Skocz do zawartości

[DG] Split i karta paliwowa


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Do lepszych ode mnie w temacie księgowości i/lub wyszukiwania w necie:

 

Mam kartę paliwową - chcę zapłacić za nią splitem (mnie też niestety płacą splitem, stąd chęć płacenia innym splitem).
W formatce przelewu mam "nr faktury" - a samo doładowanie karty nie generuje faktury.
Faktura jest zbiorcza na koniec miesiąca.
Można wykonać zatem przelew split bez nr-u faktury?
Z tego co czytam, to jest problem przy wszelkich zaliczkach, fakturach proforma i nr faktury jest jednak obowiązkowy. Jak w takim razie ogarnąć płatność za kartę paliwową? Pozostaje tylko wniosek co miesiąc o zwrot VAT-u? Przecież te urzędy nie nadążą tego przetwarzać ...

 

Inna sprawa - muszę obliczyć, jaka część w przelewie to VAT. Niech będzie, że obliczyłem i robię przelew. Ale odliczyć mogę tylko połowę VAT-u - więc co teraz? Mam zrobić przelew brakującego VAT-u należnego na samo subkonto split?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Do lepszych ode mnie w temacie księgowości i/lub wyszukiwania w necie:

 

Mam kartę paliwową - chcę zapłacić za nią splitem (mnie też niestety płacą splitem, stąd chęć płacenia innym splitem).
W formatce przelewu mam "nr faktury" - a samo doładowanie karty nie generuje faktury.
Faktura jest zbiorcza na koniec miesiąca.
Można wykonać zatem przelew split bez nr-u faktury?
Z tego co czytam, to jest problem przy wszelkich zaliczkach, fakturach proforma i nr faktury jest jednak obowiązkowy. Jak w takim razie ogarnąć płatność za kartę paliwową? Pozostaje tylko wniosek co miesiąc o zwrot VAT-u? Przecież te urzędy nie nadążą tego przetwarzać ...

 

Inna sprawa - muszę obliczyć, jaka część w przelewie to VAT. Niech będzie, że obliczyłem i robię przelew. Ale odliczyć mogę tylko połowę VAT-u - więc co teraz? Mam zrobić przelew brakującego VAT-u należnego na samo subkonto split?

 

Wiem, że to nie rozwiązuje Twojego problemu, ale rozważ karty postpaid np. Orlen, gdzie płacisz po otrzymaniu faktury zbiorczej.

Co do drugiej sprawy, zawsze płacisz netto+vat na drugie konto. To jakie masz odliczenie vat od auta dopiero się podlicza w deklaracji Vat i kwota, która wyjdzie płacisz z konta Vat do US. Czyli wg mnie  tu jest trochę otarcie łez w przypadku odliczenia 50%, bo więcej Ci się ściągnie z konta Vat niż będziesz mógł odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.