Skocz do zawartości

1,4 TCe 130 KM


Prezo

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie opinie wyczytałeś? bo ja jak szukałem to za wiele nie było 😕 

 

Silnik fajny trwały w sumie chyba bezproblemowy, jedyny minus jego to że lubi paliwo ale to chyba problem teraźniejszych Turbo benzyn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwały? poczytaj o UPG i zobacz cene tych silników w necie... zaczynają się od 6 tysięcy.

Nawet ostatnio na forum megane ktoś sprzedawał auto z padnietym silnikiem 1.4tce.

 

A tutaj w skrócie historia 1.4 tce:

 

 

https://www.olx.pl/oferta/renault-1-4-tce-130-km-kompletny-silnik-z-skrzynia-CID5-IDuHlaX.html#052f918367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czachabrava napisał:

Trwały? poczytaj o UPG i zobacz cene tych silników w necie... zaczynają się od 6 tysięcy.

Nawet ostatnio na forum megane ktoś sprzedawał auto z padnietym silnikiem 1.4tce.

 

A tutaj w skrócie historia 1.4 tce:

 

 

https://www.olx.pl/oferta/renault-1-4-tce-130-km-kompletny-silnik-z-skrzynia-CID5-IDuHlaX.html#052f918367

jak ja kupowałem to nie by ło takich rewelacji , z tego co wiem to zmienili na 1.2 a nie 1.3 ... i to przede wszystkim normy europejskie ... mój ma w tej chwili 120tyś i nie daje żadnych oznak do niepokoju. 
Kiedyś jak czytałem to mówili że niby mocna konstrukcja a wtedy dopiero dobijali do 200tyś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kenickie napisał:

Ale to chyba nie ten sam silnik, który ja chcę - 1.2tce 100KM. Auto miałoby być już mocno kilkuletnie.

 

żaden szał jak dla mnie- wolałbym nawet starsze z 1.4 serii K4M- 98KM na wolnossącym silniku, bez żadnych cudów na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2018 o 22:07, r1sender napisał:

no tak, a niby to 1.2 tce od nissana lepsze?:hehe:

nie mam pojęcia , nie jestem przekonany do tych silników , jak na razie z moim nie ma problemów nie bierze oleju działa ok na gazie. 
Drugi miał być 0.9 tce ale okazało się że mam 1.0 wolnossący 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po jezdzie 100% miejskiej (odcinki 4km) i bez szalenstw komp pokazuje 10,5l bez klimy i podobnie spali wtedy gazu. Z taka sama jazda plus klima potrafi spalic nawet i 13l gazu. Bylem u gazownikow i wszystko jest ok. 

 

Nie wiem jakim cudem kolega ma Megane II i u niego srednia z jazdy miejsko-podmiejskiej wedlug kompa to 7.2l. Sam sprawdzalem bo nie wierzylem. 

7.2 to mi ciezko w trasie uzyskac, chyba ze jadac do 100km/h i bez wyprzedzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.