Skocz do zawartości

Było? Felicia wraca. Rapid znika.


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

IMO calkiem slusznie ani to kompakt ani klasa B ani urodziwe a dosc drogie IMO. Ciekawe kiedy toledo skasuja widzialem moze ze 3 sztuki prez caly okres produkcji.

 

Nie kasuja, tylko nazwe zmieniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wujekcybul napisał:

IMO calkiem slusznie ani to kompakt ani klasa B ani urodziwe a dosc drogie IMO. Ciekawe kiedy toledo skasuja widzialem moze ze 3 sztuki prez caly okres produkcji.

Skoda przewanie robi auta z pogranicza segmentów. 

Rapid miał być odpowiedzią na Octavie I.

 

IMHO Rapid to bardz udane auto - 100%samochodu w samochodzie, bez udziwnień i wodotrysków. Na miasto idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, el_guapo napisał:

IMHO Rapid to bardz udane auto - 100%samochodu w samochodzie, bez udziwnień i wodotrysków. Na miasto idealny.

 

...tylko cena nieadekwatna do tego, co otrzymujemy. Cenowo rapid 'wskoczył' w miejsce po poprzedniej octavii... a powinien być na poziomie peżota 301 i cytryny c-elysee, bo to ta sama koncepcja taniego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Manx napisał:

Ichni Auto Świat.. źródłą to oni mają takie sobie. Za jakiś czas ten artykuł będzie i w polskim odpowiedniku.

 

"Mate v aute zabijaka"  - dobre :hehe: 

ciekawe czy to chodzi o ten LPG w obiegu klimatyzacji ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinos napisał:

ciekawe czy to chodzi o ten LPG w obiegu klimatyzacji ;] 

mogę się założyć, że chodzi o R1234yf... też mam to u siebie. Wiadomo że nie jest to szczęśliwy wynalazek, ale mitów wokół jeszcze więcej. Niedawno przy wizycie z żony samochodem w serwisie nasłuchałem się jak mechanik straszył innego klienta  - prawie że powiedział mu "Panie nie kupuj nowego samochodu, bo się zatrujesz tam klimą zanim dojedziesz nad morze. Tylko stare fury panie som dobre" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manx napisał:

mogę się założyć, że chodzi o R1234yf... też mam to u siebie. Wiadomo że nie jest to szczęśliwy wynalazek, ale mitów wokół jeszcze więcej. Niedawno przy wizycie z żony samochodem w serwisie nasłuchałem się jak mechanik straszył innego klienta  - prawie że powiedział mu "Panie nie kupuj nowego samochodu, bo się zatrujesz tam klimą zanim dojedziesz nad morze. Tylko stare fury panie som dobre" :)

W starej zatrujesz się spalinami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, iwik napisał:

 

...tylko cena nieadekwatna do tego, co otrzymujemy. Cenowo rapid 'wskoczył' w miejsce po poprzedniej octavii... a powinien być na poziomie peżota 301 i cytryny c-elysee, bo to ta sama koncepcja taniego auta.

 

Cena jest taka, jak ludzie płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2018 o 09:16, iwik napisał:

 

...tylko cena nieadekwatna do tego, co otrzymujemy. Cenowo rapid 'wskoczył' w miejsce po poprzedniej octavii... a powinien być na poziomie peżota 301 i cytryny c-elysee, bo to ta sama koncepcja taniego auta.

Tyle ze bym proponował porównywac cene danego Rapida z FV a nie z cennika katalogowo. Jak ja sie Rapidem zainteresowałem to cena mnie wyrwała z butów ale po normalnych rozmowach mam Rapida "wszytkomającego" łącznie z ksenonami taniej o ponad 15 k zł niz np Pug 2008 . I róznica miedzy dealerami jest kolosalna . Ja ogólnie widze teraz u mnie w Cze-wie mase samochodów grupy VW na warszawskich blachach (leasing)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 22:01, wujekcybul napisał:

IMO calkiem slusznie ani to kompakt ani klasa B ani urodziwe a dosc drogie IMO. Ciekawe kiedy toledo skasuja widzialem moze ze 3 sztuki prez caly okres produkcji.

Cena z tyłka (przesadzona o 10k) a w środku plastikowe lata 90te. Rapid ma o wiele lepsze wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 22:01, wujekcybul napisał:

 Ciekawe kiedy toledo skasuja widzialem moze ze 3 sztuki prez caly okres produkcji.

Szybko to będzie. Skończy się produkcja rapida, to skończy się i Toledo (ta sama fabryka w Kvasinach). Nie opłaci im się robić samego Toledo, które jest klapą sprzedażową. Faktycznie bardzo rzadko się to widuje - ja w zasadzie poza tym, ze ktoś z sąsiadów ma, to nie kojarzę tego w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Manx napisał:

Szybko to będzie. Skończy się produkcja rapida, to skończy się i Toledo (ta sama fabryka w Kvasinach). Nie opłaci im się robić samego Toledo, które jest klapą sprzedażową. Faktycznie bardzo rzadko się to widuje - ja w zasadzie poza tym, ze ktoś z sąsiadów ma, to nie kojarzę tego w ogóle.

Z tego co wiem to Toledo jest robione w Mlada Boleslav . Kvasiny to Superb Kodiaq chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, demoneczek napisał:

Tyle ze bym proponował porównywac cene danego Rapida z FV a nie z cennika katalogowo. Jak ja sie Rapidem zainteresowałem to cena mnie wyrwała z butów ale po normalnych rozmowach mam Rapida "wszytkomającego" łącznie z ksenonami taniej o ponad 15 k zł niz np Pug 2008 . I róznica miedzy dealerami jest kolosalna.

 

Jak dla mnie rapid z silnikiem tsi, może nie "wszystkomający", ale taki jak tutaj:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-spaceback-ambition-audio-pakiet-zimowy-1-0tsi-95km-od-reki-2018-ID6zWvEl.html#382ac9725e

nie jest wart więcej niż 50k, czyli cennikowo ze 20k za drogi (przecież katalogowa cena prawie 70k za coś takiego to jakiś absurd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

 

Jak dla mnie rapid z silnikiem tsi, może nie "wszystkomający", ale taki jak tutaj:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-spaceback-ambition-audio-pakiet-zimowy-1-0tsi-95km-od-reki-2018-ID6zWvEl.html#382ac9725e

nie jest wart więcej niż 50k, czyli cennikowo ze 20k za drogi (przecież katalogowa cena prawie 70k za coś takiego to jakiś absurd...)

Cena nowego golfa 85KM pewnie jest jakas roznica w wyposazeniu ale chyba wybralbym golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 22:06, grogi napisał:

 

Nie kasuja, tylko nazwe zmieniają...

 

Kasują całkowicie produkcję dłuższej wersji, w związku z tym Toledo znika. To co teraz nazywa się Rapid Sportback zostaje, po zmianie modelu będzie się nazywał Felicia

 

Top secret: Å koda Felicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

Cena nowego golfa 85KM pewnie jest jakas roznica w wyposazeniu ale chyba wybralbym golfa.

Za tyle, to ja wziąłem 110KM Golfa kilka miesięcy temu z grzaną kierownicą, fotelami i reflektorami LED, lakier metalik.

1.4 125 KM był jakieś 2 tys droższy.

 

W VW można sporo wynegocjować, w Skodzie raczej odwrotnie, bo jest dużo chętnych na Skody, widać to po czasie oczekiwania na Superba, Kodiaqa. No chyba, że z Rapidem jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, klaudio napisał:

Za tyle, to ja wziąłem 110KM Golfa kilka miesięcy temu z grzaną kierownicą, fotelami i reflektorami LED, lakier metalik.

1.4 125 KM był jakieś 2 tys droższy.

 

W VW można sporo wynegocjować, w Skodzie raczej odwrotnie, bo jest dużo chętnych na Skody, widać to po czasie oczekiwania na Superba, Kodiaqa. No chyba, że z Rapidem jest inaczej.

110KM sie nie oplaca nalezy brac 85KM i leciec na chipa :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, klaudio napisał:

Za tyle, to ja wziąłem 110KM Golfa kilka miesięcy temu z grzaną kierownicą, fotelami i reflektorami LED, lakier metalik.

1.4 125 KM był jakieś 2 tys droższy.

 

W VW można sporo wynegocjować, w Skodzie raczej odwrotnie, bo jest dużo chętnych na Skody, widać to po czasie oczekiwania na Superba, Kodiaqa. No chyba, że z Rapidem jest inaczej.

 

Jeżeli to nie tajemnica to w jakim salonie kupowałeś? Jaka wersja wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pejus1982 napisał:

 

Jeżeli to nie tajemnica to w jakim salonie kupowałeś? Jaka wersja wyposażenia?

Żadna tajemnica.

Sieńko i syn. Białystok.

Comfortline. Brałem auto z placu, chciałem kupić szybko, a wszędzie były szare, czarne, białe, a ten jeden jedyny złoty kurkuma z tym silnikiem i LEDami właśnie stał tam, więc opłacało się kupić auto ponad 300 km od domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klaudio napisał:

Żadna tajemnica.

Sieńko i syn. Białystok.

Comfortline. Brałem auto z placu...

 

Ja swojego też u nich :oki: (wszystko zdalnie, byłem tylko raz po odbiór auta)

Była okazja zobaczyć pałac Branickich. No i ładną starówkę w B-stoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jaki cel przyświeca czesko-germańskim inżynierom lub marketingowcom, żeby zmienić nazwę Rapid na Felicja. Rapid w swojej najnowszej wersji utrwalił swoją renomę jako auto stosunkowo niedrogie i w ramach swojej ceny w miarę niezawodne, natomiast jedyne z czym kojarzy mi się Felicja to rdza i słaby silnik 1.3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gilbert3 napisał:

Tak się zastanawiam jaki cel przyświeca czesko-germańskim inżynierom lub marketingowcom, żeby zmienić nazwę Rapid na Felicja.

Nazwa "Rapid" jest zarezerwowana dla sportowego nadwozia coupe. Niepotrzebnie użyli jej do nazwania budżetowego modelu. Może ktoś się ocknął i za chwilę w salonach pojawi się "prawdziwy" Rapid :oki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2018 o 22:58, iwik napisał:

 

Ja swojego też u nich :oki: (wszystko zdalnie, byłem tylko raz po odbiór auta)

Ja podobnie, z tym, ze podjechałem najpierw zobaczyć co kupuję :) później cały zakup zdalnie w 4 dni łacznie z załatwieniem przez nich rejestracji w Łodzi poprzez inny salon VW, ja tylko podjechałem do tegoż salonu po tablice i z nimi po auto do Białego. Odbierałem w sobotę, dzień przed wigilią, więc można powiedzieć prezent pod choinkę :)

Dnia 21.07.2018 o 22:58, iwik napisał:

Była okazja zobaczyć pałac Branickich. No i ładną starówkę w B-stoku ;)

i zjeść dobre żarełko w Babce na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 20.07.2018 o 20:19, Markin napisał:

Kasują całkowicie produkcję dłuższej wersji, w związku z tym Toledo znika. To co teraz nazywa się Rapid Sportback zostaje, po zmianie modelu będzie się nazywał Felicia

Jak się wpatrzeć, to nawet podobny...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Filipfm napisał:

 

Takie samo skojarzenie. Przod z superba ze swiatlami z leona

 

Nawet felgi mają logo seata ;l Przyglądnij się zdjęciom z linku poniżej - toż to leon i to niewiele przerobiony. 

https://www.motor1.com/news/179285/2019-skoda-rapid-spy-photos/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, iwik napisał:

...i następna okazja do podniesienia ceny skody o kolejne 10k PLN :hehe:

Skoro podnoszą ceny a ludzie nadal kupują to testowanie kolejnego poziomu cen wydaje się oczywiste ;) Dlaczego mają sprzedawać tanio skoro klient jest gotów kupić drogo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Filipfm napisał:

W sumie, skoro poprzedni Rapid byl blizniakiem Toledo to pewnie i tym razem bedzie jakies rodzenstwo

Jak, to nowe toledo sedan nie było poprzednią A4ką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Toledo było rapidem.

Exeo było A4 drugiej szansy

:ok: No zapomniałem, że było jeszcze coś takiego jak Exeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga świetna droga Seata do zniszczenia jakiejkolwiek tradycji, Zaczęło się od Toledo, potem Toledo 2, którę było fajnym sedanem klasy C, z różnymi opcjami silnikowymi i wyposażeniowymi.
Toledo 3, które było w sumie MPV/kobi wydumką, ale nadal sporą.

 

Koniec na Toledo 4, na podstawie Rapid sedana, czyli klasy B+.

 

W dziwną stronę zmierzają, deprecjonując auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, CiastekD napisał:

Swoją droga świetna droga Seata do zniszczenia jakiejkolwiek tradycji, Zaczęło się od Toledo, potem Toledo 2, którę było fajnym sedanem klasy C, z różnymi opcjami silnikowymi i wyposażeniowymi.
Toledo 3, które było w sumie MPV/kobi wydumką, ale nadal sporą.

 

Koniec na Toledo 4, na podstawie Rapid sedana, czyli klasy B+.

 

W dziwną stronę zmierzają, deprecjonując auto...

 

Moim zdaniem trwają wewnętrzne rozgrywki wewnątrz grupy VW odnośnie pozycjonowania danej marki i pozycja marki seat wydaje się być słabsza względem np. skody.

W tym roku żeby dostać dobrą cenę na seata (jako fizol)  to trzeba mieć seata i jeszcze zostawić swoje auto w rozliczeniu. W przeciwnym razie dostajesz ofertę niewiele niższą od cennikowej.

W zeszłym roku tak nie było. Moim zdaniem to celowe i odgórne oddawanie rynku Skodzie i VW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaruga napisał:

 

Moim zdaniem trwają wewnętrzne rozgrywki wewnątrz grupy VW odnośnie pozycjonowania danej marki i pozycja marki seat wydaje się być słabsza względem np. skody.

W tym roku żeby dostać dobrą cenę na seata (jako fizol)  to trzeba mieć seata i jeszcze zostawić swoje auto w rozliczeniu. W przeciwnym razie dostajesz ofertę niewiele niższą od cennikowej.

W zeszłym roku tak nie było. Moim zdaniem to celowe i odgórne oddawanie rynku Skodzie i VW. 

Tak ale dlatego, ze maja problem z WLTP 1.5 wycofali z oferty reszta zdrozala przez GPF. Staraja sie wypchnac to co na placach. Ludzie na forum Skody i Seata od kwietnia na auta czekaja :hehe: Ja akurat bralem z placu to oferta Seata byla najlepsza na rynku. Polo zamowione w styczniu byloby do odbioru maj, czerwiec w Skodzie nie bylem to nie jest auto dla kobiety a i Fabia na starej plycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.