Skocz do zawartości

Multimetr do zastosowań domowych


psyhol

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.07.2018 o 20:57, psyhol napisał:

Jaki multimetr macie/polecacie? Do tej pory miałem jakiś najtańszy z Leroya ale aktualnie wyzionął ducha i muszę szukać następcy :(

18 lat temu kupiłem MY-68 i służy mi do tej pory. Jak mi kiedyś padnie to bez wahania kupię kolejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzy 830 buz. Ma absolutnie wszystko czego na co dzień potrzeba. Najlepiej jak będzie z uni-t. Te akurat są dość dokładne i mają powtarzalne pomiary. Mam też 890 i oprócz tego ze można nim w miarę dokładnie zmierzyć prad przemienny do 20A to nie widzę wiecej jego plusów w porównaniu do mniejszego brata. 890 ma jedną wkurzajaca wadę. Wylacza się po kilku minutach żeby oszczędzać baterię- o to go nie lubię.

Mam też po 1 szt ich odpowiedników sygnowanych inną marką- no name. Funkcyjnie są identyczne, ale juz ich dokładność i powtarzalność wyników w porownaniu do uni-t'a jest losowa.

Wielokrotnie musiałem użyć też różnych budżetowych "automatow" co to same sobie dobierają zakres pomiarowy i rodzaj napięcia. Dla mnie to zbędny i kompletnie niepraktyczny bajer- tych nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy sprzedają wynalazek zwany ZT102. Od tych najtańszych marketówek odróżnia go m.in podświetlany ekran i automatyczna zmiana zakresów - obie cechy bardzo przydatne przy pracy w terenie.

Kosztuje kilkadziesiąt złotych (często bywają na niego promocje w różnych miejscach, za swój zapłaciłem ok. 26 pln).

Stosunek cena/jakość trudny do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 11.07.2018 o 09:16, karolchyla napisał:

Najprostrzy 830 buz. Ma absolutnie wszystko czego na co dzień potrzeba. Najlepiej jak będzie z uni-t. Te akurat są dość dokładne i mają powtarzalne pomiary. Mam też 890 i oprócz tego ze można nim w miarę dokładnie zmierzyć prad przemienny do 20A to nie widzę wiecej jego plusów w porównaniu do mniejszego brata. 890 ma jedną wkurzajaca wadę. Wylacza się po kilku minutach żeby oszczędzać baterię- o to go nie lubię.

 

Odkopuję temat - czyli taki UNI-T https://allegro.pl/oferta/miernik-cyfrowy-uniwersalny-uni-t-m830buz-11721790124

to do amatorki typu sprawdzenie napięcia akumulatora, sporadyczne przedzwanianie przewodów, pomiar rezystancji czujników w aucie będzie idealny?
Czy może pojawiły się jakieś inne czarne konie w tym pułapie cenowym? Zakupy z Ali nie wchodzą raczej w grę, interesuje mnie zakup krajowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat - czyli taki UNI-T https://allegro.pl/oferta/miernik-cyfrowy-uniwersalny-uni-t-m830buz-11721790124
to do amatorki typu sprawdzenie napięcia akumulatora, sporadyczne przedzwanianie przewodów, pomiar rezystancji czujników w aucie będzie idealny?
Czy może pojawiły się jakieś inne czarne konie w tym pułapie cenowym? Zakupy z Ali nie wchodzą raczej w grę, interesuje mnie zakup krajowy. 
Ja bym polecił taki: https://allegro.pl/oferta/automatyczny-unit-multimetr-miernik-ac-dc-ut33a-11082738738?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=6bd973c3-3049-4a08-b060-1fb7cd2ba70f#
Jest trochę droższy, ale jego dużą zaletą jest automatyczne przełączanie zakresu (nie ma rezcnego wyboru, tylko miernik sam przełącza).

Oferta przypadkowa, dla pokazania typu miernika.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Ja bym polecił taki: https://allegro.pl/oferta/automatyczny-unit-multimetr-miernik-ac-dc-ut33a-11082738738?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=6bd973c3-3049-4a08-b060-1fb7cd2ba70f#
Jest trochę droższy, ale jego dużą zaletą jest automatyczne przełączanie zakresu (nie ma rezcnego wyboru, tylko miernik sam przełącza).

Oferta przypadkowa, dla pokazania typu miernika.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Wydaje się fajnym sprzętem za niewielkie pieniądze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cinek napisał:

Wydaje się fajnym sprzętem za niewielkie pieniądze

Kupiłem, jak poszukiwałem pożeracza prądu w seicento. 200 mA było za małym zakresem, na na 10A nie widać było ile jest, bo zaokrąglenie nie pokazywało precyzyjnie. Do domu na pewno wystarczy.

Jedyna denerwująca funkcja, to to że piszczek jest dostępny po naciśnięciu klawisza select, a nie domyślnie, ale powiedzmy, że da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Ja bym polecił taki: https://allegro.pl/oferta/automatyczny-unit-multimetr-miernik-ac-dc-ut33a-11082738738?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=6bd973c3-3049-4a08-b060-1fb7cd2ba70f#
Jest trochę droższy, ale jego dużą zaletą jest automatyczne przełączanie zakresu (nie ma rezcnego wyboru, tylko miernik sam przełącza).

Oferta przypadkowa, dla pokazania typu miernika.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Dodatkowo widzę że ma podświetlenie. Przydatna funkcja przy aucie, jak wieczorem trzeba coś sprawdzić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo widzę że ma podświetlenie. Przydatna funkcja przy aucie, jak wieczorem trzeba coś sprawdzić.
Nie zauważyłem , mój nie ma, ale mam go już kilka lat.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Yato chyba też ma podświetlenie, i też trzeba manualnie włączyć piszczek.

Nie przeszkadza mi to w niczym mój stary też tak miał.

A ostatni zakup to multimetr z oscyloskopem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam tego
https://a.aliexpress.com/_uyirCy i tego https://allegro.pl/oferta/niteo-tools-sonda-multimetr-miernik-cyfrowy-lcd-11052193400 ;] wiem, ze do Uni-Ta czy nawet Yato pewnie nie mają podejścia i pewnie zostanę zjedzony, ale póki co na moje potrzeby są wystarczające. Swoją drogą fajnie by było z ciekawości porównać je z czymś lepszym, ale nie znam nikogo w okolicy kto by miał sprzęt pomiarowy albo chociaż jakiś porządny miernik...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sapphire napisał:

Ja od jakiegoś czasu używam tego
https://a.aliexpress.com/_uyirCy i tego https://allegro.pl/oferta/niteo-tools-sonda-multimetr-miernik-cyfrowy-lcd-11052193400 ;] wiem, ze do Uni-Ta czy nawet Yato pewnie nie mają podejścia i pewnie zostanę zjedzony, ale póki co na moje potrzeby są wystarczające. Swoją drogą fajnie by było z ciekawości porównać je z czymś lepszym, ale nie znam nikogo w okolicy kto by miał sprzęt pomiarowy albo chociaż jakiś porządny miernik...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 

Zjedzony nie zostaniesz ;) jakbym teraz kupował miernik to pewnie też bym wziął coś z niższej półki cenowej choć Yato to akurat górna półka nie jest ;]

Czy żałuję? Nie, porównałem z innymi miernikami i mierzy okej, może też pracować z cęgami (nie mam i nie korzystam)

W sumie najmniej używam KKmoon z oscyloskopem choć bardzo sympatyczny miernik, mogę wstawić jakieś fotki jeśli kogoś to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Kupiłem, jak poszukiwałem pożeracza prądu w seicento. 200 mA było za małym zakresem, na na 10A nie widać było ile jest, bo zaokrąglenie nie pokazywało precyzyjnie. Do domu na pewno wystarczy.

Jedyna denerwująca funkcja, to to że piszczek jest dostępny po naciśnięciu klawisza select, a nie domyślnie, ale powiedzmy, że da się żyć.

Właśnie ja też chcę szukać pożeracza prądu w moim Seicento, bo po paru dniach postoju nie chce zakręcić rozrusznikiem, aku nie zdechło do zera ale nie ma siły na rozruch i  wszystko gaśnie wraz z resetem zegara. Czyli taki 830BUZ i UNI-T UT33A+ do takich badań się nie nadają?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cinek napisał:

Zjedzony nie zostaniesz ;) jakbym teraz kupował miernik to pewnie też bym wziął coś z niższej półki cenowej choć Yato to akurat górna półka nie jest ;]

Czy żałuję? Nie, porównałem z innymi miernikami i mierzy okej, może też pracować z cęgami (nie mam i nie korzystam)

W sumie najmniej używam KKmoon z oscyloskopem choć bardzo sympatyczny miernik, mogę wstawić jakieś fotki jeśli kogoś to interesuje.

 

Ja zawsze jestem zainteresowany jak jest coś fajnego ;] może kiedyś będę potrzebował oscyloskop :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sapphire napisał:

 

Ja zawsze jestem zainteresowany jak jest coś fajnego ;] może kiedyś będę potrzebował oscyloskop :hmm: 

To jedziemy. Tak wygląda Yato. Co ma fajnego to podświetlenie

 

 IMG_20220127_182030.jpg.8c22136ded1e318aaf4708ee3060e9d9.jpg

 

I magnetyczny klips dzięki któremu można go przyczepić do czegoś w samochodzie na przykład ;]

IMG_20220127_182043.jpg

 

 

 

A tu mój twórczy bajzel ;]

KKmoon dam za chwilę.

 

IMG_20220127_181945.jpg

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy. Tak wygląda Yato. Co ma fajnego to podświetlenie
 
 IMG_20220127_182030.jpg.8c22136ded1e318aaf4708ee3060e9d9.jpg
 
I magnetyczny klips dzięki któremu można go przyczepić do czegoś w samochodzie na przykład default_zlosnik.gif
IMG_20220127_182043.jpg.3ea29a3d500993de1415af4202abb85b.jpg
 
 
 
A tu mój twórczy bajzel default_zlosnik.gif
KKmoon dam za chwilę.
 
IMG_20220127_181945.jpg.228197b075285a6079d29ab32ee36711.jpg
Strasznie mi teraz brakuje takiego miejsca, ale muszę jeszcze trochę wytrzymać... Jak dobrze pójdzie to w może w tym roku uda się powoli ruszyć w kierunku wybudowania własnych "4 kątów" to zrobię sobie taki kącik

Ale ten uchwyt to fajna sprawa. Nie widziałem jeszcze nic podobnego default_ok.gif

A propos podświetlenia to miałem jeszcze coś takiego, ale o ile dobrze pamiętam to chyba oddałem bratu, bo 3 to już było trochę za dużo default_zlosnik.gif

https://a.aliexpress.com/_uGEFt6

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I KKmoon:
IMG_20220127_184701.jpg.91da69dc2e0d5ec38e12fde33a5e1c2a.jpg
IMG_20220127_184919.jpg.be941a860b50ed8cfc019351cf5ec1f1.jpg
IMG_20220127_184940.jpg.036022852fbd23fba323fd30d6860a01.jpg
IMG_20220127_190016.jpg.3f3433561114b4f18b831664a225e4ff.jpg
Nie znam się na takim sprzęcie. Znalazłem na Ali za 300 zł. Sporo, ale jeśli działa jak powinien to zapiszę go sobie na przyszłość default_ok.gif

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Edit: okazało się, że już go mam na liście życzeń na Ali ;] ;] ;]
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sapphire napisał:

Strasznie mi teraz brakuje takiego miejsca, ale muszę jeszcze trochę wytrzymać... Jak dobrze pójdzie to w może w tym roku uda się powoli ruszyć w kierunku wybudowania własnych "4 kątów" to zrobię sobie taki kącik emoji7.png

Ale ten uchwyt to fajna sprawa. Nie widziałem jeszcze nic podobnego default_ok.gif

A propos podświetlenia to miałem jeszcze coś takiego, ale o ile dobrze pamiętam to chyba oddałem bratu, bo 3 to już było trochę za dużo default_zlosnik.gif

https://a.aliexpress.com/_uGEFt6

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



 

Na razie działam na biurku, docelowo chcę sprzątnąć stajnię Augiasza i zrobić tam normalny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sapphire napisał:

Strasznie mi teraz brakuje takiego miejsca, ale muszę jeszcze trochę wytrzymać... Jak dobrze pójdzie to w może w tym roku uda się powoli ruszyć w kierunku wybudowania własnych "4 kątów" to zrobię sobie taki kącik emoji7.png

Ale ten uchwyt to fajna sprawa. Nie widziałem jeszcze nic podobnego default_ok.gif

A propos podświetlenia to miałem jeszcze coś takiego, ale o ile dobrze pamiętam to chyba oddałem bratu, bo 3 to już było trochę za dużo default_zlosnik.gif

https://a.aliexpress.com/_uGEFt6

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



 

Spoko ten mierniczek z Ali :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie działam na biurku, docelowo chcę sprzątnąć stajnię Augiasza i zrobić tam normalny warsztat.
Ja mam w planach garaż w budynku domu na 2 auta z miejscem na warsztat i dodatkowo blaszak 6x7m tak żeby mieć miejsce na narzędzia ogrodowe i dodatkowe miejsca na auta gdyby takie było potrzebne. A czy się uda zrobić tak żeby były finanse na oba czy tylko na jeden czy może zostanę tylko z wiatą na samochód to już życie zweryfikuje :hehe:

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.