Skocz do zawartości

1.4 95km nie lubi LPG


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Aaron napisał:

Komu  padła głowica w  silniku 1.4    95km?

Znalazłem w internecie inormacje o padnietych głowicach  po przebiegu 25-30 tyś km.

Ponadto gazownik odmówił założenia instalacji gazowej...

 

odmówił, bo ponieważ?

Jeżeli ten 1.4 to stary fireowski silnik to ludziska jeżdżą na LPG i nie narzekają jakoś nadmiernie.

Trochę więcej monter LPG musi wiedzieć jak zatruć starjeta, ale to też jest wykonalne i sprawdza się...

Edytowane przez mazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 16v 95KM w Tipo ma wprowadzone zmiany, dokładnie nie wiem jakie ale ze względu na Euro 6. Zmiany pewnie dotyczną głowicy, skoro padają na lpg po takim przebiegu. Osobiście mam starego Fire 1.2 16v na lpg od 146kkm i nic się nie dzieje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.4 95KM zawsze mówili "idealny do gazu"

W grande mam instalacje od 30kkm do chwili obecnej (prawie 170kkm) i poza tym że ostatnio gdzieś mi znika płyn chłodzący nic się nie dzieje.

Musieli coś skopać przez te głupie normy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest montaż. Podejrzewam że te padnięte tipo były gazowane w ASO lub partnerskim warsztacie bo obiecują że jest gwarancja w takim przypadku. Auto co do zasady bazuje się u gazownika ogarniętego a nie w ASO.
Swoją drogą być może coś skopali przez euro6

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Od początku jak zacząłem szukać Tipo SW to tylko na 1.4tjet + lpg się nastawiałem ze względu na kombi. Póki co nie wróciłbym do silnika N/A. I w tym wypadku tak będzie, albo 1.4 95km only Pb jak komuś nie zależy na lepszych osiągach.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, czachabrava napisał:

Pozwolę sobie na odgrzebie po pół roku watek. Ponieważ na forach o tematyce Tipo wysyp problemów z niezniszczalnym 1.4 95KM.

Co teraz będzie przemawiać za zakupem Tipo? cena znacząco wzrosła, producent robi coraz większe oszczędności w produkcji, gazu nie można założyć...

 

 

 

A co się z tymi silnikami dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica leci od lpg i biorą olej nagminnie, ale też nie jest regułą to branie oleju jak widać po wątkach.
Bo wszystkie te instalacje montuje ASO a jak wiadomo lepiej zlecić to specjaliście

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BOGUS napisał:

Bo wszystkie te instalacje montuje ASO a jak wiadomo lepiej zlecić to specjaliście

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Własnie nie do końca, bo wielu osobom padło po montażu w dobrych zakładach lpg.

Kolega z pracy ma stilo 1.4 z lpg tartariani, co prawda wymieniał juz centralke od lpg i reduktor, ale głowicy jeszcze nie robił. Oleju mówi, że ubywa może około litra od wymiany do wymiany. Ja przez pewien czas też jeździłem bravo 1.4 95 z instalacją staga i też nie miałem problemów z głowicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Własnie nie do końca, bo wielu osobom padło po montażu w dobrych zakładach lpg.
Kolega z pracy ma stilo 1.4 z lpg tartariani, co prawda wymieniał juz centralke od lpg i reduktor, ale głowicy jeszcze nie robił. Oleju mówi, że ubywa może około litra od wymiany do wymiany. Ja przez pewien czas też jeździłem bravo 1.4 95 z instalacją staga i też nie miałem problemów z głowicą. 
Jak kupowałem to ASO zapronowalo mi tartarini za uwaga 4250pln - podziękowałem .
Przy takim spalaniu beny i moich przebiegach nie będę montował wcale

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOGUS napisał:

Jak kupowałem to ASO zapronowalo mi tartarini za uwaga 4250pln - podziękowałem .
Przy takim spalaniu beny i moich przebiegach nie będę montował wcale

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

U mnie w ASO proponowali montaż za 3500pln. Ale przy mnie dealer dzwonił do zewnętrznego autoryzowanego punktu montażu lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BOGUS napisał:

Z tego co czytałem tak jeśli chodzi o głowice. Chociaż z drugiej strony rozmawiałem z taksówkarzem i sobie auto chwalił.

 

to nie będę stresowal znajomego ;]

nie ma LPG i poki co zadowolony :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś coś było że był przypadek że poleciała głowica od samej PB, ale to gdzieś mi się obiło nie potwierdzone. Starym 1.2 16v Fire zrobiłem 180kkm na lpg, silnika ma teraz 246kkm i nic nie robione z silnikiem.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2019 o 20:48, steyr napisał:

Głowica leci od lpg i biorą olej nagminnie, ale też nie jest regułą to branie oleju jak widać po wątkach.

Moje Grande z tym silnikiem lubi olej. Czy od LPG - nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem ile, co jakiś czas zaglądam i dolewam ;)

Po weekendzie olej będzie zmieniany, więc postaram się przypilnować tematu i zmierzyć ile bierze.

 

Z tym braniem oleju może też być tak, że bierze go więcej tym co mają LPG, bo oni po prostu więcej jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2015 roku są inne głowice ze względu na euro 6. (Przepis wszedł we wrześniu 2015) i trzeba spr. Bo warunkowo rejestrowali jeszcze z euro 5 po tej dacie. Także jeżeli fura ma w homologacji euro 6 to podtlenek je zabije na bank. 

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Camel napisał:

Po 2015 roku są inne głowice ze względu na euro 6. (Przepis wszedł we wrześniu 2015) i trzeba spr. Bo warunkowo rejestrowali jeszcze z euro 5 po tej dacie. Także jeżeli fura ma w homologacji euro 6 to podtlenek je zabije na bank. 

Zawsze muszą coś spartolić ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Camel napisał:

Po 2015 roku są inne głowice ze względu na euro 6. (Przepis wszedł we wrześniu 2015) i trzeba spr. Bo warunkowo rejestrowali jeszcze z euro 5 po tej dacie. Także jeżeli fura ma w homologacji euro 6 to podtlenek je zabije na bank. 

 

To powiedzcie mi czemu w 1.4 T-Jet z normą Euro 6 nie padają tak głowice? Bravo z t-jetem miało normę spalin euro 5, wiec tutaj musieli zrobić też jakiś myk na euro 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 tjet fabrycznie wychodził z lpg może stąd, z drugiej strony system sterowania zasilaniem w PB jest tak wykonany że silniki pracują przy podwyższonym EGT stąd zdarzało się w starszych 1.4tjet z Bravo i itp że pękały kolektory i korpusy turbin. Skoro opracowali taki system sterowania to pewnie przyjęli że głowica z zaworami nie może być z "gównolitu";]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czachabrava napisał:

 

To powiedzcie mi czemu w 1.4 T-Jet z normą Euro 6 nie padają tak głowice? Bravo z t-jetem miało normę spalin euro 5, wiec tutaj musieli zrobić też jakiś myk na euro 6.

Z tego co ktoś tu kiedyś pisał, Tjet miał i chyba nadal ma głowicę z nieco innego materiału - może tutaj jest klucz do zagadki ;)

 

A tak na marginesie, to zastanawiam się, co takiego zmienili w tej głowicy. Kształt jakiś kanałów, komorę w której robią się jakieś zawirowania czy po prostu pod przykrywką dostosowania do Euro 6, robią ją z jeszcze większego "gównolitu" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Majkiel napisał:

Z tego co ktoś tu kiedyś pisał, Tjet miał i chyba nadal ma głowicę z nieco innego materiału - może tutaj jest klucz do zagadki ;)

 

A tak na marginesie, to zastanawiam się, co takiego zmienili w tej głowicy. Kształt jakiś kanałów, komorę w której robią się jakieś zawirowania czy po prostu pod przykrywką dostosowania do Euro 6, robią ją z jeszcze większego "gównolitu" .

Wystarczy że znaleźli lokalnego tureckiego tańszego dostawcę ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
17 godzin temu, dioda144 napisał:

No to mam teraz problem. Chcę kupić 1.4 95KM bo to dobra jednostka do gazu, ale widzę i słyszę że może wstrzymać się. Jest tu ktoś kto miał problem z głowicą?? 

 

Jak masz FB, to poszukaj tam grupy tipo. Tam masz najświeższe wiadomości odnosnie Tipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.