Skocz do zawartości

Nowa Ibiza parę pytań


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań w związku z eksploatacją nowej Ibizy 2017/18. Czy we wszystkich egzemplarzach razem z dziennymi świecą się tylne światła. I czy jest możliwość wyłaczenia tego softem w serwisie.  Było głośno o akcji serwisowej z tylnymi pasami. Czy ktoś z posiadaczy dostał wezwanie na tą akcję. Zauważyłem dziwne zachowanie klimatyzacji. Mianowicie działa cały czas nawet przy wyłączonej kontrolce AC. To chyba nie jest normalne zachowanie. Jak jest u was 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.07.2018 o 00:35, jahooo napisał:

Jak jest u was  

w mojej ibizie 6j (2010-2014) było podobnie, że niby wszystko tip-top a psujące się duperele uprzykrzały życie ... i cieszyłem się mocniej kiedy sprzedawałem niż w dniu zakupu... 

ot taka "marka"

jak mawiali w haśle reklamowym: hiszpańska technologia, niemiecki temperament (a ja od siebie dodawałem) chińskie wykonanie

widać przez kolejne 4 lata nic się nie zmieniło :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 00:35, jahooo napisał:

Zauważyłem dziwne zachowanie klimatyzacji. Mianowicie działa cały czas nawet przy wyłączonej kontrolce AC. To chyba nie jest normalne zachowanie. Jak jest u was 

Chodzi Ci o to, że chłodzi cały czas, czy że sprężarka pracuje cały czas i masz na koputerze wskazanie, że klima ciągnie paliwo? 

Jesli chłodzi cały czas to jest jakiś błąd w oprogramowaniu, ale jeśli chodzi Ci o to że chodzi cały czas, to tak ma być, bo masz sprężarkę o zmiennej wydajności tj. sprężarka jest napędzana cały czas, ale zacznie wytwarzać ciśnienie dopiero jak przyciskiem włączysz klimatyzację. Tu nie ma sprzęgła elektromagnetycznego które się załącza i wyłącza - chodzi cały czas.

 

Masz pokrętło na 0 i takie cuda? Jeśli razem z dziennymi świecą Ci się tylne światła to jest to jakiś dziwny patent. Zgodnie z polskimi przepisami przednie dzienne mają się świecić niezależnie od tylnych świateł pozycyjnych. Może masz coś pokopane w komputerze i jako dzienne masz załączone nie dzienne, tylko pozycyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manx napisał:

 

Masz pokrętło na 0 i takie cuda? Jeśli razem z dziennymi świecą Ci się tylne światła to jest to jakiś dziwny patent. Zgodnie z polskimi przepisami przednie dzienne mają się świecić niezależnie od tylnych świateł pozycyjnych. Może masz coś pokopane w komputerze i jako dzienne masz załączone nie dzienne, tylko pozycyjne. 

Wg mnie to nic dziwnego, w leonie po fl jest tak samo razem z dziennymi świecą tylne pozycyjne. Myślę że żaden problem zmienić to za pomocą jakiegoś vcds-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, gzes napisał:

Wg mnie to nic dziwnego, w leonie po fl jest tak samo razem z dziennymi świecą tylne pozycyjne. Myślę że żaden problem zmienić to za pomocą jakiegoś vcds-a. 

zdziwiłem się po raz kolejny. Zastanawiało mnie ,czy to zgodnie z przepisami. Pogrzebałem chwilę w internecie i widzę, że tak można:

Cytuj

7) dopuszcza się aby wraz z światłami do jazdy dziennej włączały się:
- przednie i tylne światła pozycyjne (...), oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej,
- lub tylko światła pozycyjne tylne"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.08.2018 o 14:58, gzes napisał:

Wg mnie to nic dziwnego, w leonie po fl jest tak samo razem z dziennymi świecą tylne pozycyjne. Myślę że żaden problem zmienić to za pomocą jakiegoś vcds-a. 

U mnie się nie świeci tył w trybie auto, kiedy świecą się przednie dzienne. Sprawdzę jak jest w pozycji 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

U mnie się nie świeci tył w trybie auto, kiedy świecą się przednie dzienne. Sprawdzę jak jest w pozycji 0

Jakie auto? 

W leonie po fl świecą w każdej pozycji. 

Jutro biorę Arone na weekend, z ciekawości sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2018 o 10:55, prawoimotoryzacja napisał:

Miałeś rację! :) Arona jest naprawdę fajnym samochodem.

Zwykla ibiza tylko troche wyzsza. Co ciekawe VW do konca roku nie montuje ani w Ibizie ani Aronie 1.5TSI ale za to ochoczo podniosl cene 1.0 115 TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.