Jump to content
qbadm

Wyciszenie i30 II/III

Recommended Posts

Zamówiłem maty butylowe 1,8mm + piankę 3mm z klejem co by wygluszyć nadkola z przodu i z tyłu w moim i30 Wagon. Jakie są Wasze odczucia co do poziomu hałasu z opon podczas jazdy?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

U siebie w Tucsonie oceniam opony jako kiepskie pod względem hałasu :no:

Ja mam komplet Hankook KinergyEco2 i są ciche na gładkim asfalcie, więc u mnie to ewidentnie wina kiepskiego wyciszenia, bo jak asfalt jest porowaty to dudni z kół niesamowicie... Z resztą jak rozebrałem tapicerkę przy tylnych nadkolach to tam jest goła blacha, aż się prosi kleić na to butyl + pianka, z przodu gorszy dostęp więc wyciszenie idzie na plastikowe nadkola zgodnie ze sztuką:) Dam znać na ile pomógł zabieg :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Guest

Nówka sztuka Ceed III na 17" Michelin niestety słychać opony na nowym asfalcie :(

9 godzin temu, Artus napisał:

Nówka sztuka Ceed III na 17" Michelin niestety słychać opony na nowym asfalcie :(

jaki model?

Ja tez miałem QQ na Michelin z salonu i...od razu po kupnie kazałem zmienić opony na inne (Mam teraz Continental, które niby wg etykiety powinny być głośniejsze, a są cichsze od tych Michelinów). Te Micheliny tak szumiały/dudniły, że myślałem, że mam na dzień dobry uwalone auto.

Ojciec nowe auto też teraz dostał na Michelinie i tez je słychać...choć nie tak jak u mnie to było, bo jednak szerokość opony inna 😀

Guest
13 minut temu, Pado napisał:

jaki model?

Ja tez miałem QQ na Michelin z salonu i...od razu po kupnie kazałem zmienić opony na inne (Mam teraz Continental, które niby wg etykiety powinny być głośniejsze, a są cichsze od tych Michelinów). Te Micheliny tak szumiały/dudniły, że myślałem, że mam na dzień dobry uwalone auto.

Ojciec nowe auto też teraz dostał na Michelinie i tez je słychać...choć nie tak jak u mnie to było, bo jednak szerokość opony inna 😀

Chyba Primacy 4

dokładnie takie opony miałem przez kilka dni (juz nie pamietam czy to były 3 czy 4, podobne są) ... i wg etykiety UE miały być ciche 🙄