Skocz do zawartości

Scenic 2 rozrzad - kilka pytan


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 2.0 136KM z LPG, 2007r., (automat, jesli to ma znaczenie):

1. Co ile km nalezy wymieniac rozrzad?

2. Jakie elementy nalezy wymienic (jak kiedys wymienialem w innym aucie to: pasek, rolki, napinacz, pompa wody. Tu jest podobnie?)

3. Czy sa jakies polecane/niepolecane ww podzespoly?

4. Z jakim, mw, trzeba sie liczyc kosztem czesci + wymiana (plus oczywiscie serwis olejowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek, rolki, pompa, kolo zmiennej fazy, zaslepki rozrzadu, sruba walu

 

sensownie cenowo wypada OE i tego bym sie trzymal

 

cena gratow powinienes sie zmiescic w 800zl bez zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sprzedajesz czesci. Mozesz podeslac oferte na komplet? Wszedlem na Twoja strone, ale nie jestem w stanie nalezc tam tego. Widze jakies komplety po 300-400zl ale nie jestem pewien czy to konkretnie do mojego silnika.

 

Kojarzysz, co ile, nalezy ten rozrzad zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozsądnie to max 80 kkm lub 5 lat o ile porządne części, np. rozrząd OE a w przypadku Renault nie ma sensu kupować zamienników

2. Tak jak Muzyk napisał + uszczelniacze wałków i wału - o ile ma być porządnie zrobione na lata, oczywiście jeszcze płyn do chłodnicy nowy

3. Rorząd OE Renault, Pompa OE lub Hepu, SKF, DOLZ - ja mam DOLZa i działa

4. Nie pamiętam dokładnie ale za samą wymianę płaciłem 300 zł albo 350 zł. Poszukaj mechanika, który zna i robi Renault. Ja jak szukałem to dopiero trzeci mechanik (ze znanych mi) miał blokady do Renault włącznie z blokadą wałków i wiedział jak to wymienić. Pozostałych dwóch było chętnych do wymiany, ale nie miało nawet blokad ... E Panie jakoś się da radę :pad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.