Skocz do zawartości

pochylone tylne prawe koło, czego to jest objaw?


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

 

Dzisiaj zauważyłem, że w moim przednio-napędowym aucie tylne prawo koło jest pochylone - wygląda na rozbieżne jeżeli tak można to ująć

 

Wg obrazka kąt nachylenia koła jest ujemny, lewe koło ok.

 

Czego może to być objaw?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

 

Na szybko przyszło mi do głowy:

1. może to głupie ale sprawdzić dokręcenie koła - nie zaszkodzi

2. sprawdzić tylne zawieszenie - ale co konkretnie?

3. jechać do punktu ustawiania geometrii

 

Jutro zrobię foto jak to wygląda

 

ryc14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, volf6 napisał:

Co sprawdzić-ogólnie tylne zawieszenie. Niestety nie podałeś co to za auto, jakie ma zawieszenie z tyłu-czy belka czy wahacze?

Aveo 2006, belka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, technix napisał:

wyj... ne zawieszenie 

tak nagle się zepsuło? ok. 2 tygodnie robiłem łączniki stabilizatorów przód i tylko to wyszło podczas większego przeglądu auta. Nie twierdzę, że coś się nie zużyło / popsuło ale co wg Ciebie jest do kitu? No bo chyba nie wszystkie elementy zawieszenia;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacob24 napisał:

Tak to wygląda. Nie wiem czy nie przesadzam

W tym modelu tylnego zawieszenia się nie reguluje. Jeżeli to koło jest wyraźnie inaczej niż z drugiej strony to koniecznie sprawdź nawet na SKP czy coś nie jest zużyte, krzywe, luzy, felga, opona itp. Na tym zdjęciu widać, że koło idzie w "A" :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jacob24 napisał:

Tak to wygląda. Nie wiem czy nie przesadzam

Obejrzałem kilka zdjęć tej belki i myślę, że jeśli nie ma luzu na łożysku (musiałoby być zdrowo rozwalone) to do sprawdzenia jest czop piasty lub mocowanie piasty, bo to tylko kawał blachy przyspawany do rury. Możliwe, że spaw jakiś puścił lub się mocowanie ugięło. Belka prosta jak budowa cepa i w niej samej nie ma się co psuć (musiałaby się rura skręcić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, muchenz napisał:

Np. ja mam pochylone w samochodzie z belką, bo właśnie zostałem uderzony w koło (drzwi i nadkole też oberwało) .  Pół  żartem z tym strzałem ;].

Spoko;] za mojej kadencji strzała nie było. Z autem raczej wszystko ok. Byłem na dwóch stacjach. Pochylenie raczej w normie. Wszystko w zawieszeniu jest sprawne, padło ew. na to, że auto mogło kiedyś wozić jakieś ciężkie rzeczy. I belka mogła dostać nieco w tyłek. Jakby co za 150zł mogę mieć używkę w bdb stanie. W poniedziałek podjadę jeszcze do mojego majstra jak wróci z urlopu niech się wypowie czy trzeba zmieniać na już czy za jakiś czas. Dwóch diagnostów mówiło żeby na razie nie przejmować się tematem i co jakiś czas obserwować czy koło będzie dalej szło w tzw. negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli łożysko OK ty mogła sprężyna pęknąć, wysokości z obu stron równe?  Tuleja belki tez mogla paść ale to by na bank było mocno słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 12:11, grogi napisał:

 

To nie MacPherson - belka nie pracuje w tej płaszczyźnie.

Teoretycznie nie pracuje ale przy pękniętej sprężynie z jednej strony koło pójdzie w negatyw (a właściwie to auto sie przechyli, dlatego mowię by zmierzyć wysokości nadkoli).  Miałem tak w lanosie z podobną belką. 😄

Macpherson też nie pracuje w tej płaszczyźnie, ale w niektórych wypadkach ma możliwość regulacji pochylenia na śrubach przy zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomx1 napisał:

Teoretycznie nie pracuje ale przy pękniętej sprężynie z jednej strony koło pójdzie w negatyw (a właściwie to auto sie przechyli, dlatego mowię by zmierzyć wysokości nadkoli).  Miałem tak w lanosie z podobną belką. 😄

 

Auto się przechyli, a wraz z nim koła.

 

Cytuj

Macpherson też nie pracuje w tej płaszczyźnie, ale w niektórych wypadkach ma możliwość regulacji pochylenia na śrubach przy zwrotnicy.

 

Pracuje. To przecież jego największa wada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2018 o 00:07, technix napisał:

wyj... ne zawieszenie 

Moim Zdaniem tuleje belki masz do wymiany. Tzn ta prawa z tyłu bardziej.mozliwe że diagnosta na szarpakach tego nie wychwyci.

Poczytaj

 

http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html#Paveo2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.