Skocz do zawartości

Coroczne przeglądy przyczep SAM obowiązkowe?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słyszałem nTo by było fajne. Ile zadymy bylo ze 3-4 lata temu jak zabronili robić samy. Chodziło oczywiscie o opłacalność bo homologacja rzeczoznawca. A właśnie jakby zrobili coroczne przeglądy to mialo by sens. Parę zł zaplacic i niech diagnosta sprawdzi czy taki sam nie rozpada się. Wtedy sam osobiscie taką przyczepę bym zrobił.

Ps. Znalazłem jakis artykuł co z sensem to opisuje.

http://www.dlid.pl/home/3-prawo/183-stanowisko-w-sprawie-pojazdu-marki-sam

 

Tak to powinno działać moim zdaniem.

Robiąc przyczepę lekką sam jestem producentem. Więc jak nie chcę robić corocznie przeglądu powinienem uzyskać homologację na tą przyczepę. 

Natomiast nie mając homologacji powinienem miec prawo do zarejestrowanua jej ale warunkiem jest coroczny przegląd techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fred77 napisał:

Ale co ma wejść?

Tego to jeszcze nie wiadomo ale jak wejdzie to pewnie zainteresowani się dowiedzą;]

Podobnie było z likwidacją bezterminowych przeglądów dla motorowerów w 2009 czy 2010 roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie powinno być dopuszczenia jednostkowego, które wymaga dodatkowo badania homologacyjnego. Przez to padła spora część rynku związana z popytem na części do przyczep lekkich oraz zmusza niektórych do kombinowania z zarejestrowaniem.

Przed dopuszczeniem do ruchu przyczepy SAM powinna być zwykła opinia rzeczoznawcy oraz badanie na stacji diagnostycznej. To wszystko.

Potem coroczne badania za śmieszne pieniądze, oraz zwykłe kontrole Policji, po to by wyeliminować coś takiego jak na zdjęciu, które przypadkowo zrobiłem parę lat temu.

 

mipeyp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.