Skocz do zawartości

A jak FJ-09 (MT-09 Tracer) z 2017?


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny silnik, fajnie się tym jeździ. Mozna dołożyć kuferki i masz szybkiego turystyka. 

Mieliśmy u siebie modele 2016, teram mamy 2018. Coś pozmieniali i na nowym siedzi mi się beznadziejnie. Starszy wygodniejszy.

Mechanicznie... nasze miały po max 35000 i zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Olas1. Sporo ludzi chwali te FJ-09'tki. 

 

Przyglądam się temu moto, konkretnie temu egzemplarzowi, ale za taką cenę (to ten sam motór, cena potwierdzona).

Do tego oprocentowanie 2.49% na 2 lata przy jakiejkolwiek wpłacie własnej (albo i bez niej).


Z Vulcana wyrosłem, a właściwie od początku byłem na niego za duży. Jest wygodny do godziny. Potem - no niestety boli mnie "z tyłu"... Siedzenie jest za nisko. Po 2-3-godzinnej jeździe - biorę min. tydzień odpoczynku. Często na dniu wolnym nie ma dobrej pogody, więc przestoje są czasem i miesięczne. 

 

A Yamaha wpadła w oko u tego dealera - fabrycznie nowa z 2016 r. (przed lekkimi, ale dość ważnymi zmianami w 2017 - zawieszenie z tyłu oraz slipper-clutch) - lekko poobijana na zbiorniku (uszkodzenie transportowe) - jest za $7,499 jeszcze do swobodnej negocjacji. Ale to model przed modyfikacjami.

 

Natomiast przyznam szczerze, że gdyby był trochę tańszy - wziąłbym 2018 Tracera GT. Różnica w cenie między 2017 i 2018 - spora ($10,469 vs $12,999). Przy kredycie - rata byłaby 2x większa od docelowej przecenionej FJ-09 z 2017. To odczuwalna sprawa. Owszem - jest tempomat, lepsze zawieszenie, quickshifter, lepsza kontrola trakcji, łatwiejsza regulacja szyby, inaczej ukształtowane i lepiej wyścielone siedzenie - ale za dużo jest jeźdźców zadowolonych z FJ-09 (MT-09 Tracer), żeby tę okazję przepuścić.

 

Ot, takie poranne rozważanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to tylko napisze zebys pojezdzil kilka godzin zeby sprawdzic czy pozycja ci lezy. ja po godzinnej jezdzie probnej myslalem, ze bedzie ideal, a jak juz kupilem okazalo sie ze jest daleko od idealu. ogolnie jestem bardzo zadowolony z tracera - mam model 2015. zrobilem w rok (za 2-3 dni rocznica) 12kkm, aktualnie bodaj 27kkm na liczniku i wszystko jest OK. 

sprawdz dobrze czy przod nie wpada w wezykowanie przy mocniejszym przyspieszaniu albo wyzszych predkosciach. testowalem 2017 przed zakupem i to miala, moja 2015 tez na poczatku to miala, ale pozniej zniknelo i nie wiem czy to kwestia dobrego ustawienia zawieszenia pod moja mase czy wymiana amora z tylu (na gwarancji, stary troche zaczal korodowac) czy moze wyrownanie lag z przodu (byly troche skrzywione wzgledem siebie jak kupilem, nie wiem czy tak z fabryki wyszlo czy tak skrecili jak wymieniali wiezyczki pod kierownica na gwarancji). w kazdym razie bylo to dosc odczuwalne a teraz nie ma w ogole. wielu ludzi nigdy nie dochodzi z tym do porzadku. moze to jednak kwestia ustawienia zawieszenia i nie wszyscy sa wystarczajaco malej masy (tutaj 75kg) a gdzies czytalem ze wlasnie ciezsze osoby moga miec klopot z odpowiednim ustawieniem fabrycznego zawiasu.

jesli chodzi o jakies wady, zalety i roznice miedzy starym a nowym, obejrzyj filmiki od tego goscia:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec chodzi o model 17 nie 18. Miedzy 17 a 18 roznice sa spore jesli chodzi o design. Macam kierownice w Suuper Tenere i jest bardzo podobnie jak w tym FJ09 z 2017. 2018 jest dosc mocno zmienione jesli chodzi o kokpit choc to prawie ten sam pojazd.

Wlasnie sprawdzaja moj kredyt. Vulcan w rozliczenie wyceniony. Liczby mi na razie odpowiadaja. Choc wciaz sie targujemy :)

Edytowane przez pickwick
No i chyba mamy deal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, Olasowi1 za zachętę.

Nie udało się kredytu na 2.490% zdobyć. Jest na 2.990%, ale opuścili jeszcze $200 :)

 

Co za odmiana! Na Vulcanie było fajnie, ale ten FJ-09 to zupełnie inna maszyna. Pseudo adventure, urban turysta, nie wiem, jak go zaszeregować. Niby wygląd lekko przygodowy, a jednak tylko tę przygodowość udaje. Co do zachowania na drodze się nie wypowiem, bo to pierwszy szybszy motor w życiu i nie mając jakiegoś odniesienia powiem, że jak dla mnie to super! Co za zwrotność, lekkość. Silnik jest mega-ochoczy, choć między 3 a 5 tys. obr/min są spore wibracje, a powyżej 5 tys - bardzo wyczuwalne, zwłaszcza pod obciążeniem, ale ponoć TTTM. 

Na razie zrobiłem ok. 100 mil, pupa nie boli (no może przesadzam, boli trochę po wczorajszej próbie dania szansy Vulcanowi i dzisiaj po dojeździe do dealera - godzina jazdy). Ale w czasie jazdy zupełnie inny komfort. 

Pozdrawiammmmmmm wiammmmmmmm wiammmmmm!!! hehehehe

 

 

20180806_125406.jpg

Edytowane przez pickwick
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 02:40, pickwick napisał:

Dzięki za komentarze, Olasowi1 za zachętę.

Nie udało się kredytu na 2.490% zdobyć. Jest na 2.990%, ale opuścili jeszcze $200 :)

 

Co za odmiana! Na Vulcanie było fajnie, ale ten FJ-09 to zupełnie inna maszyna. Pseudo adventure, urban turysta, nie wiem, jak go zaszeregować. Niby wygląd lekko przygodowy, a jednak tylko tę przygodowość udaje. Co do zachowania na drodze się nie wypowiem, bo to pierwszy szybszy motor w życiu i nie mając jakiegoś odniesienia powiem, że jak dla mnie to super! Co za zwrotność, lekkość. Silnik jest mega-ochoczy, choć między 3 a 5 tys. obr/min są spore wibracje, a powyżej 5 tys - bardzo wyczuwalne, zwłaszcza pod obciążeniem, ale ponoć TTTM. 

Na razie zrobiłem ok. 100 mil, pupa nie boli (no może przesadzam, boli trochę po wczorajszej próbie dania szansy Vulcanowi i dzisiaj po dojeździe do dealera - godzina jazdy). Ale w czasie jazdy zupełnie inny komfort. 

Pozdrawiammmmmmm wiammmmmmmm wiammmmmm!!! hehehehe

 

 

20180806_125406.jpg

fajny KTM ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2018 o 16:13, Blues napisał:

Dzięki za chęci,  ale tu potrzeba chyba kogoś z salonu. Trzymają mi motonga w naprawie już całe 2 miesiące i chciałbym ustalić przyczynę...

 

Który serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.08.2018 o 09:23, Olas1 napisał:

Bierz skuter. No niestety na niektóre części czeka się dość długo. U nas rekord padł w BMW - czekaliśmy na klamkę sprzęgła 6 miesięcy :) do G310R :) małe dziadostwo 

:o jakaś masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Po prawie 3400 km przejechanych, po wczorajszym wypadzie 515 km - niniejszym wyrażam swoje zadowolenie z tego, że dzięki radom paru osób zdecydowałem się w sierpniu na Tracera 900 (w USA znanego jako FJ-09) z 2017 r. Pewnie po-liftowa wersja jest lepsza, ale ten motor i tak ma dużo sensu. Nie mam za bardzo z czym go porównać, ale - po 6.5 godzinach w siodle - przyznam, że Tracer jest fajny, sympatyczny, zrywny, lekko się składa i naprawdę daje mnóstwo frajdy z jazdy. Bardzo się cieszyłem, że mogę unikać za-ciężarówkowych (i za-suv'owych) "turbulencji" w ciągu sekundy-dwóch (no, może trochę więcej), po odkręceniu manetki momentalnie byłem przed ciężarówką (wiem, wiem - to norma - ale dla mnie - nowość i odkrycie).

 

Jechałem z prędkościami takimi, żeby się nie wychylać. Dużo policji na drogach. Dużo aut. Trzeba było się wzajemnie szanować na 200%. Zero trąbienia, zero wymuszeń. Jakość jazdy wczoraj (w stanach Nowy Jork i Connecticut) była chyba wzorowa. Tylko jeden wypadek (Google od razu przekierowało mnie na dalszą, ale szybszą trasę).

 

Powoli spłacam kredyt i motor zostaje w domu. Dzisiaj dostał mycie (podobnie, jak kurtka i kask - mnóstwo robali). Tak, że się cieszę. Pozdrawiam!

Edytowane przez pickwick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trejserem zrobilem już 48tys i nadam rośnie.

Motocykl do wszystkiego, biorę go na tor, jadę w Alpy, jadę z żoną nad morze czy Bieszczady, jadę do pracy na jeden czy więcej dni, generalnie uniwersalny wyjątkowo za w sumie małą kasę


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.