Skocz do zawartości

Leasing na samochod z Niemiec


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos przerabial?

Mam firme, gdzie nie mam odliczen Vat. Kupuje w DE za cene brutto na firme. Wystawiam fakture Vat marża firmie leasingowej. Drugi raz płacę Vat sprzedając auto firmie leasingowej. Pozniej od leasingu moge odliczyc tylko odsetki bo od fvat marża moge tylko miec leasing finansowy. Pozniej wykupuje auto za zlotowke, sprzedaje i trzeci raz place Vat? 🤣🤣🤣 Tak to mi dzisiaj przedstawila pani z mleasing ale zaznaczyla ze nie jest ksiegowa.

Przerabial to kros z Was nie bedac Vatowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób nie będąc VAT-owcem płacisz VAT przy sprzedaży? Przecież wszystko rozliczasz w cenach brutto i nie rozliczasz w ogóle VAT.

Chyba, że o czymś nie wiem?

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Joki napisał:

W jaki sposób nie będąc VAT-owcem płacisz VAT przy sprzedaży? Przecież wszystko rozliczasz w cenach brutto i nie rozliczasz w ogóle VAT.

Chyba, że o czymś nie wiem?

:hmm:

on, nie 

ale firma leasingowa, już tak

ale i tak, przedstawiony powyżej schemat jakoś mocno skomplikowany

generalnie, jeśli zainteresowany nie jest vat-owcem, to nie rozumiem, po co leasing...

wystarczy, że tylko raz samochód podrożeje o VAT, to już kredyt wyjdzie taniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akisel napisał:

jeśli zainteresowany nie jest vat-owcem, to nie rozumiem, po co leasing...

wystarczy, że tylko raz samochód podrożeje o VAT, to już kredyt wyjdzie taniej

 

 

dlatego pytam, bo wydaje mi sie to dziwne i moze jest jakis normalny sposob. 

Leasing vs kredyt? Leasing nie obniza zdolnosci kredytowej, leasing wrzuca sie w koszty, nie place vat na koniec jak przy amortyzacji i leasing jest nizej oprocentowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lisik napisał:

Leasing vs kredyt?

Leasing nie obniza zdolnosci kredytowej, - ok

leasing wrzuca sie w koszty, - amo też

nie place vat na koniec jak przy amortyzacji - mowisz ze nie jestes vatowcem...

i leasing jest nizej oprocentowany. - dokladnie, ale jesli bedziesz musia dodac vat, zeby miec leasing?...

już nie wnikam dla czego koniecznie samochod z zagranicy, moze cos nietypowego, lub jakas super okazji

bo z dzisiejszymi ofertami finansowania w PL to można naprawdę wybierać

no ale, nie wnikam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, akisel napisał:

już nie wnikam dla czego koniecznie samochod z zagranicy, moze cos nietypowego, lub jakas super okazji

bo z dzisiejszymi ofertami finansowania w PL to można naprawdę wybierać

no ale, nie wnikam

 

cls shooting brake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akisel napisał:

on, nie 

ale firma leasingowa, już tak

A to nie jest tak, że firmie sprzedaje też w brutto? Nie czaję po co w ogóle mieszać VAT do rozliczeń w tym przypadku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Joki napisał:

A to nie jest tak, że firmie sprzedaje też w brutto? Nie czaję po co w ogóle mieszać VAT do rozliczeń w tym przypadku? 

 

Niestety ale VAT się sam miesza do tego interesu.

 

Leasing jak kupuje auto na fakturę VAT marża, to dla nich cała kwota na fakturze jest netto i od tej kwoty doliczają pełny VAT na fakturze dla leasingobiorcy. Czyli auto drożeje o 23%.

 

Nie sądzę, aby koszt kredytu był większy niż 23% + rzeczywisty koszt leasingu.

 

 

Przy leasingach opłaca się kupować auta używane, tylko gdy sprzedawca wystawia fakturę z VAT 23% na całą wartość auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JacWeg napisał:

Przy leasingach opłaca się kupować auta używane, tylko gdy sprzedawca wystawia fakturę z VAT 23% na całą wartość auta.

 

 

też tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, akisel napisał:

nie próbowałeś przez brokerów poszukać?

 

patrze na uzywane

poza tym nie ma juz cls kombi jako nowe i nie bedzie. za 25 tys eur mozna przebierac w ponad 100 ofertach z niemiec z rocznika 2014. u nas tych aut jest kilka i wszystkie z 1.5 razy drozsze i z duzymi przebiegami 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lisik napisał:

patrze na uzywane

poza tym nie ma juz cls kombi jako nowe i nie bedzie. za 25 tys eur mozna przebierac w ponad 100 ofertach z niemiec z rocznika 2014. u nas tych aut jest kilka i wszystkie z 1.5 razy drozsze i z duzymi przebiegami 😕

no to sobie wybrales ...

to teraz sie mecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A leasing kupi od ciebie na fakturę marżę samochód według mnie nie.

Z tego co pamiętam problem był z odliczeniami podatku w sytuacji kiedy kupiłeś sam samochód, sprzedałeś do leasingu i wziąłeś w leasingu zwrotnym.

Ja to widziałbym tak jak ja kombinowałem, na jedną firmę kupuję samochód w cennie netto sprzedaję leasingowi i leasinguje na drugą firmę.

Jednak tutaj pojawił się problem, Niemiec chciał papiery że auto zostało zarejestrowane na firmę kupującą samochód, ponieważ cały vat był w depozycie, bez tego papierów o rejetracji nie odda vatu.

Sprawa się skomplikowała i ostatecznie samochód kupiłem w PL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 21:55, lisik napisał:

Czy ktos przerabial?

Mam firme, gdzie nie mam odliczen Vat. Kupuje w DE za cene brutto na firme. Wystawiam fakture Vat marża firmie leasingowej. Drugi raz płacę Vat sprzedając auto firmie leasingowej. Pozniej od leasingu moge odliczyc tylko odsetki bo od fvat marża moge tylko miec leasing finansowy. Pozniej wykupuje auto za zlotowke, sprzedaje i trzeci raz place Vat? 🤣🤣🤣 Tak to mi dzisiaj przedstawila pani z mleasing ale zaznaczyla ze nie jest ksiegowa.

Przerabial to kros z Was nie bedac Vatowcem?

Dlaczego miałbyś płacić drugi raz VAT, sprzedając auto firmie leasingowej na podstawie VAT-marża?

 

W leasingu finansowym kosztem są nie tylko odsetki, bo auto można także amortyzować (używane w zaledwie 2,5 roku całość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomaszPiotrowski napisał:

Dlaczego miałbyś płacić drugi raz VAT, sprzedając auto firmie leasingowej na podstawie VAT-marża?

 

W leasingu finansowym kosztem są nie tylko odsetki, bo auto można także amortyzować (używane w zaledwie 2,5 roku całość).

Bo nie jestem platnikiem VAT i sobie go nie odliczam. Kupuje auto w DE na firme. Sprzedajac je czy na fakture czy na umowe musze wyciagajac je z firmy zaplacic caly VAT za nie, nie wazne ze go nie odliczalem czy ze auta nie amortyzowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos przerabial?
Mam firme, gdzie nie mam odliczen Vat. Kupuje w DE za cene brutto na firme. Wystawiam fakture Vat marża firmie leasingowej. Drugi raz płacę Vat sprzedając auto firmie leasingowej. Pozniej od leasingu moge odliczyc tylko odsetki bo od fvat marża moge tylko miec leasing finansowy. Pozniej wykupuje auto za zlotowke, sprzedaje i trzeci raz place Vat? 🤣🤣🤣 Tak to mi dzisiaj przedstawila pani z mleasing ale zaznaczyla ze nie jest ksiegowa.
Przerabial to kros z Was nie bedac Vatowcem?


Czy ktos przerabial?
Mam firme, gdzie nie mam odliczen Vat. Kupuje w DE za cene brutto na firme. Wystawiam fakture Vat marża firmie leasingowej. Drugi raz płacę Vat sprzedając auto firmie leasingowej. Pozniej od leasingu moge odliczyc tylko odsetki bo od fvat marża moge tylko miec leasing finansowy. Pozniej wykupuje auto za zlotowke, sprzedaje i trzeci raz place Vat? 🤣🤣🤣 Tak to mi dzisiaj przedstawila pani z mleasing ale zaznaczyla ze nie jest ksiegowa.
Przerabial to kros z Was nie bedac Vatowcem?


Zacznij poprawnie od początku:
-Czy jesteś czy nie jesteś czynnym płatnikiem vat?
Bo to ze "nie masz odliczeń VAT" nie jest równoznaczne temu ze nie jesteś vatowcem.

- za co wystawiasz fakturę VAT marża firmie leasingowej? (pomijam że nie ma czegoś takiego - fakturę się oznacza wtedy np: procedura marży - towary używane - zgodnie z ustawą o ptu)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2018 o 21:55, lisik napisał:

Kupuje w DE za cene brutto na firme.

 

Tu popełniasz błąd myślowy. Kupujesz w de w cenie netto (jeśli od firmy) i robisz to poprzez WNT, następnie VAT nalicza US w PL. Jeśli od prywaciarza to brutto=netto. Poza tym o jakim "drugi raz płacę VAT" mówisz, jak wystawiasz fvat marża?:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu popełniasz błąd myślowy. Kupujesz w de w cenie netto (jeśli od firmy) i robisz to poprzez WNT, następnie VAT nalicza US w PL. Jeśli od prywaciarza to brutto=netto. Poza tym o jakim "drugi raz płacę VAT" mówisz, jak wystawiasz fvat marża?default_niewiem.gif

A mi się wydawało że wnt się samemu nalicza i wykazuje w deklaracji VAT (do czego służy odpowiednią rubryka w tejże deklaracji) a US tego nie robi (co najwyżej weryfikuje poprawność całej DEKLARACJI).

 

Poza tym kupując od prywaciarza nie ma nie ma netto. Jest tylko brutto...

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DZIDA napisał:

A mi się wydawało że wnt się samemu nalicza i wykazuje w deklaracji VAT (do czego służy odpowiednią rubryka w tejże deklaracji) a US tego nie robi (co najwyżej weryfikuje poprawność całej DEKLARACJI).

Tak, zwał jak zwał wpisuje user a i tak weryfikuje US.

Godzinę temu, DZIDA napisał:

Poza tym kupując od prywaciarza nie ma nie ma netto. Jest tylko brutto...

Dlatego postawiłem znak równości. Natomiast dalej jesteśmy w pkcie wyjścia, bo skoro operujemy prywaciarz-brutto-vat marża, więc o jakim "drugim razie" z VATem mowa w 1 wątku?:nie_wiem: fvat marża rządzi się swoimi prawami a pełna fvat 23% swoimi, w autach z zagranicy kupowanych od firm, procedurka jest taka, że: zakup netto-WNT w PL-sprzedaż na pełną 23%, lub od prywaciarza zakup brutto-sprzedaż na fvat marża. To z legalnych sposobów, bo wiemy, że nasi krajanie potrafią z netto zagranicy zrobić przez słupa brutto w PL i puścić takie auto na marżówkę...ale to ma krótkie nogi i jest to przestępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AkuQ napisał:

Tak, zwał jak zwał wpisuje user a i tak weryfikuje US.

ale to nie US określa wysokość tylko podatnik (US by się zaebał gdyby każdemu przy każdej transakcji WNT musiał ustalić podatek)... tak jak każdy inny podatek określa podatnik...

US co najwyżej weryfikuje poprawność deklaracji (tak jak każdy inny podatek)

a w przypadku WNT jeżeli sprzedający wykaże ten sam WDT to US najczęściej tylko to weryfikuje -> czy wykazane przez nabywcę WNT = WDT wykazanemu przez sprzedawcę....

Cytuj

Dlatego postawiłem znak równości. Natomiast dalej jesteśmy w pkcie wyjścia, bo skoro operujemy prywaciarz-brutto-vat marża, więc o jakim "drugim razie" z VATem mowa w 1 wątku?:nie_wiem: fvat marża rządzi się swoimi prawami a pełna fvat 23% swoimi, w autach z zagranicy kupowanych od firm, procedurka jest taka, że: zakup netto-WNT w PL-sprzedaż na pełną 23%, lub od prywaciarza zakup brutto-sprzedaż na fvat marża. To z legalnych sposobów, bo wiemy, że nasi krajanie potrafią z netto zagranicy zrobić przez słupa brutto w PL i puścić takie auto na marżówkę...ale to ma krótkie nogi i jest to przestępstwo.

no tu tez nie doszedłem gdzie te jego 3 zapłaty vat-u :]

 

bo nawet przy sprzedaży auta wykupionego z leasingu podatek należny jest wtedy gdy przy zakupie przysługiwało mu prawo do odliczenia vatu naliczonego a auto było używane do działalnośi nie podlegającej opodatkowaniu vat

a jeżeli z tego co pisze nie przysługuje mu prawo do odliczenia (tak interpretuję zapis ze nie ma odliczeń VAT) to wg mnie sprzedaz możę nie podlegać opodatkowaniu podatkiem vat  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.