Skocz do zawartości

Gdzie teraz najsensowniej wystawić auto na sprzedaż (www)


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Teściu poprosił mnie o pomoc w "wystawieniu" swojej Astry J na sprzedaż.

Kiedyś rządziło OtoMoto , jakieś pakiety łączone nawet kojarzę z równoległym wyświetlaniem na Allegro/Olxie

Teraz wchodze na OM i auto o wartości powyżej 25kzł  wystawienie ogłoszenia na 14 dni-39zł / 30 dni-56zł

Aż taki monopol sobie wypracowali w tej materii?

 

Gdzie i jak teraz "wystawia" się samochody na sprzedaż i za ile... bo 56zł to chyba lekka "przeginka"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fili_P napisał:

Gdzie i jak teraz "wystawia" się samochody na sprzedaż i za ile... bo 56zł to chyba lekka "przeginka"...

 

Na tradycyjnej giełdzie taniej wcale nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał:

Teściu poprosił mnie o pomoc w "wystawieniu" swojej Astry J na sprzedaż.

Kiedyś rządziło OtoMoto , jakieś pakiety łączone nawet kojarzę z równoległym wyświetlaniem na Allegro/Olxie

Teraz wchodze na OM i auto o wartości powyżej 25kzł  wystawienie ogłoszenia na 14 dni-39zł / 30 dni-56zł

Aż taki monopol sobie wypracowali w tej materii?

 

Gdzie i jak teraz "wystawia" się samochody na sprzedaż i za ile... bo 56zł to chyba lekka "przeginka"...

 

 

Chodzi o ta Astre J 2012 1.6 za 40kPLN? ;)

To IMHO mozesz nie wystawiac nigdzie bo w tej cenie to auto jest niesprzedawalne ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:

Gdzie i jak teraz "wystawia" się samochody na sprzedaż i za ile.

Zawsze drukuję kartkę A4 i naklejam na tylne, boczne szyby. Następnie parkuję regularnie w ruchliwym miejscu i sprzedaję najpóźniej po kilku tygodniach. Koszt może 1zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Marcu sprzedawałem skodę to wystawiłem na otomoto. Ludzie chyba przeglądają ten portal bo telefonów było sporo (cena auta z tych górnych rejonów), chętnych na oglądanie/jazdę mniej, ale pierwszy oglądający kupił. Sumarycznie w tygodniu się zamknąłem (było krócej ale miałem nagły wyjazd w tygodniu i w weekend mogłem przyjmować "interesantów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 2 lata temu i w zeszłym roku wystawiałem samochody na Otomoto (i przy okazji były tez na allegro), a oprócz tego na OLX. Dziś wytawiałbym na Otomoto (najwięcej oglądających) i OLX. Allegro bym pominął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Manx napisał:

I 2 lata temu i w zeszłym roku wystawiałem samochody na Otomoto (i przy okazji były tez na allegro), a oprócz tego na OLX. Dziś wytawiałbym na Otomoto (najwięcej oglądających) i OLX. Allegro bym pominął. 

Tanie (stare) akie ponizej 10 kpln) auta na olx. Szybko sprzedalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wystawieniu na sprzedajemy.pl miałem telefony wyłącznie od komisów (AAA Auto ma chyba jakiegoś bota, bo odezwalo sie niemal natychmiast).

Niestety, otomoto i olx tanie nie są, ale po wystawieniu tam sprzedałem w 2 dni...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chodzi o ta Astre J 2012 1.6 za 40kPLN?
To IMHO mozesz nie wystawiac nigdzie bo w tej cenie to auto jest niesprzedawalne ;]
 
Nie wiem. Może. Nie wnikam. Teściu taka chce wywoławcza. Zgrzewa mnie to.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_M napisał:

Po wystawieniu na sprzedajemy.pl miałem telefony wyłącznie od komisów (AAA Auto ma chyba jakiegoś bota, bo odezwalo sie niemal natychmiast).

Niestety, otomoto i olx tanie nie są, ale po wystawieniu tam sprzedałem w 2 dni...

 

Ogłoszenie na otomoto + sprzedajemy.

 

AAAauto to napitala smsy z różnych numerów, niekiedy tego samego dnia, jak to chętnie wycenią i odkupią auto...

Prócz tego miałem może 2 indywidualnie telefony z komisów w Łodzi, gdzie osobiście zadzwonili i zapytali czy nie chce wstawić auta do ich komisu.

 

Zatem jak już "odkryją numer" w ogłoszeniu to bociki lecą standardowymi txtami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fili_P napisał:

Teściu poprosił mnie o pomoc w "wystawieniu" swojej Astry J na sprzedaż.

Kiedyś rządziło OtoMoto , jakieś pakiety łączone nawet kojarzę z równoległym wyświetlaniem na Allegro/Olxie

Teraz wchodze na OM i auto o wartości powyżej 25kzł  wystawienie ogłoszenia na 14 dni-39zł / 30 dni-56zł

Aż taki monopol sobie wypracowali w tej materii?

 

Gdzie i jak teraz "wystawia" się samochody na sprzedaż i za ile... bo 56zł to chyba lekka "przeginka"...

 

Ja sprzedałem auto przez wrzucenie wpisu na mikroblogu na Wykop.pl, czyli serwisie 'ze śmiesznymi obrazkami' (jak użytkownicy sami ten portal nazywają) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał:

I 2 lata temu i w zeszłym roku wystawiałem samochody na Otomoto (i przy okazji były tez na allegro), a oprócz tego na OLX. Dziś wytawiałbym na Otomoto (najwięcej oglądających) i OLX. Allegro bym pominął. 

 

Kurna a ja właśnie przez allegro znalazłem klienta na niesprzedawalne auto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Manx napisał:

I 2 lata temu i w zeszłym roku wystawiałem samochody na Otomoto (i przy okazji były tez na allegro), a oprócz tego na OLX. Dziś wytawiałbym na Otomoto (najwięcej oglądających) i OLX. Allegro bym pominął. 

Jak wystawiasz na ototo to i mozna na allegro i olx w pakiecie. Ja wystawiam zazwyczaj we wtorek/srode na sobote co pol godziny umawiam i po weekendzie nie ma auta. Wogole nie zwalniam sie z pracy, nie dojezdzam. Tyle kosmitow dzwoni, ze szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Jak wystawiasz na ototo to i mozna na allegro i olx w pakiecie. Ja wystawiam zazwyczaj we wtorek/srode na sobote co pol godziny umawiam i po weekendzie nie ma auta. Wogole nie zwalniam sie z pracy, nie dojezdzam. Tyle kosmitow dzwoni, ze szkoda czasu.

Coś się chyba ostatnio pozmieniało z tym pakietem. Ludzie pisali, że z allegro poginęły auta wystawione na OtoMoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Coś się chyba ostatnio pozmieniało z tym pakietem. Ludzie pisali, że z allegro poginęły auta wystawione na OtoMoto.

O to nie wiedzialem musieli cos pozmieniac. Generalnei otomoto to monopolista pare portali chcialo wejsc i szybko sie zwineli. Oglaszalbym tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

O to nie wiedzialem musieli cos pozmieniac. Generalnei otomoto to monopolista pare portali chcialo wejsc i szybko sie zwineli. Oglaszalbym tylko tam.

Z początkiem lipca zakończyła się współpraca allegro z OtoMoto, dlatego ogłoszenia na obydwóch portalach są niezależne. Ale OtoMoto i olx nadal współpracują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, husky83 napisał:

Z początkiem lipca zakończyła się współpraca allegro z OtoMoto, dlatego ogłoszenia na obydwóch portalach są niezależne. Ale OtoMoto i olx nadal współpracują. 

Jakoś chyba jeszcze inaczej to wygląda bo na Allegro nie można wystawić ogoszenia w katergorii Motoryzacja->Samochody (w ogóle nie ma takiej kategorii)

OtoMoto oferuje samodzielnie na 2 tygodnie za 39zł albo razem z OLX za 56 za 30 dni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może. Nie wnikam. Teściu taka chce wywoławcza. Zgrzewa mnie to.

 

...

 

Ale powiedziales mu, ze nowa w salonie podobie wyposazona kosztuje ok. 50 kPLN?

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, husky83 napisał:

Z początkiem lipca zakończyła się współpraca allegro z OtoMoto, dlatego ogłoszenia na obydwóch portalach są niezależne. Ale OtoMoto i olx nadal współpracują. 

To nie tak ,że współpracują czy nie to jeden podmiot jest. I zaczyna stosować praktyki monopolistyczne. Niedługo wygryzie konkurencje w 100% i wtedy będzie ogłoszenie kosztowało lekko 100zł. Przez łaczenie ogłoszeń wypromowali OLX, skoro jest już popularny to można ciągnąć dodatkową , oddzielną kase za ogłoszenia. To samo robia też na otodom, stawki dla biur podrożały przez rok o 400%. To samo z resztą zrobili pare lat temu jesli chodzi o komisy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lisik napisał:

Gielda AK jest za darmo😁

Srogi żart :hehe: Z giełdy AK dzwoni/pisze najwięcej kosmitów. W zeszłym roku jeden mnie ubawił, bo chciał zjechać z ceną 20k zł i żebym mu podpisał, że nic nie ukrywam i że daję rękojmię, że jak się przez rok coś zepsuje, to pokrywam koszty naprawy. Kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komor napisał:

 

Kurna a ja właśnie przez allegro znalazłem klienta na niesprzedawalne auto ;]

Ja już kilka swoich i rodziny samochodów sprzedałem osobom które znalazły mnie przez allegro - w tym dwa niesprzedawalne (kilka lat temu Panda bez klimy i wspomagania kierownicy, a 2 lata temu 3-drzwiowa, twarda fiesta na niskim profilu, którą według wielu miałem sprzedawać miesiącami). Niemniej jednak były wtedy też na otomoto. Teraz po zakońćzeniu współpracy allegro-otomoto, na otomoto samochodów jest więcej niż na allegro. Na otomoto będzie większy ruch wiec szansa sprzedazy też większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Manx napisał:

Srogi żart :hehe: Z giełdy AK dzwoni/pisze najwięcej kosmitów. W zeszłym roku jeden mnie ubawił, bo chciał zjechać z ceną 20k zł i żebym mu podpisał, że nic nie ukrywam i że daję rękojmię, że jak się przez rok coś zepsuje, to pokrywam koszty naprawy. Kabaret.

Nie kosmita, a gorliwy czytelnik tego forum, wdrażający w życie rady tu podawane.

Uznał, że skoro norma są rękojmia i  duże upusty negocjowane przez forumowiczów to on też tak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Manx napisał:

Ja już kilka swoich i rodziny samochodów sprzedałem osobom które znalazły mnie przez allegro - w tym dwa niesprzedawalne (kilka lat temu Panda bez klimy i wspomagania kierownicy, a 2 lata temu 3-drzwiowa, twarda fiesta na niskim profilu, którą według wielu miałem sprzedawać miesiącami). Niemniej jednak były wtedy też na otomoto. Teraz po zakońćzeniu współpracy allegro-otomoto, na otomoto samochodów jest więcej niż na allegro. Na otomoto będzie większy ruch wiec szansa sprzedazy też większa.

Z moich obserwacji-50zł i otomoto+olx w pakiecie daje najlepsze rezultaty. Allegro jest fajne o tyle, że można zdjęcia osadzić w aukcji i fajnie opisać, zrobić bardziej chwytliwe ogłoszenie, ale to też pracy więcej wymaga. Gumtree, sprzedajemy i inne portale rezultat marginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2018 o 12:01, Fili_P napisał:

Nie wiem. Może. Nie wnikam. Teściu taka chce wywoławcza. Zgrzewa mnie to.

...
 

Otomoto.

Auta wystawione na allegro, lądują czasem w dziwnych miejscach na otomoto.

Wystaw za cenę wyższą niż oczekujecie i przeglądaj statystki.

Jak brak odsłon numeru telefonu w ciągu tygodnia, to obniżasz cenę.

Jak zaczynają się odsłony telefonu - to powininen ktoś zadzwonić.

Jak zadzwoni, to powinien przyjechać

A jak przyjedzie i auto warte swej cenym to powinien kupić.

Przećwiczone na stosunkowo drogich używkach za 50-100 kPLN.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fili_P napisał:

Także ten...

Dzisiaj przyjechał człowiek

Pooglądał, pojeździł, położył 1000 na stole, resztę ma przywieźć jutro.

Dogadali się na 37tyś

Dziękuję.

 😉

 

Ma 37 tysięcy w gotówce - więc głupi nie jest... Ale mundry to chyba też nie za bardzo. Czasami mam wrażenie, że ludzie nie wiedzą, ile kosztują nowe samochody... A teściu nie ma jakiś szemranych interesów - bo tak można ładnie wyprać kasę...

 

Gratulujemy teściowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem ile kosztują nowe, albo demówki. Jakby teraz policzyć procentową stratę wartości auta to wychodzi jakieś 30% w 5 lat. I teraz się zastanawiam, gdzie sobie można wsadzić  te wszystkie kalkulacje, prognozy, które informują, że najmniejszą stratę mają auta, które tracą ok. 42% w 3 lata 🤣

I Opel nigdy nie był w czołówce tych zestawień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał:

Także ten...

Dzisiaj przyjechał człowiek

Pooglądał, pojeździł, położył 1000 na stole, resztę ma przywieźć jutro.

Dogadali się na 37tyś

Dziękuję.

😉

 

Tylko pogratulować teściowi że opyli to auto w tej cenie. :) Dla mnie aż nie do uwierzenia bo za 51 kPLN stoi nowy za gotówkę a za 48 kPLN do kupienia jak bierzesz na kredyt u dealera (Getin). Więc cena kosmiczna po 6 latach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grogi napisał:

 

Ma 37 tysięcy w gotówce - więc głupi nie jest... Ale mundry to chyba też nie za bardzo. Czasami mam wrażenie, że ludzie nie wiedzą, ile kosztują nowe samochody... A teściu nie ma jakiś szemranych interesów - bo tak można ładnie wyprać kasę...

 

Gratulujemy teściowi :)

 

 Ale trochę też tak jest, że patrzysz na cennik na stronie producenta a tam często ceny z kosmosu. Dużo osób nie wie, że np. Opel schodzi z ceny w salonie o 15-17% za samo trzaśnięcie drzwi. I pewnie wiele tych osób nie ma świadomości, że to nowe auto jest bliżej niż się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spad napisał:

 

 Ale trochę też tak jest, że patrzysz na cennik na stronie producenta a tam często ceny z kosmosu. Dużo osób nie wie, że np. Opel schodzi z ceny w salonie o 15-17% za samo trzaśnięcie drzwi. I pewnie wiele tych osób nie ma świadomości, że to nowe auto jest bliżej niż się wydaje.

 

Ja tak miałem jeszcze dwa lata temu, szukałem używek do 40 koła a do głowy mi nie przyszło że Astra cennikowo z 76 może kosztować 52. Sporo ludzi nadal tak ma. 

Teściu zaczął przegadywać o sprzedaży ASX z 2011 roku, rzucił cenę paru osobom 42-43 i już w rodzinie dwóch se kazało rezerwować. Komedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

 

 ... Dużo osób nie wie, że np. Opel schodzi z ceny w salonie o 15-17% za samo trzaśnięcie drzwi...

Jak ja kupowałem, to żaden salon nie chciał mi zejść 17% z ceny. Faktem jest, że dopiero wybierając droższą wersję dodatki jak gdyby dostałem gratis, więc finalnie moje auto było o 20 tysi tańsze od ceny katalogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bizz napisał:

 

Ja tak miałem jeszcze dwa lata temu, szukałem używek do 40 koła a do głowy mi nie przyszło że Astra cennikowo z 76 może kosztować 52. Sporo ludzi nadal tak ma. 

Teściu zaczął przegadywać o sprzedaży ASX z 2011 roku, rzucił cenę paru osobom 42-43 i już w rodzinie dwóch se kazało rezerwować. Komedia.

to 32% rabatu... dość duzooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał:

I pewnie wiele tych osób nie ma świadomości, że to nowe auto jest bliżej niż się wydaje.

 

Tak chyba właśnie jest. W rodzinie miałem już trzy przypadki: kupujący szukali używek i kazałem im iść do salonu. Wszyscy skończyli z nowymi autami.

Polityka koncernów pt. walimy dużą cenę do cennika, ale później robimy ogromne zniżki, odbija się czkawką...

 

Zupełnie inną kwestią jest to, że nawet jakby nowa Astra teraz kosztowała 70k, to 37k za 6-letnią jest IMHO przegięciem. Nic tylko kupować nowe auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fili_P napisał:

Także ten...

Dzisiaj przyjechał człowiek

Pooglądał, pojeździł, położył 1000 na stole, resztę ma przywieźć jutro.

Dogadali się na 37tyś

Dziękuję.

😉

 

Znowu zaczynam wierzyć że sprzedam moje auto po 3 latach z zyskiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.