Skocz do zawartości
Maksyma

Centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

Tak tytułem początku - bardzo spodobała mi się funkcja składanego kluczyka. Jest taki bardzo poręczny i mega usprawnia korzystanie z autka.

Chciałam was zapytać w sumie o pomoc, mianowicie, chce zainwestować w centralny zamek do mojego autka - Matiz LIFE.  Zastanawiam się nad tym zestawem:

https://allegro.pl/centralny-zamek-2x-pilot-scyzoryk-logo-rtx-cl9s-5d-i5199654331.html#thumb/1

Wraz z nim muszę dokupić jeszcze grot. Oglądnęłam kluczyk i wyszło, że muszę kupić ten z numerkiem 1: https://allegro.pl/grot-groty-daewoo-leganza-polonez-i-inne-i6996958313.html

Pytałam się i immobilizer da się przenieść do nowego kluczyka.

Czy taki zestaw będzie pasował do autka?

Oglądając tylne drzwi zauważyłam, iż nie ma tam takich gumowej rurki (może na przewody jak na przodzie?) - są tylko zaślepki. Widziałam na internecie, że są takowe do kupienia, lecz tylko do drzwi przednich - czy te rurki się różnią czymś między przodem a tyłem?

Chciałabym również zlecić zamontowanie tego siłownika do bagażnika - czytałam wątek poświęcony instalacji w tym właśnie miejscu, jednak nie było tam jasnej i klarownej odpowiedzi - co i jak, dlaczego. Chciałabym mieć możliwość otwierania przez cięgno przy nogach, jak i z zamka przy klapie i dodatkowo z przyciski tego pilota.

Tak dla zorientowania się napiszę cenę, jaką podał mi za cały montaż serwis (ASO) gdzie jeżdżę gdy coś się psuje - ok. 600 zł

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez Maksyma

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj Maksyma

Co do wybranego zestawu centralnego zamka to wydaje się całkiem niezły i razem z dodatkowym grotem będzie pasował.

W nowym składanym kluczyku nie widzę miejsca na "przeszczepienie" pastylki imobilajzera która jest w oryginalnym kluczyku. To trzeba jeszcze sprawdzić.

Co do montażu - faktycznie oryginalnie z tyłu nie ma tych gumowych rurek do przeciągania kabli - bo nie było takiej potrzeby.

Spokojnie można kable puścić w inną rurkę lub dopasować takie jak z przodu

Sam montaż to nie jest wielka sprawa - ale trochę czasochłonna - bo trzeba porozbierać drzwi i odpowiednio zamontować siłowniki

Montaż siłownika do bagażnika to już taka kombinacja, właśnie dlatego aby można było otwierać go elektrycznie (a i pewnie po podłączeniu do zestawu) z pilota

Cena ASO za montaż spora - więc lepiej zapytać u innego elektryka samochodowego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za odpowiedź :)

Czyli panowie mechanicy powinni sobie poradzić z tym.

Co do pastylki, to wydaje mi się, że w starym kluczyku ma ona kształt cylindra(?) a co jeśli kształt w pilocie nie będzie zgadzał się?

Będzie jakiś dodatkowy problem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z montażem centralnego zamka poradzi sobie pewnie każdy średnio rozgarnięty elektryk.

Co do otwierania klapy bagażnika to były tutaj wątki

Pastylka w kluczyku to dokładnie taki mały walec - nowy pilot musi mieć miejsce na jej schowanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedź

Wątek czytałam, ale był on dla mnie nie zbyt jasny.

Centralny zamek zamówiłam - czekam teraz aż przybędzie do mnie i sprawdzę, czy pastylka zmieści się tam.

Ten film jak i poprzedni tego autora skłonił mnie do działania w tym temacie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta