Skocz do zawartości

Sprzedaż niezarejestrowanego


brachu_

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sprzęt ma ważne OC i przegląd, o oczywiście.
Kwestia czy auto nie zostało przez niego zarejestrowane czy wogole nie jest nigdzie zarejestrowane (np sprowadzone).
W 1 przypadku jest tak jak piszecie. W 2 nie ma prawa się nim poruszać nikt.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DZIDA napisał:

Kwestia czy auto nie zostało przez niego zarejestrowane czy wogole nie jest nigdzie zarejestrowane (np sprowadzone).
W 1 przypadku jest tak jak piszecie. W 2 nie ma prawa się nim poruszać nikt.

Jest zarejestrowany w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, volf6 napisał:

Czyli nie przerejestrowałeś, po prostu:)

Jeździć można a niektórzy nawet tak latami śmigają:)

Ja nie przerejestrowałem. 

 

Latami? A co w przypadku kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, brachu_ napisał:

Ja nie przerejestrowałem. 

 

Latami? A co w przypadku kontroli?

 

Tak Panie władzo, wracam do domu i rejestruję. 

Tak będzie, nie zmyślam.

Działa od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mack1805 napisał:

Pytanie czy poprzedni właściciel zgłosił w WK i ubezpieczalni zbycie auta.Jeśli tak to autem raczej nie można jeździć

To, że zgłosił to nie znaczy, ze pojazd wyrejestrowano a OC to każdy musi mieć swoje (jak stare sie skończyło czy z niego zrezygnowano) i na swoje nazwisko i kwestia przerejestrowania nie ma tu nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Joki napisał:

Zgłoszenie w WK nic nie zmienia. Tak samo w TU. Sprzedający nie ma już praw do polisy po sprzedaży.

Jak nic nie zmienia.Jeśli sprzedałem auto i ide z umowa K-S do WK zgłosić fakt sprzedaży auto to jest wyrejestrowane przeze mnie.W ubezpieczalni zgłoszenie faktu zbycia pojazdu głównie po to by nowy nabywca jak gdzieś "narozrabia" nie robił tego na moje konto.Ponadto sprzedający ma prawo do zwrotu jakiegoś % z polisy sprzedanego auta w przypadku gdy nowy właściciel wypowie to ubezpieczenie  i zawrze nową polisę na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie zmienia.Jeśli sprzedałem auto i ide z umowa K-S do WK zgłosić fakt sprzedaży auto to jest wyrejestrowane przeze mnie.W ubezpieczalni zgłoszenie faktu zbycia pojazdu głównie po to by nowy nabywca jak gdzieś "narozrabia" nie robił tego na moje konto.Ponadto sprzedający ma prawo do zwrotu jakiegoś % z polisy sprzedanego auta w przypadku gdy nowy właściciel wypowie to ubezpieczenie  i zawrze nową polisę na siebie.
Nie ma czegoś takiego jak wyrejestrowanie pojazdu. Jest zgłoszenie zbycia.

Wysłane z mojego BTV-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mack1805 napisał:

Jak nic nie zmienia.Jeśli sprzedałem auto i ide z umowa K-S do WK zgłosić fakt sprzedaży auto to jest wyrejestrowane przeze mnie.W ubezpieczalni zgłoszenie faktu zbycia pojazdu głównie po to by nowy nabywca jak gdzieś "narozrabia" nie robił tego na moje konto.Ponadto sprzedający ma prawo do zwrotu jakiegoś % z polisy sprzedanego auta w przypadku gdy nowy właściciel wypowie to ubezpieczenie  i zawrze nową polisę na siebie.

nie mieszaj bo siejesz nieprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack1805 napisał:

Pytanie czy poprzedni właściciel zgłosił w WK i ubezpieczalni zbycie auta.Jeśli tak to autem raczej nie można jeździć

zgłoszenie znosi jedynie solidarną odpowiedzialność sprzedającego i kupującego za szkody po przeniesieniu własności. Dodatkowo przy ew zdjęciach z foto czy jakiejś grubszej akcji sprzedający nie musi udowadniać, że nie jest wielbłądem.

OC idzie za pojazdem, przegląd i numery nie tracą ważności także formalnie nie ma żadnych problemów z normalnym używaniem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mack1805 napisał:

Pytanie czy poprzedni właściciel zgłosił w WK i ubezpieczalni zbycie auta.Jeśli tak to autem raczej nie można jeździć

Niby z jakiego powodu?

On zgłosił, że sprzedał, zabezpieczył się że jak kupiec coś nawywija to nie pójdzie na jego barki.

Jeżeli kierowca pojazdu wykaże się ubezpieczeniem i tym, że jest jego właścicielem, to jedynie za niezgodnosc dokumentów może "beknac" (co w praktyce nieczęsto bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mack1805 napisał:

umowa K-S do WK zgłosić fakt sprzedaży auto to jest wyrejestrowane

aby wyrejestrować auto to trzeba :

oddac auto do punktu skupu ( na złom )

oddać w WK unieważnione tablice rej i DR oraz zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu

W twoim przypadku jest to zwykłe zgłoszenie sprzedaży . auto nadal może jeździć legalnie pod warunkiem ,że ma ważne badanie techniczne i OC . w teorii auto  należy zarejestrować na nowego właściciela w terminie 30 , w praktyce można zmieniać i 30 razy właściciela bez zgłaszania.  nie ma jeszcze sankcji karnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał:

On zgłosił, że sprzedał, zabezpieczył się że jak kupiec coś nawywija to nie pójdzie na jego barki.

A i to nie do końca. Ktoś kiedyś tu się chwalił jak musiał się tłumaczyć z nawywijań nowego właściciela mimo zgłoszenia w WK zaraz po sprzedaży.

Taki mamy kraj.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

A i to nie do końca. Ktoś kiedyś tu się chwalił jak musiał się tłumaczyć z nawywijań nowego właściciela mimo zgłoszenia w WK zaraz po sprzedaży.

Taki mamy kraj.

;)

Taki mamy Cepik, że nie zawsze odnotuje sprzedaż i nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mack1805 napisał:

Jak nic nie zmienia.Jeśli sprzedałem auto i ide z umowa K-S do WK zgłosić fakt sprzedaży auto to jest wyrejestrowane przeze mnie.W ubezpieczalni zgłoszenie faktu zbycia pojazdu głównie po to by nowy nabywca jak gdzieś "narozrabia" nie robił tego na moje konto.Ponadto sprzedający ma prawo do zwrotu jakiegoś % z polisy sprzedanego auta w przypadku gdy nowy właściciel wypowie to ubezpieczenie  i zawrze nową polisę na siebie.

zgłoszenie sprzedaży a wyrejestrowanie auta to 2 różne kwestie.

mimo zgłoszenia auto jest zarejestrowane na Ciebie dopóki nowy właśiciel nie przerejestruje na siebie...

co najwyżej mają w WK informację o zbyciu pojazdu, aczkolwiek nie wiem czy to wystarczy by Ci nie zawracali gitary np.: fotką z fotoradaru...

ubezpieczycielowi taka informacja się przyda do ew. przekalkulowania składki nowemu właścicielowi.... bo możę na ma tyle zniżek co ty i składaka będzie wyższa :] :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Joki napisał:

A i to nie do końca. Ktoś kiedyś tu się chwalił jak musiał się tłumaczyć z nawywijań nowego właściciela mimo zgłoszenia w WK zaraz po sprzedaży.

Taki mamy kraj.

;)

Ostatnio artykuł na WP czytalem (dziwnie zbiegł się w czasie z tym wątkiem), jak babkę od 2014 nawiedza policja, bo nowy właściciel łapie mandaty, kradnie paliwo, itd.

Musi się natlumaczyc, nabierać po komisariatach, a umowę to powinna w złote ramki oprawić i pilnować żeby nie zaginęła.

Zgłoszenie w WK nic nie dało, bo w CEPIKU nadal jest ona i nie mogę tego wyprostować.

 

Widzę, że już ktoś nawet podlinkowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.