Skocz do zawartości

Jako że mamy lato to problem z klimą - Zafira A


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przy okazji seriwsu gazu była prośba o przeglad i nabicie klimy, ale okazało się że klima jest nieszczelna - czynnika brak.

Mam suchą informację, nie mogłem pozwolić sobie na dłuższy postój auta w warsztacie wiec wiem tylko że jest nieszczelność

Pytając fachmana co wg jego doświadczenia może być problemem stwierdził że to chłodnica klimatyzacji.

Pytanie do kolegów  - czy z doświadczenia koledzy są skłonni potwierdzić wstępna diagnozę,czy w przypadku  1,8 benzyna 125 KM TTTM?

Zdaje sobie sprawę że to równie dobrze wróżenie z fusów ale może któryś z kolegów przerabiał temat i jest w stanie podzielić się wiedzą?

 

Przy roku auta (2005) naprawa oscylująca wg fachowca w granicach 1 tyś złotych daje do myślenia nt sensu dokłądania do tego staruszka.

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mielon napisał:

ale okazało się że klima jest nieszczelna - czynnika brak.

Mam suchą informację, nie mogłem pozwolić sobie na dłuższy postój auta w warsztacie wiec wiem tylko że jest nieszczelność

Pytając fachmana co wg jego doświadczenia może być problemem stwierdził że to chłodnica klimatyzacji.

naprawa oscylująca wg fachowca w granicach 1 tyś złotych daje do myślenia nt sensu dokłądania do tego staruszka.

 

 

Poświęć trochę więcej czasu na porządną diagnostykę klimy.

Co do nieszczelności to bez sprawdzenia to wróżenie z fusów, może to być oring za 50 groszy jak i chłodnica albo kompresor.

I nie jedz do tego "fachowca" u którego już byłeś bo to jakiś jasnowidz jest.... Skąd może wiedzieć bez dokładnego sprawdzenia że to chłodnica, no chyba że widać gołym okiem że jest skorodowana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 51cent napisał:

 

Poświęć trochę więcej czasu na porządną diagnostykę klimy.

Co do nieszczelności to bez sprawdzenia to wróżenie z fusów, może to być oring za 50 groszy jak i chłodnica albo kompresor.

I nie jedz do tego "fachowca" u którego już byłeś bo to jakiś jasnowidz jest.... Skąd może wiedzieć bez dokładnego sprawdzenia że to chłodnica, no chyba że widać gołym okiem że jest skorodowana.

oczywiście masz rację. Po prostu liczyłem że byc może ktoś już podobny temat przerabiał i jest jakiś charakterystyczny bubel w tej instalacji.

Jak pisałem na razie nie mogłem sobie pozwolić na zostawienie auta na dłużej ale w końcu będe musiał to zrobić

ps. chłodncia klimy ma trzy lata - była wymieninan zaraz przed moim zakupem auta

Edytowane przez Mielon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem to nie daje odpowiedzi. Miałem tak, że jeden z najlepszych w BI serwisów klimy stwierdził, źe na barwnik to amatorszczyzna i sprawdzą na Azot. Wyszło, że puszcza jeden oring.

Na drugi dzień już nie było czynnika.

No to nabili z barwnikiem i następnego dnia, kiedy już go nie było wyszło, że sprężarka puszcza na obudowie ale chyba tylko podczas pracy bo na sucho nic nie puszczało a po użyciu klimy cała zabryzgana barwnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎20 o 15:48, Mielon napisał:

... TTTM...

 

W Zafirze A chłodnica jest niefortunnie umieszczona, dół chłodnicy cały czas gnije. W swojej jak miałem 10 lat, wymieniałem dwa razy. Ale porządny warsztat nie robi nic na oko, wpuści gaz z kontrastem i będzie widać.

Edytowane przez Adamro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zafirze A chłodnica jest niefortunnie umieszczona, dół chłodnicy cały czas gnije. W swojej jak miałem 10 lat, wymieniałem dwa razy. Ale porządny warsztat nie robi nic na oko, wpuści gaz z kontrastem i będzie widać.
Właśnie o tym samym miałem napisać, chyba podobnie jest w Vectrze. U mnie pomogła wymiana chłodnicy.
Co do kosztów .... możesz jeździć MPK, tam jest czasami klima, albo własnym autem z przyjemnym chłodem.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Raku napisał:

...
Co do kosztów .... możesz jeździć MPK, tam jest czasami klima, albo własnym autem z przyjemnym chłodem.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

Aktualnie jak na razie astra ma parę miesięcy i jeszcze chłodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Raku napisał:

Właśnie o tym samym miałem napisać, chyba podobnie jest w Vectrze. U mnie pomogła wymiana chłodnicy.
Co do kosztów .... możesz jeździć MPK, tam jest czasami klima, albo własnym autem z przyjemnym chłodem.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

Co do chłodnicy - cenna uwaga - zerkne jak wyglada od spodu

Co do MPK tez celnie - po prostu w 13 letnim samochodzie dokładanie 1 tys zł (taka kwota padła podczas rozmowy z mechaniorem) budzi we mnie wątpliwośc czy nie poszukac czegos młodszego, ale to toczywioście inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2018 o 06:52, Mielon napisał:

Co do chłodnicy - cenna uwaga - zerkne jak wyglada od spodu

Co do MPK tez celnie - po prostu w 13 letnim samochodzie dokładanie 1 tys zł (taka kwota padła podczas rozmowy z mechaniorem) budzi we mnie wątpliwośc czy nie poszukac czegos młodszego, ale to toczywioście inny temat...

Myślisz ze w młodszych klima nie pada? To masz względnie prosty układ z tanimi dostępnymi częściami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Przy okazji seriwsu gazu była prośba o przeglad i nabicie klimy, ale okazało się że klima jest nieszczelna - czynnika brak.
Mam suchą informację, nie mogłem pozwolić sobie na dłuższy postój auta w warsztacie wiec wiem tylko że jest nieszczelność
Pytając fachmana co wg jego doświadczenia może być problemem stwierdził że to chłodnica klimatyzacji.
Pytanie do kolegów  - czy z doświadczenia koledzy są skłonni potwierdzić wstępna diagnozę,czy w przypadku  1,8 benzyna 125 KM TTTM?
Zdaje sobie sprawę że to równie dobrze wróżenie z fusów ale może któryś z kolegów przerabiał temat i jest w stanie podzielić się wiedzą?
 
Przy roku auta (2005) naprawa oscylująca wg fachowca w granicach 1 tyś złotych daje do myślenia nt sensu dokłądania do tego staruszka.
Za wszelkie sugestie bede wdzieczny
Auto z 2005 roku to staruszek? Aha.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vnv_nation napisał:

Auto z 2005 roku to staruszek? Aha.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Wpisuje się w średnią aut na drogach, ale nie oszukujmy się - 2005 rok to już 13 lat, a to niesie za soba zuzycie, zmęczenie materiału etc

Wracając do tematu - brak czasu spowodował że jade na urlop bez klimy (znalazłem warsztat że nawet gdyby była to chłodnica to koszty zamknęły by się w kwocie 500-600 zł) ale nie mogłem sobie pozwolić na odstawienie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎05‎.‎08‎.‎2018 o 22:26, technix napisał:

za 500-600 zł to Ci wstawią używkę chłodnic ę albo jakiś śmieć z alle. 

powiem tak,  ten tysiąc,  to nie drogo,  nawet tak w sam raz. 

A co do diagnozy,  to potwierdzam tezę fachowca,  chłodnica klimy 

Jeszcze nie miałem czasu się tym zająć

Jak zrobię z tym porządek to dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2018 o 22:26, technix napisał:

za 500-600 zł to Ci wstawią używkę chłodnic ę albo jakiś śmieć z alle. 

 

 

 

Nie gadaj głupot co do ceny chłodnicy. W Intercarsie bez rabatów NIssens kosztuje:

 

 

image.png.5bbf542d278bf2a2d96d616ff181bc39.png

 

image.png.c1794af824f504022bbf36a27c1b653d.png

 

Delphi w podobnych cenach

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał:

 

głupoty to ty piszesz 

 

rozumiem,  że gość mu wstawi chłodnice ninsensa nowke za 600 zł z robocizną i gazem 

no brawo Ty inteligencie 

 

 

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu, wiesz wszystko najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

No to jako że znów mamy lato i to przez duże L to wypadałoby zamknąć temat :old:

 

To wiadomo tyle że nic nie wiadomo, klima nabita i chłodzi jak narazie a wycieków na tą chwile brak.

tzn była diagnostyka w postaci podpięcia pod ciśnienie całego i układu i zostawienie na jakaś chwile aby zweryfikować czy jest spadek ciśnienia. I nic - trzyma sztywno. Czas nie był zbyt długi (ok godziny) więc oczywiście do końca niczego nie wyjaśnia. 

Więc padła decyzja, skoro nie widać ewidentnego miejsca wycieku a poszukiwania ewentualnego miejsca to już nieco grubsza zabawa, klima została nabita, odgrzybiona i teraz przechodzi test na żywym organizmie.

Fachman wspominał że spotkał się już z sytuacją jak to ujął "samo uszczelnienia" drobnych nieszczelności. No nic - koszt operacyjny 330 zł za usługę serwisową klimy i jeżdżę w przyjemnym chłodzie - zobaczymy jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.07.2018 o 06:52, Mielon napisał:

Co do chłodnicy - cenna uwaga - zerkne jak wyglada od spodu

Co do MPK tez celnie - po prostu w 13 letnim samochodzie dokładanie 1 tys zł (taka kwota padła podczas rozmowy z mechaniorem) budzi we mnie wątpliwośc czy nie poszukac czegos młodszego, ale to toczywioście inny temat...

I nowszy oczywiscie wszystkie czescie bedzie mial nowe i z gwarancja:)

Czasem jesli auto spelnia wymagania, ma sie je od wielu lat, wiadomo co bylo naprawione to lepiej dolozyc 1000zl ( w cromie kosztowala mnie chlodnica klimy, wymiana, nabicie cos kolo 550zl) i jezdzic 2-3-4 lata niz kupic cos nowszego i wsadzic 1000-2500zl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to na wesoło, definitywne usunięcie awari trwało dwa lata 😁

w zeszłym sezonie Klima działała 4 miesiące.

glowny powód wycieku to nieszczelny zawór rozprężny.

chlodnica miała 5 lat i została wymieniona z powodu jej agonalnego stanu, ale jeszcze trzymała.

temat można zamknąć 😁

600ABFED-55CD-456B-8543-E66567396C35.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.