Skocz do zawartości

Komfortowy Van... Espace?


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam ogloszenia w poszukiwaniu jakiegos fajnego samochodu wartego swojej ceny i w oko wpadlo mi Espace. Przymierzalem sie do nowego Espace ale mimo, ze to nastepca wielkiego vana, glowa dotykalem podsufitki (185cm plus panorama). Wiec patrze na oferty z poprzednim modelem. Czy to jakosciowo znosne auto? Rdza? Wszystko w nim trzeszczy czy prawie wszystko? 

Z jednej strony mysle o ostatnim liftingu a z drugiej strony serce podpowiada 3.5 V6, czyli okolice 2007r. niecale 8 s do setki i piekny dzwiek. Natomiast jak to sie prowadzi?

Kiedys jezdzilem krotkim 3.0 dci ale to bylo ponad 10 lat temu i juz nie bardzo pamietam natomiast sprawial wiele problemow ale tez wlasciciel pokonywal kocie lby i spiacych policjantow z predkosciami autostradowymi wiec nie wiem czy to miarodajne. A z najmlodszych modeli jaki silnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lisik napisał:

Przegladam ogloszenia w poszukiwaniu jakiegos fajnego samochodu wartego swojej ceny i w oko wpadlo mi Espace. Przymierzalem sie do nowego Espace ale mimo, ze to nastepca wielkiego vana, glowa dotykalem podsufitki (185cm plus panorama). Wiec patrze na oferty z poprzednim modelem. Czy to jakosciowo znosne auto? Rdza? Wszystko w nim trzeszczy czy prawie wszystko? 

Z jednej strony mysle o ostatnim liftingu a z drugiej strony serce podpowiada 3.5 V6, czyli okolice 2007r. niecale 8 s do setki i piekny dzwiek. Natomiast jak to sie prowadzi?

Kiedys jezdzilem krotkim 3.0 dci ale to bylo ponad 10 lat temu i juz nie bardzo pamietam natomiast sprawial wiele problemow ale tez wlasciciel pokonywal kocie lby i spiacych policjantow z predkosciami autostradowymi wiec nie wiem czy to miarodajne. A z najmlodszych modeli jaki silnik? 

Jest miękko. Silnik 2.0dci albo 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EIV grand 2.0 dci 170KM initiale z 2012r. Komfort świetny, bagażnik jak piwnica.

Z problemów przez 170 kkm: spalone rezystory dmuchawy - naprawa trwała długo, bo problem z częściami, popsuł się podnośnik jednej szyby, pad czytnika kart w navi, ale jeszcze była wtedy na gwarancji, jakiś czujnik na dpfie, czujniki poziomowania świateł.

Jak to duży automat z ciężkim silnikiem, zjada hamulce dość szybko (poza tym dużo jeździ załadowana i czasem trasy po górach). 

Poza tym zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Jeden z ostatnich vanów z fotelami na szynach w 2 rzędzie - można narty wozić na podłodze bez boksu na dachu.

Mistrzyni ładowności - moja córa pojechała nią na zawody w 5 osób z 5 rowerami i trenażerem (2 rowery i trenażer w środku, 3 na dachu)

Po 150kkm zaczęła trochę trzeszczeć w środku - podłokietnik kierowcy i drzwi tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregj napisał:

Mam EIV grand 2.0 dci 170KM initiale z 2012r. Komfort świetny, bagażnik jak piwnica.

Z problemów przez 170 kkm: spalone rezystory dmuchawy - naprawa trwała długo, bo problem z częściami, popsuł się podnośnik jednej szyby, pad czytnika kart w navi, ale jeszcze była wtedy na gwarancji, jakiś czujnik na dpfie, czujniki poziomowania świateł.

Jak to duży automat z ciężkim silnikiem, zjada hamulce dość szybko (poza tym dużo jeździ załadowana i czasem trasy po górach). 

Poza tym zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Jeden z ostatnich vanów z fotelami na szynach w 2 rzędzie - można narty wozić na podłodze bez boksu na dachu.

Mistrzyni ładowności - moja córa pojechała nią na zawody w 5 osób z 5 rowerami i trenażerem (2 rowery i trenażer w środku, 3 na dachu)

Po 150kkm zaczęła trochę trzeszczeć w środku - podłokietnik kierowcy i drzwi tylne.

Bagażnik duży przy 5 osobach, przy 7 bardzo mały. Strasznie męczące wyciąganie bardzo ciężkich foteli. W porównaniu do Hondy Odyssey czy Toyoty Sienny to jednak o numer mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos opinie o najnowszym espace? widze ze sa z silnikami 1.8T (225 koni)... jaka tam skrzynia siedzi? klasyczny automat czy dwa sprzegla?

Tez mi to czasem chodzi po glowie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne auto. kupiłem na próbę, żeby sprawdzić :hehe: .przy rodzinie 2 +3 (3 foteliki) to idealne rozwiązanie. jeździ a raczej pływa się po drodze. ja mam wersję słabszą 116KM, ale daje radę. jak chcesz gdzieś podróżować, to box na dach jest niezbędny. ja dołożyłem jeszcze bagażnik na 4 rowery na hak. zobaczymy jak się sprawdzi taki zestaw.

generalnie 4 jest bardzo popularna, części jest dużo na rynku pierwotnym jak i wtórnym. ceny nie powalają. z wad to na pewno elektronika (karta, czytnik kart, czujnik położenia wału, poduszki), czyli dyskoteka. no ale ja mam auto 10-letnie.

przed zakupem znalazłem w miarę ogarniętego mechanika ale i pomoc ak się przydała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2,0 turbo benzyna, gaz znosi bez problemu.  Sprawdzone w autach z około 10 - 5 lat wstecz (modelowo), przez moich klientów.
W ogóle wszystkie silniki iskrowe z renault z ostatniego czas sąu poza krytyką - tam już w zasadzie nic się nie psuło, nawet przy ignorancji użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceq napisał:

ma ktos opinie o najnowszym espace? widze ze sa z silnikami 1.8T (225 koni)... jaka tam skrzynia siedzi? klasyczny automat czy dwa sprzegla?

Tez mi to czasem chodzi po glowie...

 

Automaty z dwoma sprzeglami. Musze looknac co stoi u mnie na salonie. Ale ogolnie nowy espace jest ciasniejszy od wczesniejszych wersji. Ale osobiscie bardzo mi sie podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Espacem jest różnie 😀

Na FB jedni pokazują zdjęcia Espaca po 2x w wkacje, że wracali lawetami inni latają po 20-30kkm rocznie mają przebiegi ponad 400kkm i tylko eksploatacja 😀

Hasło do Espaca na forum: Espace jest jak Lidl, codziennie co innego 😀 (tyczy się błędów na desce rozdzielczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

Z Espacem jest różnie 😀

Na FB jedni pokazują zdjęcia Espaca po 2x w wkacje, że wracali lawetami inni latają po 20-30kkm rocznie mają przebiegi ponad 400kkm i tylko eksploatacja 😀

Hasło do Espaca na forum: Espace jest jak Lidl, codziennie co innego 😀 (tyczy się błędów na desce rozdzielczej)

No w to wierze, mialem kiedys Lagune... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceq napisał:

No w to wierze, mialem kiedys Lagune... ;)

Ja mam L2PH2 i odpukać ani słowa złego nie powiem na jej temat!

Kumpel z pracy też ma po FL zrobił to co poprzedni właściciel zaniedbał i w następnych 6 miesięcy klepnął 14kkm i zero awarii, checków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slawek_l_83 napisał:

Ja mam L2PH2 i odpukać ani słowa złego nie powiem na jej temat!

Kumpel z pracy też ma po FL zrobił to co poprzedni właściciel zaniedbał i w następnych 6 miesięcy klepnął 14kkm i zero awarii, checków.

 

No tez mialem L2ph2... i jakies problemy sie pojawialy, raz ugotowal mi sie czujnik temp spalin w DPF, amory sie skonczyly totalnie (przy ok 120kkm), potem powoli skrzynia zaczynala sie dziwnie zachowywac (automat), do tego 

luszczyly sie niektore gumowane plastiki w srodku (znana przypadlosc ;) ),

mialem 1.9 dci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos doświadczenia z:

- Grand Voyagerem po 2012 roku (Chrysler, Dodge, Lancia)

- Toyotą Sienną

- Hondą Oddysey

Zaczynam powoli myśleć o następcy mojego Citro C8 i jestem ciekaw, czy na ten modele warto się przesiadać.

Bo jak nie, to zostaje mi (kurcząca się w zasobach) Europa w postaci Sharana, Alhambry czy Viano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartłomiej napisał:

A ma ktos doświadczenia z:

- Grand Voyagerem po 2012 roku (Chrysler, Dodge, Lancia)

- Toyotą Sienną

- Hondą Oddysey

Zaczynam powoli myśleć o następcy mojego Citro C8 i jestem ciekaw, czy na ten modele warto się przesiadać.

Bo jak nie, to zostaje mi (kurcząca się w zasobach) Europa w postaci Sharana, Alhambry czy Viano

Mam hondę Odyssey od 8 lat. Właśnie zaczęło mi coś pukać w silniku przy przebiegu ok 190kkm. Podobno sworzeń tłoka :hehe:

Podobnie padły panewki w espace 2.2dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartłomiej napisał:

A ma ktos doświadczenia z:

- Grand Voyagerem po 2012 roku (Chrysler, Dodge, Lancia)

 

 

Sąsiad ma Chryslera Grand Voyagera. Fajne duże auto. Po złożeniu 3 rzędu siedzeń (chowają się w podłogę) można przewieźć całą zawartość mieszkania. :) Silniczek benzynowy 3,6 V6 - poezja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎11‎.‎07‎.‎2018 o 11:25, lisik napisał:

Przegladam ogloszenia w poszukiwaniu jakiegos fajnego samochodu wartego swojej ceny i w oko wpadlo mi Espace.

Trzeba było wziąć mojego 😉 A na serio to doskonale wyciszony i... przemyślany van. I nie chodzi tu nawet o system foteli, ale ilość i pojemność schowków. Miałem 2.0 DCI porządny bezproblemowy silnik. Masz konkretne pytania to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 18:03, jaceq napisał:

No tez mialem L2ph2... i jakies problemy sie pojawialy, raz ugotowal mi sie czujnik temp spalin w DPF, amory sie skonczyly totalnie (przy ok 120kkm), potem powoli skrzynia zaczynala sie dziwnie zachowywac (automat), do tego 

luszczyly sie niektore gumowane plastiki w srodku (znana przypadlosc ;) ),

mialem 1.9 dci

 

Ja mam 2.0 135KM, diesle w Reno to tylko 1.6 oraz 2.0 DCI sa polecane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2018 o 22:03, PiotrekDCI napisał:

Trzeba było wziąć mojego 😉 A na serio to doskonale wyciszony i... przemyślany van. I nie chodzi tu nawet o system foteli, ale ilość i pojemność schowków. Miałem 2.0 DCI porządny bezproblemowy silnik. Masz konkretne pytania to pisz.

A kiedy poszedł do ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2018 o 23:54, Bartłomiej napisał:

A ma ktos doświadczenia z:

- Grand Voyagerem po 2012 roku (Chrysler, Dodge, Lancia)

- Toyotą Sienną

- Hondą Oddysey

Zaczynam powoli myśleć o następcy mojego Citro C8 i jestem ciekaw, czy na ten modele warto się przesiadać.

Bo jak nie, to zostaje mi (kurcząca się w zasobach) Europa w postaci Sharana, Alhambry czy Viano

Który rok tego C8 może byłbym chętny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek_l_83 napisał:

Ja mam 2.0 135KM, diesle w Reno to tylko 1.6 oraz 2.0 DCI sa polecane :)

 

Akurat z samym silnikiem tam sie nic nie dzialo (jesli nie luczyc czujnika temp spalin w DPF)

Skrzynia to inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.