Skocz do zawartości

Przyciemnianie tylnych szyb - ile ściemnić żeby nie żałować


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W związku z narodzinami bobasa potrzebuję przyciemnić tylne szyby w moim Passacie B7 kombi.

Jaki procent ściemnienia i jaką folię wybrać?

 

Chcę nadal móc cofać autem w jesienne i zimowe wieczory :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyciemniałem w mondeo, też z powodu dziecka i jazdy bez półki w bagażniku - wybrałem jakieś przyciemnienie "fabryczne", ale nie wiem ile to było w % - z zewnątrz wygląda to dobrze (praktycznie nie widać wnętrza), a z wewnątrz jest tylko delikatnie ciemniej i absolutnie nie przeszkadza to w parkowaniu (nawet w nocy). Na pewno ulga dla dziecka i mamy z tyłu - daje też trochę prywatności przy ew. karmieniu. Gdybyś chciał się jednak odciąć w 100% od otoczenia - to jest to zbyt jasna folia. 

Dla mnie ideałem byłoby delikatne przyciemnienie + dodatkowe siatkowe dedykowane osłonki na boczne szyby - to zapewni ochronę w dowolnych warunkach.

 

Drugą sprawą jest samo przyciemnianie - nie jest to "jakość fabryczna" - niestety na styku szyby i tej czarnej farby z kropkami (nazywali to matrix) podchodzi powietrze i brzydko to wygląda. Dla mnie jest to nie do przyjęcia - chociaż poprawiali i grzali jakimiś opalarkami. Drugi raz już raczej nie przyciemnię szyb w taki sposób. Nie wiem czy są na to sposoby/odpowiednie folie, ale ja bym na to zwrócił uwagę. Na bocznych szybach bez tego czarnego obramowania wszystko jest super i wygląda jak z fabryki.

 

mówię o czymś takim (zdjęcie poglądowe z netu):

Znalezione obrazy dla zapytania przyciemnianie szyb matrix

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, t_kucyk napisał:

Cześć,

 

W związku z narodzinami bobasa potrzebuję przyciemnić tylne szyby w moim Passacie B7 kombi.

Jaki procent ściemnienia i jaką folię wybrać?

 

Chcę nadal móc cofać autem w jesienne i zimowe wieczory :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Zamiast przyciemniania proponuję coś takiego - milion razy lepsze.

 

https://www.carshades.co.uk/

 

Idealnie dopasowane do modelu, nie przeszkadzają w otwieraniu okna, można zdjąć w dowolnym momencie. Dodatkowo jak np. dziecko śpi a auto stoi i nie chcesz dziecka wyjmować można otworzyć okno i masz nie dość że cień to jeszcze moskitierę.

 

PS. Jeśli masz Chevroleta Epikę to mam gdzieś komplet takich na strychu i mogę oddać za flaszkę.

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyciemniałem w mondeo, też z powodu dziecka i jazdy bez półki w bagażniku - wybrałem jakieś przyciemnienie "fabryczne", ale nie wiem ile to było w % - z zewnątrz wygląda to dobrze (praktycznie nie widać wnętrza), a z wewnątrz jest tylko delikatnie ciemniej i absolutnie nie przeszkadza to w parkowaniu (nawet w nocy). Na pewno ulga dla dziecka i mamy z tyłu - daje też trochę prywatności przy ew. karmieniu. Gdybyś chciał się jednak odciąć w 100% od otoczenia - to jest to zbyt jasna folia. 
Dla mnie ideałem byłoby delikatne przyciemnienie + dodatkowe siatkowe dedykowane osłonki na boczne szyby - to zapewni ochronę w dowolnych warunkach.
 
Drugą sprawą jest samo przyciemnianie - nie jest to "jakość fabryczna" - niestety na styku szyby i tej czarnej farby z kropkami (nazywali to matrix) podchodzi powietrze i brzydko to wygląda. Dla mnie jest to nie do przyjęcia - chociaż poprawiali i grzali jakimiś opalarkami. Drugi raz już raczej nie przyciemnię szyb w taki sposób. Nie wiem czy są na to sposoby/odpowiednie folie, ale ja bym na to zwrócił uwagę. Na bocznych szybach bez tego czarnego obramowania wszystko jest super i wygląda jak z fabryki.
 
mówię o czymś takim (zdjęcie poglądowe z netu):
e19d900be598c6d9ab72ac72c3743fc2.jpg&key=8027bf96b44d1d508be476e50bef6331d0715cc213ebe9e91fa098be20ef09f7
 
 
To jest sknocony montaz. Gosc powinien sciagnac folie i zalizyc jeszcze raz. A co do przyciemniania, to wiekszosc marek pozostawia ten biznes dealerowi i on we wspolpracy z jakims lokalnym zakladem robi przyciemnianie dla ASO.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Do kosztu przyciemniania dolicz koszt czujników parkowania i będziesz zadowolony. Niezależnie od stopnia przyciemnienia.

 

Czujniki przód/ tył były w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie miałem folię 80%- i powiem szczerze, że małe dziecko i tak raziło...oczywiście to było niebo a ziemia  w porównaniu do "bez przyciemnienia"...ale do czego zmierzam- chyba tylko 100% dało by efekt dla małego dziecka... ALE teraz mam w nowym aucie oryginalnie przyciemnione i jakby efekt był o wiele lepszy (no ale to jest pewnie przyciemnienie piecowe czy jak to się zwie) ...

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 15:37, Ryb napisał:

 

Zamiast przyciemniania proponuję coś takiego - milion razy lepsze.

 

https://www.carshades.co.uk/

 

Idealnie dopasowane do modelu, nie przeszkadzają w otwieraniu okna, można zdjąć w dowolnym momencie. Dodatkowo jak np. dziecko śpi a auto stoi i nie chcesz dziecka wyjmować można otworzyć okno i masz nie dość że cień to jeszcze moskitierę.

 

PS. Jeśli masz Chevroleta Epikę to mam gdzieś komplet takich na strychu i mogę oddać za flaszkę.

🙂

 

Kiedyś się nad tym zastanawiałem, ale poszedłem w kierunku oryginalnych roletek (mam na tylne drzwi i szyby boczne bagażnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 15:37, Ryb napisał:

PS. Jeśli masz Chevroleta Epikę to mam gdzieś komplet takich na strychu i mogę oddać za flaszkę.

🙂

 

 

Dziekuje :) Jednak auto to Passat B7.

Na etap duzego SUVa moze kiedys jeszcze przejde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, t_kucyk napisał:

 

Dziekuje :) Jednak auto to Passat B7.

Na etap duzego SUVa moze kiedys jeszcze przejde.

 

Ale Epica to nie duży SUV tylko duży sedan. Może podpasują?

;)

 

0c06e350459dccd4cbaf59b03d72a4ace9113973

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ryb napisał:

 

Ale Epica to nie duży SUV tylko duży sedan. Może podpasują?

;)

 

0c06e350459dccd4cbaf59b03d72a4ace9113973

 

 

Pomylilem z innymi Chevy. Dziekuje, zostane narazie przy folii.

 

Anyway... chetnie zwiedzilbym USA Chevy'm.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomeq77 napisał:

Z tyłu (5 szyb) mam max jaki był dostępny.

Nie żałuję ani złotówki, jaką na to wydałem.

 

Przeciez to jak karawan wyglada albo jakies murzynskie auto? Widzisz cos przez te szyby?

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wujekcybul napisał:

Widzisz cos przez te szyby?

 

Jeździłeś kiedyś z przyciemnionymi szybami? Tu odpowiedź:

 

Dnia 22.07.2018 o 15:02, Azbest napisał:

z zewnątrz wygląda to dobrze (praktycznie nie widać wnętrza), a z wewnątrz jest tylko delikatnie ciemniej i absolutnie nie przeszkadza to w parkowaniu (nawet w nocy)

 

Jednak będę żałował wydane złotówki na to przyciemnienie: wtedy kiedy będę to auto sprzedawał i musiał ściemnić kolejne :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomeq77 napisał:

 

Jeździłeś kiedyś z przyciemnionymi szybami? Tu odpowiedź:

 

 

Jednak będę żałował wydane złotówki na to przyciemnienie: wtedy kiedy będę to auto sprzedawał i musiał ściemnić kolejne :)

Tak mam 35% w ibizie i bardzo podobnie w fiescie. Tu to karawan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tomeq77 napisał:

Więc jeżdżę karawanem :oki:

Jezdzisz czym chcesz.

Mi przyciemnona tylko tylna szyba przeszkadzala w nocy w parkowaniu (wiem, mozna tylko na lusterka), a folia szczegolnie ciemna nie byla.

Teraz, przy czujnikach i kamerach moze nie ma roznicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie ściemniłem folią 80% i jest idealnie. Do wyboru była jeszcze 95% (jak dla mnie za ciemna) i 65%, która przypomina fabryczne przyciemnienie w w niektórych autach.

 

J75GX7H.jpg

Edytowane przez kubajg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Co prawda przepisy nie precyzują jaka przepuszczalność światła powinna pozostać na szybach znajdujących się za przednimi fotelami. Z szybą tylną o tyle jest problem, że osoby nieposiadające czujników parkowania często z niej korzystają i faktycznie wieczorem mógłby być problem z widocznością. Chociaż lepiej pozostawić jakiś procent przepuszczalności, to jest to jednak kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem nie najciemniejsze, tylko te ciut jaśniejsze. I to był bardzo dobry wybór. Czyli mówiąc inaczej przedostatnie w skali czerni .

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 12:02, t_kucyk napisał:

Cześć,

 

W związku z narodzinami bobasa potrzebuję przyciemnić tylne szyby w moim Passacie B7 kombi.

Jaki procent ściemnienia i jaką folię wybrać?

 

Chcę nadal móc cofać autem w jesienne i zimowe wieczory :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ja  royalcar 20% dalem i mam wrazenie, ze mogla by byc jeszcze ciut ciemniejsza. Nastepna niestety to 5% a to juz przesada

Oklejanie folia 50% to porazka, zbedny wydatek chyba ze ala lustrzanka lekko, metalizowana sie zwie  to nie tyle przyciemnia co izoluje ciekawskich.

jesli sie myle to wybaczcie, jam laik foliowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 15.09.2018 o 21:26, t_kucyk napisał:

Zdecydiwalem sie na 20% przepuszczalnosci. Jestem jak dotad zadowolony :) Dobra widocznosc od srodka na zewnatrz, jednoczesnie sciemnione na tyle ze zona moze karmic bobasa na tylnym fotelu bez problemow.

Jak to jest z tymi % ?

 

Tzn 20% światła przepuszcza  i 80% zatrzymuje?

 

Czy 20% zatrzymuje i 80% przepuszcza?

 

Też chcę przyciemnić i zastanawiam się co kupić. Będę to robić sam, bo szkoda kasy. Poza tym chcę zrobić tylko tylne boczne i tylne okienka boczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi % ?
 
Tzn 20% światła przepuszcza  i 80% zatrzymuje?
 
Czy 20% zatrzymuje i 80% przepuszcza?
 
Też chcę przyciemnić i zastanawiam się co kupić. Będę to robić sam, bo szkoda kasy. Poza tym chcę zrobić tylko tylne boczne i tylne okienka boczne.
Oznaczenia typu 5% 20% zazwyczaj oznaczają stopień przepuszczalności światła czyli 5% jest max ciemna i przepuszcza 5% a 95% zatrzymuje.
20-ka przepuszcza 20% itp.


Fabryczne szyby atermiczne (zielone) mają najczęściej w granicach 80% przepuszczalności.

Ja myślę o przyciemnieniu Octavii 3. Wcześniej miałem seja z przyciemnieniem 20 przód i 5 tył
Potem Lancia 5 sam tył, i na końcu był golf 4 z tyłem w folii 15%

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 12:02, t_kucyk napisał:

Cześć,

 

W związku z narodzinami bobasa potrzebuję przyciemnić tylne szyby w moim Passacie B7 kombi.

Jaki procent ściemnienia i jaką folię wybrać?

 

Chcę nadal móc cofać autem w jesienne i zimowe wieczory :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Dla malego dziecka latem im ciemniejsza rym lepsza....95 procent.. Uwierz

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcindzieg napisał:

Przód może być max 30 %.

Pod warunkiem, że nie folia.

Przynajmniej tak mi kiedyś wyszło jak się doktoryzowałem z przyciemniania.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobiłem tak...
bok najciemniej na maxa jaki był...

a klapa bagażnika o 1 ton jaśniej

i jest extra...

teraz jakbym przyciemniał, poszedłbym chyba wszystko na maxa...

jak się obawiasz zrób jak ja, boki na maxa, a klapa jedną opcje jasniej - nie widać żadnej różnicy w jeździe zima, szarówką itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a ja zrobiłem tak...
bok najciemniej na maxa jaki był...

a klapa bagażnika o 1 ton jaśniej

i jest extra...

teraz jakbym przyciemniał, poszedłbym chyba wszystko na maxa...

jak się obawiasz zrób jak ja, boki na maxa, a klapa jedną opcje jasniej - nie widać żadnej różnicy w jeździe zima, szarówką itp

To chyba też zależy od folii?

Zrobiłem kiedyś tylko tylną szybę jakąś nienajciemniejszą folią z alledrogo i nocą masakra, nic nie widać przy cofaniu.

Teraz zrobili mi tył od słupków B 15% i żadnych problemów z widocznością (choć trochę pewnie kamera pomaga) , mogłem pójść w 5%.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.