Skocz do zawartości

Prawda o 1.9 TDI BXE


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

"W silniku BXE zasadniczy problem dotyczy obracania się panewek korbowych. W sytuacji gdy dojdzie do przekręcenia się jednej z półpanewek, feralny korbowód blokuje się po czym siła wału korbowego wybija go poza blok silnika. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko wymiana silnika na drugi"

 

Potwierdzam. Spotkało to mojego znajomego, auto 100% pewne z oryginalnym przebiegiem 140 tys km, eksploatowane w większości na trasach.

 

Orientujecie się na jaki silnik warto wymienić? Auto to jetta z 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

"W silniku BXE zasadniczy problem dotyczy obracania się panewek korbowych. W sytuacji gdy dojdzie do przekręcenia się jednej z półpanewek, feralny korbowód blokuje się po czym siła wału korbowego wybija go poza blok silnika. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko wymiana silnika na drugi"

 

Potwierdzam. Spotkało to mojego znajomego, auto 100% pewne z oryginalnym przebiegiem 140 tys km, eksploatowane w większości na trasach.

 

Orientujecie się na jaki silnik warto wymienić? Auto to jetta z 2008 r.

W służbowej octavi z bxe panewki skończyły się po 270 kkm.  Po remoncie dokreciła do ponad 400 kkm i poszła do handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pejus1982 napisał:

Potwierdziła się teoria, że kupując auta z grupy VAG trzeba dużo czasu poświęcić na forach internetowych.

Oj tak, w żadnej marce oprócz VAGa nie trzeba się doktoryzować z milionem kodów silników 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

Orientujecie się na jaki silnik warto wymienić?

BRU lub BKC to samo co BXE, ale bez opisywanej wady.

Powinno wszystko podejść P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

Potwierdzam. Spotkało to mojego znajomego, auto 100% pewne z oryginalnym przebiegiem 140 tys km, eksploatowane w większości na trasach

Olej jak często wymieniał?

Zdaję sobie sprawę, że w normalnych silnikach można wymieniać jak się akurat przypomni i w zasadzie im to nie szkodzie ale przy silnikach specjalnej troski (jak ten) to może częste wymiany coś dają i zamiast przy 140kkm zepsuje sie po 300kkm:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

Potwierdzam. Spotkało to mojego znajomego, auto 100% pewne z oryginalnym przebiegiem 140 tys km, eksploatowane w większości na trasach.

Ale sypnąłeś solą po oczach zapatrzonych w wieśwagena motomaniaków :) Oni do tej pory twierdzą, że panewki to się obracają tylko w Renaultach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bielaPL napisał:

Orientujecie się na jaki silnik warto wymienić? Auto to jetta z 2008 r.

Zrobić panewki. Po prostu. Nie wiem od czego to zależy, miałem paska B6 w czasach gdy ich było kilka na alle/oto i o problemach nikt nie słyszał i...chyba tenże pasek też nie słyszał, kupiłem jak miał lekko ponad 100 tys, z rąk, gdzie znałem każdy kilometr, ja dojeździłem do 180 tys, poszedł do kumpla co dojeździł do ok 240 tys i sprzedał koledze który go dalej użytkuje, olej zmieniany co 12-15 tys , wcześniej LL co 30 w ASO robiony był (3 zmiany).

Kolega w Octavii co miał od nowości przy 110 tys pożegnał się z panewkami w BXE, olej zmieniany tak jak mówi producent co 30 tys bo LL.

W innej marce, bo 1.6 tdci focus z silnikiem PSA panewki powiedziały mi papa przy niespełna 190 tys serwisowanego przebiegu, zabrakło 2 tys km do serwisowej wymiany.

Mam lekkie przeczucie, że oleje LL to nie jest takie cudo jak się to przedstawia. i to nie tylko na tej powyższej podstawie, ale i wspomnianych renówek, gdzie w 1.5-1.9 dci userzy co co 10 tys zmieniali olej nie mieli problemów z panewkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:

Potwierdziła się teoria, że kupując auta z grupy VAG trzeba dużo czasu poświęcić na forach internetowych.

 

Każde auto, każdej marki. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roswell napisał:

Jaki jest koszt remontu po takiej awarii ?

Silnik się wymienia na używany/regenerowany, bo naprawa dziury w bloku jest niemożliwa. Sam silnik między 2500 a 4000 zł. Kwota 4000 zł to koszt wyremontowanego silnika bez pompowtrysków i turbosprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, volf6 napisał:

Olej jak często wymieniał?

Zdaję sobie sprawę, że w normalnych silnikach można wymieniać jak się akurat przypomni i w zasadzie im to nie szkodzie ale przy silnikach specjalnej troski (jak ten) to może częste wymiany coś dają i zamiast przy 140kkm zepsuje sie po 300kkm:hmm:

Jeden z moich klientów miał Octę II z BXE, olej zmieniałem osobiście co 15 kkm, cały czas lany Castrol Edge 5W40 Turbo Diesel. Przy około 150 kkm proponowałem mu sprzedaż auta ze względu na tą wadę. Sprzedał koledze w pracy informując go o możliwych problemach, ale kolega stwierdził, jak typowy Polak, że jego taki pech omija. Chwilę po sprzedaży korba bokiem wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AkuQ napisał:

Mam lekkie przeczucie, że oleje LL to nie jest takie cudo jak się to przedstawia. i to nie tylko na tej powyższej podstawie, ale i wspomnianych renówek, gdzie w 1.5-1.9 dci userzy co co 10 tys zmieniali olej nie mieli problemów z panewkami...

To Ty wierzysz w oleje LL? No sorry... Olej wymienia się co 10 tyś km i koniec kropka. Osobiście gdybym miał nowe auto a producent zalecał by wymianę co 30 tyś km i tak bym jeździł do mechanika co 10 tyś km na wymianę oleju. Sam się śmieje jak wymieniam olej w Dusterze a on czysty czyli świadczy tylko o jednym ze silnik pracuje bez nagaru. A ile razy u mechanika widziałem auta w benzynie do których nalało się świeżego oleju, a po odpaleniu olej był czarny... Albo nie zapomnę VW Polo gdzie dźwigienki popychaczy wyrywane były kombinerkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luke16 napisał:

To Ty wierzysz w oleje LL? No sorry... Olej wymienia się co 10 tyś km i koniec kropka. Osobiście gdybym miał nowe auto a producent zalecał by wymianę co 30 tyś km i tak bym jeździł do mechanika co 10 tyś km na wymianę oleju. Sam się śmieje jak wymieniam olej w Dusterze a on czysty czyli świadczy tylko o jednym ze silnik pracuje bez nagaru. A ile razy u mechanika widziałem auta w benzynie do których nalało się świeżego oleju, a po odpaleniu olej był czarny... Albo nie zapomnę VW Polo gdzie dźwigienki popychaczy wyrywane były kombinerkami. 

 

Nie chodzi o to w co wierzę, tylko co się dzieje. W pasku przeszedłem od razu na zwykły interwał, w fordzie chciałem doczekać i zrobić mu w ASO razem z przeglądem-nie dotrwał, patrąc po kolejnych przypadkach wnioski jakieś się nasuwają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 15:29, AkuQ napisał:

Zrobić panewki. Po prostu. Nie wiem od czego to zależy, miałem paska B6 w czasach gdy ich było kilka na alle/oto i o problemach nikt nie słyszał i...chyba tenże pasek też nie słyszał, kupiłem jak miał lekko ponad 100 tys, z rąk, gdzie znałem każdy kilometr, ja dojeździłem do 180 tys, poszedł do kumpla co dojeździł do ok 240 tys i sprzedał koledze który go dalej użytkuje, olej zmieniany co 12-15 tys , wcześniej LL co 30 w ASO robiony był (3 zmiany).

Kolega w Octavii co miał od nowości przy 110 tys pożegnał się z panewkami w BXE, olej zmieniany tak jak mówi producent co 30 tys bo LL.

W innej marce, bo 1.6 tdci focus z silnikiem PSA panewki powiedziały mi papa przy niespełna 190 tys serwisowanego przebiegu, zabrakło 2 tys km do serwisowej wymiany.

Mam lekkie przeczucie, że oleje LL to nie jest takie cudo jak się to przedstawia. i to nie tylko na tej powyższej podstawie, ale i wspomnianych renówek, gdzie w 1.5-1.9 dci userzy co co 10 tys zmieniali olej nie mieli problemów z panewkami...

Oleje LL to utopia, w Renault dla przykładu ich stosowanie i trzymanie się zalecanych interwałów wymiany skutkowało obracaniem się panewek w 1.5 Dci, Olej max 15 tys km, a najlepiej co 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam olej co 15 tys rozebrałem i wymieniłem panewki przy 100000km panewki były wyraźnie wytarte mogły jeszcze służyć 1tkk jak i 100tkk znając wadę tego silnika wystarczy je wymienić i cieszyć się dalszą eksploatacją.

Nie ma reguły znam Octavie z tym silnikiem co mają 300tkk i do dziś nie ruszane panewki i turbo ja robiłem przy 100tkk panewki i turbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepcio napisał:

Oleje LL to utopia, w Renault dla przykładu ich stosowanie i trzymanie się zalecanych interwałów wymiany skutkowało obracaniem się panewek w 1.5 Dci, Olej max 15 tys km, a najlepiej co 10. 

W P206 prosty benzynowy silnik 1,4 bezproblemowo wytrzymywał wymianę co 30kkm. Przy 250kkm w tym 200kkm na lpg kompresję miał wzorową, oleju nie spalał, w środku był czysty bez nagarów.

Ale w fiatowskim MJET to na LL nie liczę i leję Motula co 10kkm czyli co 3 miesiące :facepalm: patrząc @guttek na ręce czy do pełna nalał ;]

Oszczędzać na  oleju w  skomplikowanych silnikach to nie jest najlepszy pomysł ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RABIN napisał:

Wymieniam olej co 15 tys rozebrałem i wymieniłem panewki przy 100000km panewki były wyraźnie wytarte mogły jeszcze służyć 1tkk jak i 100tkk znając wadę tego silnika wystarczy je wymienić i cieszyć się dalszą eksploatacją.

Nie ma reguły znam Octavie z tym silnikiem co mają 300tkk i do dziś nie ruszane panewki i turbo ja robiłem przy 100tkk panewki i turbo. 

Jest reguła. BKC i BJB mogą robić setki tys. km bez ruszania panewek. Jest też dobry BLS, ale on ma inną głowicę i filtr DPF. Silnik BXE, szczególnie z roczników 2006-2008 to złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega znalazł nową miłość volvo s60

a ja jak dobrze pogadam to mogę kupić jette za 10 klocków...

znalazłem aukcje

https://allegro.pl/silnik-skoda-octavia-1-9-tdi-bxe-wymien-na-lepszy-i7002896634.html

 

I jak myślicie, bawić się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

Kolega znalazł nową miłość volvo s60

a ja jak dobrze pogadam to mogę kupić jette za 10 klocków...

znalazłem aukcje

https://allegro.pl/silnik-skoda-octavia-1-9-tdi-bxe-wymien-na-lepszy-i7002896634.html

 

I jak myślicie, bawić się?

Jak w ładnym stanie i to auto Ci się podoba to może i ma to sens:hmm:

Najlepiej popytaj na jakimś forum VW, powinni wiedzieć cos o tym wymieniaczu:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ładnym stanie i to auto Ci się podoba to może i ma to sens:hmm:
Najlepiej popytaj na jakimś forum VW, powinni wiedzieć cos o tym wymieniaczu:ok:
Mało zajechane i dobrze serwisowany. Ale przekladka to zawsze późniejsze problemy to nie fabryka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bielaPL napisał:

Mało zajechane i dobrze serwisowany. Ale przekladka to zawsze późniejsze problemy to nie fabryka :)

Bez przesady-przecież w niektórych modelach aut trzeba silnik wyciągać do wymiany rozrządu:)

A co oni tam wkładają to nie mam pojęcia-czy jakiś inny używany blok z silnika co nie ma takich słabych punktów czy jakieś przerabiane/wzmacniane przez siebie...

Tu trzeba pytać specy od VW:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mogą być inne kwiatki. Zakładam, że jak robili uszczelnienia pompowtrysków to ich gniazda są w miarę. No i wałek też nie jest zużyty. Pytanie jaki to ma przebieg i czy po roku takie tematy się nie pojawią. Z drugiej strony masz zapas z BXE. Może i warto. Ja bym to jeszcze zchipował, żeby mieć coś od życia😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2018 o 21:00, kaczorek79 napisał:

Jest reguła. BKC i BJB mogą robić setki tys. km bez ruszania panewek. Jest też dobry BLS, ale on ma inną głowicę i filtr DPF. Silnik BXE, szczególnie z roczników 2006-2008 to złom.

A co sądzisz o CAHA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

Bedzie ok

Ale nie do końca. Powinieneś wiedzieć że ten silnik nie jest bezawaryjny. Poprawiono napędy pompy olejowej ale nie do końca. CAGA znajomego padła po 100000 km. 

Pytam bo może znasz jeszcze jakieś inne przypadłości tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 o 15:08, electrofinger napisał:

A co sądzisz o CAHA ?

Jeśli to ten 170 KM w Passatach B6, to miałem dwóch klientów, którym silnik wciągał płyn chłodzący przez głowicę z pęknięciami i jeden miał problemy z pompą olejową. Oba silniki były 170 KM na CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.