Skocz do zawartości

Ubytki płynu chłodniczego bez innych objawów - czy to UPG?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe ubywanie płynu chłodniczego w dieslu bez dodatkowych objawów typu twarde węże, brudny zbiorniczek, przybywanie oleju, dymienie na biało?

Czy jeśli płyn dostaje się do komory spalania to czy możliwe jest aby nie objawiało się to zwiększonym ciśnieniem w układzie chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rostex napisał:

Czy jest możliwe ubywanie płynu chłodniczego w dieslu bez dodatkowych objawów typu twarde węże, brudny zbiorniczek, przybywanie oleju, dymienie na biało?

Czy jeśli płyn dostaje się do komory spalania to czy możliwe jest aby nie objawiało się to zwiększonym ciśnieniem w układzie chłodzenia?

Z mojego doświadczenia w takich wypadkach, zawsze gdzieś płyn ucieka ale nie zawsze widać to odrazu. Cierpliwości a pewnie niedługo namierzysz wyciek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele miejsc gdzie płyn może przeciekać, kapać np. na rozgrzany kolektor i odparowywać, wtedy wycieku pod autem nie zobaczysz.

Dobra lampa i dokładnie obejrzeć cały silnik, z tyłu i od spodu.

U mnie płyn chował się w nabrzmiałych wężach. Nabrzmiałych od ciśnienia przedostającego się z komory spalania. Żadnych ubytków ( płyn elegancko z bulgotem wracał po odkręceniu korka ), białego dymu, majonezu itd. Jedynie test obecności spalin był pozytywny. Ten test to groszowa sprawa, zrób sobie dla spokoju. Ale wg mnie jeśli nie ma innych objawów to wyciek a nie UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje odpowiedz: chłodnica EGR (jeżeli wystepuje).

Ew. szukać różowych zacieków pod termostatem, także białych wykwitów w miejscach nieszczelności (czasem jest tam element który się nagrzewa i wilgoci nie widac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostaje się do kolory spalania, to zwykle pompuje też w drugą stronę. Może wyciekać już na wydechu poza zaworem i wtedy objawów w układzie chłodzenia nie będzie. Jeśli wyciek jest nie duży, to może też nie dymić na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ubywa co prawda niewiele, raz na kilka miesięcy dolewam małą ilość, ale udało mi się znaleźć miejsce wycieku na chłodnicy (w górnej części):

 

96Qb5lH.jpg

 

Wystarczy że taka nieszczelność pojawi się gdzieś w dolnej części chłodnicy czy przy jakieś schowanej opasce zaciskowej i już może być problem ze zlokalizowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rostex napisał:

Czy jest możliwe ubywanie płynu chłodniczego w dieslu bez dodatkowych objawów typu twarde węże, brudny zbiorniczek, przybywanie oleju, dymienie na biało?

Czy jeśli płyn dostaje się do komory spalania to czy możliwe jest aby nie objawiało się to zwiększonym ciśnieniem w układzie chłodzenia?

Tak, wszystkie opcje są możliwe np w 2.0 TDI. Przy mikropęknięciach głowicy może ubywać 50-100 ml płynu na 1000 km i nie będzie kopcić na biało, a ciśnienie w układzie chłodzenia zwiększy się niezauważalnie. Płyn jest najczęściej zaciągany podczas stygnięcia silnika, czasami pęknięcia są przy kanałach wydechowych i w ogóle płyn nie trafia do komór spalania. W Oplach trzeba obadać chłodniczkę EGR, tak, jak kolega @el_guapo już wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rostex napisał:

Czy jest możliwe ubywanie płynu chłodniczego w dieslu bez dodatkowych objawów typu twarde węże, brudny zbiorniczek, przybywanie oleju, dymienie na biało?

Czy jeśli płyn dostaje się do komory spalania to czy możliwe jest aby nie objawiało się to zwiększonym ciśnieniem w układzie chłodzenia?

Pocieszę Cię, mi ubywa całkiem sporo i też nie wiem gdzie :(

Węże z LPG sprawdzone, termostat wymieniony, UPG wygląda że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2018 o 14:12, rostex napisał:

Czy jest możliwe ubywanie płynu chłodniczego w dieslu bez dodatkowych objawów typu twarde węże, brudny zbiorniczek, przybywanie oleju, dymienie na biało?

Jak masz płyn rozcieńczany wodą z koncentratu, to woda paruje i płynu ubywa. Dolewaj wody albo zmień płyn na "normalny" :phi:. Widzę w profilu "GM" - zdecydowanie zmień płyn :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.