Skocz do zawartości

czyszczenie łańcucha rowerowego


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci, jak to dzieci, znalazły sobie zabawę i bardzo dokładnie zasypały łańcuchy w swoich rowerach piaskiem z piaskownicy. Na razie szlaban na rowery do czasu czyszczenia ale już suszą głowę i muszę się szybko podjąć tematu. Na YT kupę poradników ale ja tylko potrzebuję szybko i łatwo zmyć to co jest i jakoś nasmarować zamiast szukać tej jedynej i najlepszej na świecie metody. Woda z węża ogrodowego aby spłukać i potem jakiś smar? Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcialo mi sie rozpinac i szejkowac, wiec wytarlem nasaczona benzyna ekstrakcyjna szmatka do momentu jak przestal brudzic, a potem nasmarowalem
Ale byl tylko zakurzony a nie w błocie. Po blocie, do butli z benzyna, suszenie i smarowanie oliwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ostatecznie umyłem wodą pod ciśnieniem i potem spryskałem sporą ilością WD40. Szkoda, że nie mam kompresora bo dobrze byłoby zastosować sprężone powietrze do wypchnięcia resztek wody no ale WD podobno wodę też wypiera a i jakoś tam smaruje. Teraz pytanie czego najlepiej użyć do nasmarowania łańcuchów. Przypominam, że są to rowerki dziecięce, więc pracować będą dość lekko. Jakiś olej silnikowy lub coś podobnego będzie dobre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WaWeR napisał:

Oliwka do lancucha, wybor tego ogromny. Mozna tez taka do pil lancuchowych. Jest tego od czorta. Tyle ze tluste lapie brud.

W sumie mam blisko sklep motoryzacyjno-rowerowy to zaiwestuję w jakieś smarowidło typowo do łańcucha i nie będę dziadował ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam blisko sklep motoryzacyjno-rowerowy to zaiwestuję w jakieś smarowidło typowo do łańcucha i nie będę dziadował ;]
~25 zl za butelke polecanego finishline zielony. Smaruje 2 rowery co 250-300km czyli co 2 miesiace. Mam od ponad roku...i konca nie widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Karcher + szczotka i myję łańcuch (a przy okazji cały rower). Potem smar do łańcuchów (specjalnie kupiłam taki lepszy - polecony przez znajomego) - taki zakup starcza na ładnych kilka sezonów. Te smarowidła specjalnie do łańcuchów jakoś nie łapią mocno kurzu czy pyłu ulicznego. Nadaje się też do motocykli (choć tego nie sprawdzałam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.