Jump to content
Igorek

czyszczenie łańcucha rowerowego

Recommended Posts

Dzieci, jak to dzieci, znalazły sobie zabawę i bardzo dokładnie zasypały łańcuchy w swoich rowerach piaskiem z piaskownicy. Na razie szlaban na rowery do czasu czyszczenia ale już suszą głowę i muszę się szybko podjąć tematu. Na YT kupę poradników ale ja tylko potrzebuję szybko i łatwo zmyć to co jest i jakoś nasmarować zamiast szukać tej jedynej i najlepszej na świecie metody. Woda z węża ogrodowego aby spłukać i potem jakiś smar? Jakieś inne pomysły?

woda to nie zejdzie raczej dokladnie.Jakas szczoteczka i plynem najlepiej piana aktywna potraktuj.idealem by bylo rozpiac lancuc i wrzucic do benzyny ale domyslam sie ze one nie maja spinki

Idz do Decathlonu i kup maszynke do czyszczenia ladnuchow bedzie na kilka lat. Pozniej smar i zetrzec szmata nadmiar zeby sie syf nie przylepial.

Ja łańcuchy w rowerze myje myjka do tego środek do mycia silnika. Później suszę i smar do lancucha

Najpierw karcher, a potem olej napędowy + pędzelek. Ewentualnie nafta.

Nie chcialo mi sie rozpinac i szejkowac, wiec wytarlem nasaczona benzyna ekstrakcyjna szmatka do momentu jak przestal brudzic, a potem nasmarowalem
Ale byl tylko zakurzony a nie w błocie. Po blocie, do butli z benzyna, suszenie i smarowanie oliwka.

• Thanks 1

Najlepszy ON myje i smaruje jednocześnie 👍

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ostatecznie umyłem wodą pod ciśnieniem i potem spryskałem sporą ilością WD40. Szkoda, że nie mam kompresora bo dobrze byłoby zastosować sprężone powietrze do wypchnięcia resztek wody no ale WD podobno wodę też wypiera a i jakoś tam smaruje. Teraz pytanie czego najlepiej użyć do nasmarowania łańcuchów. Przypominam, że są to rowerki dziecięce, więc pracować będą dość lekko. Jakiś olej silnikowy lub coś podobnego będzie dobre? 

Oliwka do lancucha, wybor tego ogromny. Mozna tez taka do pil lancuchowych. Jest tego od czorta. Tyle ze tluste lapie brud.

• Like 1

11 godzin temu, WaWeR napisał:

Oliwka do lancucha, wybor tego ogromny. Mozna tez taka do pil lancuchowych. Jest tego od czorta. Tyle ze tluste lapie brud.

W sumie mam blisko sklep motoryzacyjno-rowerowy to zaiwestuję w jakieś smarowidło typowo do łańcucha i nie będę dziadował ;]

W sumie mam blisko sklep motoryzacyjno-rowerowy to zaiwestuję w jakieś smarowidło typowo do łańcucha i nie będę dziadował ;]
~25 zl za butelke polecanego finishline zielony. Smaruje 2 rowery co 250-300km czyli co 2 miesiace. Mam od ponad roku...i konca nie widac.

Karcher + szczotka i myję łańcuch (a przy okazji cały rower). Potem smar do łańcuchów (specjalnie kupiłam taki lepszy - polecony przez znajomego) - taki zakup starcza na ładnych kilka sezonów. Te smarowidła specjalnie do łańcuchów jakoś nie łapią mocno kurzu czy pyłu ulicznego. Nadaje się też do motocykli (choć tego nie sprawdzałam). 

Tylko uzywajcie dobrego smaru, bo jak uzyjecie byle czego to tylko wam sie poprzyczepia piach i będzie zgrzytało.

Do łancucha rowerowego preferuje specjalny olej Finishline nie smar. I aplikuje tylko w łaczenie ogniw po aplikacji wycieram