Skocz do zawartości

Grande Punto - mokro pod dywanikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Podniosłem dzisiaj gumowy dywanik z tyłu (po stronie pasażera), a pod nim mokro. Guma od spodu też mokra i jakby tłusta. To nie jest woda.

Macie pomysł co to może być i skąd cieknie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steyr napisał:

"posmakuj" trochę, jak ma słodki smak to glikol czytaj płyn chłodniczy, w takim wypadku cieknie z węży do nagrzewnicy lub z samej nagrzewnicy.

Pierwsze co mi przyszło do głowy, ale bez smaku. Poza tym chyba z przodu też byłoby mokro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2018 o 20:35, ZAMANA napisał:

Cześć. Może to wężyk od spryskiwacza tylnej szyby gdzieś cieknie. Bo skąd z tyłu ciecz chłodząca.

Wężyka od spryskiwacza już nie ma ;) 

Muszę znaleźć chwilę, zdjąć kilka elementów wykończenia i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 17.07.2018 o 00:17, Majkiel napisał:

...Muszę znaleźć chwilę, zdjąć kilka elementów wykończenia i obserwować.

Sprawdź od spodu czy nie masz już dziury w podłodze i od spodu Ci się nie ciągnie wilgoci, chociaż jakby dziura była od spodu, to woda nie powinna stać.

Albo przez uszczelkę szyby bocznej pasażera za kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomto napisał:

Sprawdź od spodu czy nie masz już dziury w podłodze i od spodu Ci się nie ciągnie wilgoci, chociaż jakby dziura była od spodu, to woda nie powinna stać.

Albo przez uszczelkę szyby bocznej pasażera za kierowcą.

Podłoga zdrowa, odpukać, ale na to wygląda że w porównaniu do poprzednich generacji Punto, w Grande nie zapomnieli o zabezpieczeniu ;)

 

W zeszłym tygodniu wybebeszyłem część wnętrza, w czwartek czy piątek była ulewa i poszedłem do auta. Leci przez tylne słupki do bagażnika i dalej ścieka po podłodze pod kanapą w nogi pasażerów.

Dokładniej:

1. Leje się z prawego słupka i przez otwory do bagażnika - podejrzewam że to przez lampę.

2. Po drugiej stronie woda wlewa się przez zgrzew w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Nie wiem, czy przez lampę tam się wlewa czy inną drogą. Jeśli inną, to którędy? Konkretnie cieknie, więc to nie jest jakieś przesączanie się.

 

punto_zgrzew.jpg.71fb8266f5033639d3b79a06ba8573d7.jpg

 

Co do lamp, zauważyłem że w prawej lampie nie ma takich plastikowych kołków w które wchodzą wypusty lampy (zdjęcia poniżej). To na pewno ma wpływ na przecieki, pytanie czy nie doszczelnić też otworów na kable.

 

lampa_prawa.jpg.e344d9b225707e9352ace8f3977140bf.jpglampa_lewa.jpg.64aa759886e447636410c4bf0445ff34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 10:14, Majkiel napisał:

Co do lamp, zauważyłem że w prawej lampie nie ma takich plastikowych kołków w które wchodzą wypusty lampy (zdjęcia poniżej). To na pewno ma wpływ na przecieki, pytanie czy nie doszczelnić też otworów na kable.

 

lampa_prawa.jpg.e344d9b225707e9352ace8f3977140bf.jpglampa_lewa.jpg.64aa759886e447636410c4bf0445ff34.jpg

Kołki nie są z plastiku, a z gumy. Dostępne są bez problemu w ASO. Otwór na kable też jest doszczelniony, dokładnie uszczelką znajdującą się na lampie. Swoją drogą po co ktoś to wyciągnął?
Do sprawdzenia jest też drożność odpływów z progów. Może ktoś w przebłysku robótek blacharsko-lakierniczych zaszpachlował, albo zaspawał...

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 2.08.2018 o 11:11, krowka napisał:

Kołki nie są z plastiku, a z gumy. Dostępne są bez problemu w ASO. Otwór na kable też jest doszczelniony, dokładnie uszczelką znajdującą się na lampie. Swoją drogą po co ktoś to wyciągnął?
Do sprawdzenia jest też drożność odpływów z progów. Może ktoś w przebłysku robótek blacharsko-lakierniczych zaszpachlował, albo zaspawał...

Kojarzysz może jaki numer mają te gumowe kołki, albo jak to się nazywa w nomenklaturze fiata? Szukałem w eperze, ale nijak nie umiem znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Temat przeciekania wrócił

Pojechałem Uniaczem na zlot, Punto stało 4 deszczowe dni pod domem i dziś jak młody wsiadał zauważyłem wodę, tym razem po lewej stronie.

Wieczorem trochę pozaglądałem pod dywanik i mokro za kierowcą oraz pod nogami kierowcy.

Uszczelka drzwi wygląda na nieprzeciekającą - może to być jakiś przepust kablowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 10.09.2019 o 00:48, Majkiel napisał:

Temat przeciekania wrócił

Pojechałem Uniaczem na zlot, Punto stało 4 deszczowe dni pod domem i dziś jak młody wsiadał zauważyłem wodę, tym razem po lewej stronie.

Wieczorem trochę pozaglądałem pod dywanik i mokro za kierowcą oraz pod nogami kierowcy.

Uszczelka drzwi wygląda na nieprzeciekającą - może to być jakiś przepust kablowy ?

 

Przepust kablowy jest pod podszybiem po lewej stronie. Zobacz czy nie masz zapchanych odpływów wody z podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

W moim przypadku basenu na podłodze całego auta (GP 2006) są potargane białe pianki uszczelniające (klejone na taśmie dwustronnej) pod poszyciem drzwi tylnych po obu stronach. Jest na nich numer 517655800 ale w żadnym eper nie mogę takiego numeru czy jego zamiennika namierzyć. Nawet Google nic nie mówi na ten temat. Tutaj pytanie i prośba o pomoc, w namierzeniu tej części, lub ewentualnie jeśli ktoś przerabiał temat i docinał ręcznie z jakiegoś materiału to proszę o jakieś namiary wskazówki z czego by to można zrobić?

 

 

 

DSC_2021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeneq555 co do pianki(membrany).czy jak kto to nazywa. Generalnie we fiatach jest tak że jeżeli mają dana firmę z o numerze xxxx ( podstawa) dodadzą jakiś otwór,kółek to wzór się nie zmienia ale numer tak. Generalnie nie znajdziesz już chyba oryginału już nie znajdziesz . No chyba że jakiś leżak magazynowy. Ja szczerze to bym zaryzykował. Koszt 0.7 Johnny Walker a jest akceptowalny...

 

Pianka musi być maxymalnie 2-3mm. Inaczej będziesz miał naprężenia na boczku i odejdzie ci lub nie przykrecisz lub wypuklisz... Decyduj Kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.