Skocz do zawartości

Obowiązkowe OC pozjazdu - zniżki ?


Smigiel

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam auta dla żony, a co za tym idzie trzeba będzie ubezpieczyć. Żona nie miała na siebie nic z OC i nie ma zniżek. Jak teraz załatwić temat z umową / fakturą zakupu a zniżkami na umowie OC. Sama żona wiadomo odpada - OC było by pewnie w okolicach 1500 - 2000 zł. Mam pytanie, czy jest jakaś zależność między tym czy ja będę właścicielem a żona współwłaścicielem - lub odwrotnie - a ceną OC ? Jak temat załatwić minimalizując koszty. Ja mam 60% zniżek OC obecnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Smigiel napisał:

Szukam auta dla żony, a co za tym idzie trzeba będzie ubezpieczyć. Żona nie miała na siebie nic z OC i nie ma zniżek. Jak teraz załatwić temat z umową / fakturą zakupu a zniżkami na umowie OC. Sama żona wiadomo odpada - OC było by pewnie w okolicach 1500 - 2000 zł. Mam pytanie, czy jest jakaś zależność między tym czy ja będę właścicielem a żona współwłaścicielem - lub odwrotnie - a ceną OC ? Jak temat załatwić minimalizując koszty. Ja mam 60% zniżek OC obecnie ...

Najszybciej to dopisać żonę i siebie do umowy/faktury zakupu.

 Są firmy, że jeśli nie ma rozdzielności majątkowej, to małżonka możesz dopisać do polisy bez tego czy widnieje w dowodzie rej, natomiast wiadomo-udzielenie zniżek wiąże się z ryzykiem ich utraty w razie stłuczki z winy.

Generalnie większej różnicy kto widnieje jako pierwszy w dowodzie rej nie ma, większość tu automatycznie nalicza po tym, kto ma więcej zniżek, natomiast wtedy za współwłaściciela jest jakaś tam delikatna wzwyżka, czyli to samo auto na Ciebie wyjdzie taniej niż z współwłaścicielem.

Kupuj na 2 osoby od razu i tyle. Jak nie macie rozdzielności majątkowej, to bez znaczenia dla Was kto będzie pierwszy w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smigiel napisał:

Szukam auta dla żony, a co za tym idzie trzeba będzie ubezpieczyć. Żona nie miała na siebie nic z OC i nie ma zniżek. Jak teraz załatwić temat z umową / fakturą zakupu a zniżkami na umowie OC. Sama żona wiadomo odpada - OC było by pewnie w okolicach 1500 - 2000 zł. Mam pytanie, czy jest jakaś zależność między tym czy ja będę właścicielem a żona współwłaścicielem - lub odwrotnie - a ceną OC ? Jak temat załatwić minimalizując koszty. Ja mam 60% zniżek OC obecnie ...

 

Jeżeli kupujesz nowe auto to wchodzi jeszcze w grę pakiet dealerski, który przeważnie jest w takiej samej cenie dla wszystkich jako procent od wartości pojazdu. Choć z tym może być różnie w kolejnych latach, więc w zasadzie współwłasność, alby auto tylko na ciebie to najpraktyczniejsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, blue_ napisał:

Jak kupowałem żonie pande, to też nie miała znizek. Zarejestrowalismy tylko na nią, i bez dopisywania mnie do dowodu dostała moje 60%.

A w jaki sposób ?

 

28 minut temu, spad napisał:

Jeżeli kupujesz nowe

używane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Smigiel napisał:

A w jaki sposób ?

 

Pewnie dopisali go do polisy. Czasami ubezpieczyciele robią różne promocje na przenoszenie zniżek, albo uznawanie zniżek męża/żony. Przecież mają świadomość, że niezależnie jak zakombinuje w papierach małżeństwo, to ryzyko na polisie jest takie samo, wiec akceptują zniżki bez kombinacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Smigiel napisał:

A w jaki sposób ?

 

18 minut temu, spad napisał:

Pewnie dopisali go do polisy.

 

Niekoniecznie dopisywanie do polisy. Np w PZU tworzyło się "relację" w systemie, oznaczając, że to małżonkowie i liczyło z BM małżonka co miał zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak blue_  i  AkuQ napisali.

Jak rejestrowałem alfę faktura miała być na żonę to pani w PZU powiedziała że jako żona 

od razu dostaje pełne moje zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, volf6 napisał:

Znaczy jak-5 lat pj bez żadnego pojazdu i masz 60% zniżki8]

Ja sie dowiedzialem u swojego agenta, ze jezeli niema rozdzielnosci majatkowej to wspolmalzonek dostaje tyle znizek ile ta druga osoba ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 14:36, AkuQ napisał:

Niekoniecznie dopisywanie do polisy. Np w PZU tworzyło się "relację" w systemie, oznaczając, że to małżonkowie i liczyło z BM małżonka co miał zniżki.

dokładnie tak było i w pzu. dodatkowo musiałem napisać takie oświadczenie, że ''udzielam'' żonie swoich zniżek.

po roku żona zmieniła ubezpieczyciela, a zniżki ''przeniosły się'' do nowej ubezpieczalni

 

Dnia 12.07.2018 o 15:32, michalkl1 napisał:

Tak. Tak często pisało jak kupowałem OC online 

ale to chyba tylko w wirtualnych ubezpieczalniach, bo w tych ''markowych'' takie coś nie istnieje.

a wiem stąd, że niedawno sprzedałem swoje auto i w ciągu roku od sprzedaży jeśli nie nabędę innego oc, to zniżki mi przepadną. trochę to dziwne, ale podobno tak jest. w związku z tym, muszę się teraz dopisać do pandy zony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 15:14, volf6 napisał:

Znaczy jak-5 lat pj bez żadnego pojazdu i masz 60% zniżki8]

W niektórych ubezpieczalniach wystarczy powiedzieć,  że przez te 5 lat jeździła autem męża regularnie. 

 

Dnia 12.07.2018 o 12:33, Smigiel napisał:

Szukam auta dla żony, a co za tym idzie trzeba będzie ubezpieczyć. Żona nie miała na siebie nic z OC i nie ma zniżek. Jak teraz załatwić temat z umową / fakturą zakupu a zniżkami na umowie OC. Sama żona wiadomo odpada - OC było by pewnie w okolicach 1500 - 2000 zł. Mam pytanie, czy jest jakaś zależność między tym czy ja będę właścicielem a żona współwłaścicielem - lub odwrotnie - a ceną OC ? Jak temat załatwić minimalizując koszty. Ja mam 60% zniżek OC obecnie ...

Żonę to możesz zrobić współwłaścicielem podczas rejestracji auta w WK, nawet, jak nie ma jej na umowie.

A tak btw,  oc staniało chyba ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.