emoji15.png? Auto bardziej ewolucja niż rewolucja....

A to w czymś przeszkadza?

Dziwi taki pogląd w kraju, gdzie ludzie tkwią uparcie przy V-ileś i jedyną uznawaną ewolucją jest zwiększanie pojemności lub liczby cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2018 o 15:49, OZI napisał:

Morda kontrowersyjna ...

Owszem lista wyposażenia jest długa, ale ciekawi mnie co sprawiło, ze lud się rzucił i prawie miesięczna sprzedaż starego modelu zrobili w 3 dni... 🤩

 

 

To dlatego że Jeep popsuł Cherokee.

 

Zastąpili to:

USC40JES042C021001.jpg

 

tym:

 

5606617b1430432894f63e1486d95062.jpg

 

 

A w międzyczasie ludziom się ten skośny pysk spodobał.

 

BTW, jak zwykle kopiuje się Włochów w momencie gdy im już się coś znudzi i mają inny pomysł.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą tego samochodu jest IMO znaczek. To dlatego w EU to nie będzie hitem, jeśli tu kiedyś trafi. Mogę si założyć, że popularne nie będzie także dlatego, że koreańczyki kosztują tyle co EU konkurencja (albo i drożej) i nie wiadomo za co chcą więcej.

Poza przodem całkiem przyjemny dla oka. Z tym designem przodu Hultaj zmierza gdzieś w kierunku Lexusa i idą w zawody, kto zrobi brzydszy :chory: Podoba mi się wnętrze...ładne, nie wygląda ciężko, nie przypomina chińskiej miniwieży :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Największą wadą tego samochodu jest IMO znaczek. To dlatego w EU to nie będzie hitem, jeśli tu kiedyś trafi. Mogę si założyć, że popularne nie będzie także dlatego, że koreańczyki kosztują tyle co EU konkurencja (albo i drożej) i nie wiadomo za co chcą więcej.

Cenu maja odjechane poza Tucsone, ktory jest IMO przyzwoicie wyceniany. Do 1.4T i30 bez 80k nie ma co podchodzic rownie odjechane ceny ma P308 i efekty widac na ulicach jak duzo tego jezdzi. Floty lykna diesela bo co jak co ale diesel maja udany. Wiec za jakis czas zobaczymy bidne hultaje z dieselem na ulicach obstawiam, ze 95KM classic plus dla firm od 63k sie zaczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujekcybul napisał:

Cenu maja odjechane poza Tucsone, ktory jest IMO przyzwoicie wyceniany. 

Tucson wchodzi teraz po facelifcie i ceny będą wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w czymś przeszkadza?
Dziwi taki pogląd w kraju, gdzie ludzie tkwią uparcie przy V-ileś i jedyną uznawaną ewolucją jest zwiększanie pojemności lub liczby cylindrów.
Mnie dziwi, kazda marka by mnie zdziwila.
Powiedzmy 800 sztuk na miesiac na 30 dni sprzedazy. Wychodzi 26 sztuk dziennie.

500 sztuk, nawet przyjmijmy 450 w dni ... wychodzi 150 dziennie... prawie 6x tyle... fenomen.

Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą tego samochodu jest IMO znaczek. To dlatego w EU to nie będzie hitem, jeśli tu kiedyś trafi. Mogę si założyć, że popularne nie będzie także dlatego, że koreańczyki kosztują tyle co EU konkurencja (albo i drożej) i nie wiadomo za co chcą więcej.
Poza przodem całkiem przyjemny dla oka. Z tym designem przodu Hultaj zmierza gdzieś w kierunku Lexusa i idą w zawody, kto zrobi brzydszy :chory: Podoba mi się wnętrze...ładne, nie wygląda ciężko, nie przypomina chińskiej miniwieży :ok:
patrzac na przod to imvho na zywo to jest ladne..

Nie jezdzilem jeszcze, nie siedzialem ale lokalny dealer 28 sztuk wypakowywal...


735b7a0ea180fc399df054652350c362.jpg

ba1ee99fc9671307bc931a35259f0694.jpg

3833a0253dd9099939bf09d282e2c73e.jpg




Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.07.2018 o 08:34, OZI napisał:

patrzac na przod to imvho na zywo to jest ladne..

słupki drzwi bez okleiny wyglądają fatalnie... chyba, że to ASO klei przez sprzedażą dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozarek napisał:

słupki drzwi bez okleiny wyglądają fatalnie... chyba, że to ASO klei przez sprzedażą dopiero.

Przecież to folia ochronna zakładana na czas transportu, którą zdejmuje się przed wydaniem samochodu klientowi. Na oficjalnych zdjęciach wyżej, jest jak wół z czarną błyszczącą okleiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Manx napisał:

Przecież to folia ochronna zakładana na czas transportu, którą zdejmuje się przed wydaniem samochodu klientowi. Na oficjalnych zdjęciach wyżej, jest jak wół z czarną błyszczącą okleiną.

gdzie Ty na tym białym widzisz jakąś folię ochronną na słupkach 😐

Tak samo na białym nie ma plastikowych dokładek na błotnikach i progach...

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

O co konkretnie chodzi? ;]

porównaj sobie zdj prasowe i z placu to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozarek napisał:

gdzie Ty na tym białym widzisz jakąś folię ochronną na słupkach 😐

Tak samo na białym nie ma plastikowych dokładek na błotnikach i progach...

porównaj sobie zdj prasowe i z placu to zobaczysz

A widzę - właśnie m.in na słupkach - jest biała, a w samochodach z oficjalnych zdjęć słupki są czarne. Dokładek na błotnikach i progach faktycznie nie widać.

Zobacz sobie post OZIego z 10 lipca. Ten biały jest jeszcze zafoliowany - na masce pomarszczona biała folia, na słupkach biała folia, na drzwiach niebieskie odboje piankowe. Zapytaj wujka google o 2019 Santa Fe white i będziesz miał odpowiedź jak wygląda biały po "rozpakowaniu" :ok:

To powszechna praktyka z tym oklejaniem na biało, żeby zapobiec uszkodzeniom w transporcie, bo piano black łatwo porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ozarek napisał:

gdzie Ty na tym białym widzisz jakąś folię ochronną na słupkach 😐

Tak samo na białym nie ma plastikowych dokładek na błotnikach i progach...

porównaj sobie zdj prasowe i z placu to zobaczysz

 

Powiem szczerze, ze przez mysli by mi nie przeszlo zawracac sobie glowe jaki kolor maja slupki na drzwiach ;]

IMHO to jest oklejone na czas transport, ewentualnie jakas bieda wersja do wypozyczalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

Ten biały jest jeszcze zafoliowany - na masce pomarszczona biała folia, na słupkach biała folia, na drzwiach niebieskie odboje piankowe.

co do maski zgoda, odboje to sprawa oczywista, ale ja tam więcej folii nie widzę, dlatego pytałem gdzie ja widzisz na słupkach, a nie o maskę czy resztę auta.

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

ewentualnie jakas bieda wersja do wypozyczalni... 

stawiam na tą opcję i dokładnie o to mi chodziło - bieda wersja bez kilku detali już nie wygląda tak fajnie jak te ze zdj prasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwiedzeniu wystawy w NYC w kwietniu to auto było z paru względów moim faworytem, jeśli chodzi o całość. Być może dlatego, że:

- jest tu jakieś bardzo dalekie odniesienie kształtu do marzeń z dzieciństwa o Mitsubishi Pajero

- jest jakieś nawiązanie do innych terenówek, "co zmotoryzowały III świat"

- auto wygląda normalnie

- ze wszystkich aut, do których wsiadłem (tanie i średnio tanie) - właśnie Santa Fe miał najfajniejsze siedzenia z przodu --> najwygodniej mi się do tego auta wsiadało, w nim siedziało i z niego wysiadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ozarek napisał:

co do maski zgoda, odboje to sprawa oczywista, ale ja tam więcej folii nie widzę, dlatego pytałem gdzie ja widzisz na słupkach, a nie o maskę czy resztę auta.

stawiam na tą opcję i dokładnie o to mi chodziło - bieda wersja bez kilku detali już nie wygląda tak fajnie jak te ze zdj prasowych.

Nie ma co kopii kruszyć o taki detal.... ale na zdjęciach w google nie znajdziesz żadnego białego z białymi słupkami. W konfiguratorze też nie ma takiego.

To jest tak dobrze naklejone, że nie widać, że to coś tymczasowego. Mój samochód jak przyjechał do dealera, też miał białe słupki - folia była naklejona tak równo, że wyglądało to jakby tak miało zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.