Skocz do zawartości

Saab 9-5 2.3t - skrzynia biegów automat


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy ma auto, jak w tytule: Sabina 9-5 z 2003 roku z silnikiem 2.3T (zdaje się, że 250KM). To chyba wersja Aero, ale pewności nie mam. Samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i to z nią jest kłopot. Objawy to zrzucanie na luz (dosłownie na chwilę) oraz ogólnie głośna praca. Jakiś mądrala-mechanik stwierdził, że "skrzynia do wymiany lub naprawy".

I prawdopodobie przed takim wyborem stoi mój znajomy. Chciałbym mu cos poradzić/pomóc, np. w znalezieniu dobrego źródła części bądź dobrego warsztatu od skandynawskich skrzyń.

Czy ktoś z Szanownych byłby w stanie mi pomóc rozwijając temat skrzyń automatycznych w tym modelu?

Czy to się naprawia, czy wymienia?

Jakie mogą być koszty wymiany?

Gdzie (w mazowieckiem) jechać z takim problemem do mechanika? Nie chcę, żeby samochód utknął na długi czas ze względu na niekompetencję zakładu.

I w ogóle - im więcej informacji, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 19.07.2018 o 15:47, Bartłomiej napisał:

@borbet

Nie mam zielonego pojęcia. Po rozkodowaniu VIN wiem tylko tyle, że typ FA57.

Czyli że to i tak klasyk AW55-50.

 

Najpierw:

a) Jeśli olej nie był wymieniany nigdy- wymienić metodą dynamiczną potem wykonać adaptację skrzyni -opisy w necie

b) Jeśli olej był niedawno wymieniany statycznie a przedtem nigdy - to wymienić dynamicznie ten kisiel i wykonać adaptację

c) Jeśli olej był niedawno wymieniany dynamicznie - to wykonać adaptację skrzyni. (mechanik który wymienił olej powinien to wiedzieć i zrobić.)

d) Jeżeli a,b,c nie pomogło lub nie ma zastosowania - wykonać R jak Remont :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.