Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny do małego mieszknia.


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Warto kupić takie urządzenie (powiedzmy do 1500 pln w sklepach już są) do małego mieszkania w boku na te kilka dni / tygodni w roku kiedy są upały? Miałby schłodzić jeden góra dwa pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

Problem z tymi wynalazkami jest taki że jakoś trzeba wyprowadzić gorące powietrze. Wiec albo dziura w ścianie albo trzeba otwierać okno.

Zamontuj coś na stałe. Będzie drożej trochę ale dużo lepiej. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tymi wynalazkami jest taki że jakoś trzeba wyprowadzić gorące powietrze. Wiec albo dziura w ścianie albo trzeba otwierać okno.
Zamontuj coś na stałe. Będzie drożej trochę ale dużo lepiej. 
 
Krawiec
AMEN!
Dodam od siebie, że przenośne klimatyzatory są dosyć głośne.

Wysłane z S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krawiec napisał:

Problem z tymi wynalazkami jest taki że jakoś trzeba wyprowadzić gorące powietrze. Wiec albo dziura w ścianie albo trzeba otwierać okno.

Zamontuj coś na stałe. Będzie drożej trochę ale dużo lepiej. 

 

Krawiec

Dokładnie

Najtańszy "stacjonarny" jest niewiele droższy, nawet jak będzie działał w jednym pokoju, to w całym mieszkaniu będzie chłodniej. Do tego dużo estetyczniej to wygląda, a jeśli spóźnią się z włączeniem centralnego, masz możliwość ogrzewania.

Te przenośne (monobloki) posiadają wyrzut ciepłego powietrza poprzez rurę. Jeśli wydmuchują powietrze z mieszkania, to nieszczelnościami, nawiewnikami bądź kominem wentylacyjnym wpada do mieszkania również ciepłe powietrze (trochę mniej ciepłe, ale jednak). Klimatyzatory z oddzielną jednostką zewnętrzną nie wdmuchują zimnego powietrza, tylko ochładzają to, które jest w pomieszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AxiT napisał:

Warto kupić takie urządzenie (powiedzmy do 1500 pln w sklepach już są) do małego mieszkania w boku na te kilka dni / tygodni w roku kiedy są upały?

A ja odpowiem dla odmiany, że kupiłem taki mały klimatyzator przenośny i spełnia swoje zadanie (czasami mam potrzebę zabrać klimę w inne miejsce). Dałem za niego w Castoramie 750 zł i do ochłodzenia powietrza od czasu do czasu w dużym pokoju w zupełności mi wystarcza. Głośność 65 dB (przy szybkim biegu wentylatora) jest akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 10:57, AxiT napisał:

Jak w temacie. Warto kupić takie urządzenie (powiedzmy do 1500 pln w sklepach już są) do małego mieszkania w boku na te kilka dni / tygodni w roku kiedy są upały? Miałby schłodzić jeden góra dwa pokoje.

O dwóch pokojach raczej zapomnij ... ale jak nie masz możliwości montażu stacjonarnego to warto. Wybierz tylko model z jak największym zapasem mocy (czyli IMHO co najmniej +50% w stosunku do powierzchni deklarowanej przez producenta). Jako prowizorka da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 12:11, AxiT napisał:

No i to są już jakieś odpowiedzi. Poszukam po wskazanych firmach i zrobię rozeznanie. Szkoda że u mnie w okolicy nie można pożyczyć czegoś takiego na próbę.

Kupiłeś coś? Też będę szukał takiego monobloka do sypialni(18m2) tak do 1000-1200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pfikusny napisał:

 

Do sypialni?
Nie ma szans. To jest zbyt głośne

 

Przeciez w polskich warunkach to nie ma zadnego sensu, zeby to chodizlo cala noc...

Temperatury rzadko kiedy przekraczaja w nocy 20 stopni, to nie Azja ;)

Schlodzisz sobie przed snem i pozniej mozna spokojnie spac do rana przy otwartym oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Przeciez w polskich warunkach to nie ma zadnego sensu, zeby to chodizlo cala noc...

Temperatury rzadko kiedy przekraczaja w nocy 20 stopni, to nie Azja ;)

Schlodzisz sobie przed snem i pozniej mozna spokojnie spac do rana przy otwartym oknie.

Teraz - może tak (wieczory robią się dość chłodne)
Ale w czerwca / lipcu - jak to wyłączysz to pół godziny i już masz duchotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Warto kupić takie urządzenie (powiedzmy do 1500 pln w sklepach już są) do małego mieszkania w boku na te kilka dni / tygodni w roku kiedy są upały? Miałby schłodzić jeden góra dwa pokoje.
Ja mam klimatyzator marki kaisai. Drugi rok spelnia sqoje zadanie jest w miare nie glosny. Trzeba uwazac na rure odprowadzajaca cieplo. Ja za bardzo ja zgniotlem drzwiami i gorace powietrze stopilo smiglo wentylatora z obudowa( udalo sie naprawic we wlasnym zakresie)..... Na przyszly sezon zakladam splita...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.