Skocz do zawartości

Czym uprać ręcznie tapicerkę?


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegoś sprawdzonego środka do tapicerki. Żona ma jakąś paskudną białą plamę pod tyłkiem na siedzeniu. Pochodzenie i czas powstania oczywiście nieznany. Tapicerka czarna. Próbowałem płynem do mycia naczyń, sodą, płynem do higieny intymnej (kwas mlekowy), spray do tapicerki "moje auto". Oczywiście nic nie ruszyło. Polecicie coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak rozmazany talk. Taka biała sztywna skorupa, po zamoczeniu z lekkim połyskiem. Ale co to....oczywiście nie wiadomo. Się zrobiło...samo. Podobno dobra jest benzyna ekstrakcyjna. Tylko co na to powie kolor czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ANDPOL napisał:

Poszukuje jakiegoś sprawdzonego środka do tapicerki. Żona ma jakąś paskudną białą plamę pod tyłkiem na siedzeniu. Pochodzenie i czas powstania oczywiście nieznany. Tapicerka czarna. Próbowałem płynem do mycia naczyń, sodą, płynem do higieny intymnej (kwas mlekowy), spray do tapicerki "moje auto". Oczywiście nic nie ruszyło. Polecicie coś dobrego?

Mam takie coś, działa super

https://kaiserdetailing.pl/pl/p/KENOTEK-Interior-Cleaner-PRO-1l-/2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do dobrej pralni. Poważnie. Jak moje dzieci jeszcze jadły w aucie to za 80 PLN pięknie wyprali mi fotele przód kanapę tylną i boczki. Szkoda zachodu a tylko się owkurzasz i jeszcze siedzenie zniszczysz

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ANDPOL napisał:

Polecicie coś dobrego?

jak nie masz odkurzacza piorącego to sobie daruj bo co byś nie robił to tylko wciskasz to głębiej w materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANDPOL napisał:

Skoro tak mówicie to dam sobie siana i oddam do prania fachowcom.

Trąc jakimś środkiem nie wyciągasz brudu tylko rozmazujesz plamy na większe i mniej widoczne bo głębiej wchodzi brud. Przy małych plamach to zadziała, twoją trzeba wyssać go góry przy czym najpierw rozpuścić.Podjedz tam gdzie piorą jak reszta nie wymaga prania tylko to siedzisko to zapłacisz tyle co za odplamiacz albo mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.