Skocz do zawartości

[Szybkie pytanie] Nissan Almera 2.2 dci 2005


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, camel00 napisał:

Jadę dzisiaj - w roli kierowcy i sztucznego tłumu ;] - pomóc w zakupie wspomnianego.

 

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

 

Na to, zeby poszukac wersji noPB ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

Na to, zeby poszukac wersji noPB ;]

 

Ja nie kupuję ;) ten już był oglądany, jedziemy sfinalizować transakcję.

Nabywca jest napalony jak szczerbaty na suchary, więc moja rola ograniczy się do przelecenia samochodu miernikiem lakieru, może podepnę obd2 i - jak nie będzie tragedii - usunięcia się na dalszy plan. 

Pytanie tylko czy ten model ma jakieś punkty na które warto zwrócić uwagę - miejsca wrażliwe na korozję, wycieki, jakiś sprytny sposób przetestowania czegośtam.

 

Z informacji w internetach, silnik zbiera raczej dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, camel00 napisał:

 

Ja nie kupuję ;) ten już był oglądany, jedziemy sfinalizować transakcję.

Nabywca jest napalony jak szczerbaty na suchary, więc moja rola ograniczy się do przelecenia samochodu miernikiem lakieru, może podepnę obd2 i - jak nie będzie tragedii - usunięcia się na dalszy plan. 

Pytanie tylko czy ten model ma jakieś punkty na które warto zwrócić uwagę - miejsca wrażliwe na korozję, wycieki, jakiś sprytny sposób przetestowania czegośtam.

 

Z informacji w internetach, silnik zbiera raczej dobre opinie.

 

Ja bym przede wszystkim sprawdzil pod katem rdzy, bo te Almery gnija na potege.

Silnik moze i OK, ale pali relatywnie duzo, niezbyt popularny, wiec zamiennikow malo...

Ogolnie stary diesel to raczej gwarancja problemow, wczesniej czy pozniej ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan kupiony. Almera Tino 2.2 klekot. Jak na cenę laptopa, to całkiem niezły stan.

Lakier oryginalny wszędzie, rdzy nie znalazłem, błędów na silniku brak.

 

Trzy rzeczy do zrobienia (poza standardowym serwisem)

- uwalony olejem(?) zbiornik wspomagania kierownicy. Trzeba przetrzeć i sprawdzić co się stanie.

- lewarek na luzie ma większy luz niż nastolatek pozostawiony bez nadzoru. TTTM czy coś do poprawy?

- nie działa jedna tylna szyba. Tzn z panelu kierowcy nie działa w ogóle, przyciskiem w tylnych drzwiach dało się opuścić, ale w górę już nie poszła. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 21:17, camel00 napisał:

- nie działa jedna tylna szyba. Tzn z panelu kierowcy nie działa w ogóle, przyciskiem w tylnych drzwiach dało się opuścić, ale w górę już nie poszła. Jakiś pomysł?

 

Ciekawostka - problem jak opisany wyżej - guziki w drzwiach kierowcy - 3 szyby działają, 1 nie działa; w drzwiach w których nie działa z panelu kierowcy - działa tylko w dół, nie działa do góry. Po rozebraniu drzwi w których szyba nie działa, sprawdzeniu wszystkiego co się dało; poprzekładaniu przycisków z innych szyb; naszedł mnie spontaniczny pomysł - podważyłem panel sterowania w drzwiach kierowcy (nawet nie trzeba odkręcać) i dopchnąłem kostkę 🤣problem rozwiązany, wszystkie szyby działają. Dwie godziny pracy bez sensu, 15 sekund na rozwiązanie problemu. Co ciekawsze - poprzedni właściciel jeździł tak od zawsze ;] mówił, że tej szyby się nie używa i już. 

 

Poza tym - z auta nie cieknie (stało kilka dni w garażu), odpala, jeździ, nie kopci, wszystko działa (w tym klima, kamera cofania i inne bajery). Jak za pięć z kawałkiem to zajebisty zakup ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.