Skocz do zawartości

Rejestracja na 2 osoby...


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Czy do rejestracji pojazdu na dwie osoby (dwie na fakturze zakupu - małżeństwo) musza być obie w WK czy da się to załatwić jakimś upoważnieniem zwykłym bez potrzeby wizyty u notariusza?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krawiec napisał:

Czy do rejestracji pojazdu na dwie osoby (dwie na fakturze zakupu - małżeństwo) musza być obie w WK czy da się to załatwić jakimś upoważnieniem zwykłym bez potrzeby wizyty u notariusza?

 

Krawiec

 

Ja kiedys zalatwialem na zwykle upowaznienie i dodatkowo wzialem DO do kieszeni.

Ale jak trafisz na jakis beton w WK to tylko sie zirytujesz, wiec moze lepiej zadzwon zanim pojedziesz, czy beda robic problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, krawiec napisał:

Czy do rejestracji pojazdu na dwie osoby (dwie na fakturze zakupu - małżeństwo) musza być obie w WK czy da się to załatwić jakimś upoważnieniem zwykłym bez potrzeby wizyty u notariusza?

 

Krawiec

Ja już kilka spraw związanych z samochodami w S.C. załatwiałem (rejestrowanie, przerejestrowanie, zgłoszenie sprzedaży) i zawsze zwykłe upoważnienie od wspólników wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notariusz byłby Ci potrzebny do nieruchomości. W przypadku samochodu wystarczy upoważnienie.

WK wymagają opłaty (zdaje się, że 17zł) w przypadku upoważnienia. CO do tego braku opłaty w przypadku małżeństw czy pokrewieństwa - potwierdź lepiej w swoim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzedzie albo na stronie urzedu jest druk pelnimocnictwa. Zgodnie z ustawa pierwsza linia podatkowa nie wnosi oplaty za pelnomocnictwo, pozostali 17 zl. Urzednik nie ma prawa odmowic rejestracji w oparciu o wystawione pelnomocnictwo.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @spad napisał, szukacie pełnomocnictwa na stronie www urzędu (często na BiP są zamieszczane), wypełniasz, osoba której ma nie być podpisuje i z tym zarejestrujesz bez żadnych dodatkowych opłat. Przy pełnomocnictwie chyba wcale nie ma opłat, bo rejestrowałem 3 pojazdy dla znajomych/rodziny i zawsze tylko podpisane pełnomocnictwo i kwity auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krawiec napisał:

Czy do rejestracji pojazdu na dwie osoby (dwie na fakturze zakupu - małżeństwo) musza być obie w WK czy da się to załatwić jakimś upoważnieniem zwykłym bez potrzeby wizyty u notariusza?

 

Krawiec

 

W moim WK wystarczył tylko wniosek o rejestrację podpisany przez obie osoby (ojciec, syn). Nie robiłem żadnych innych cyrków. Jedynie w przypadku rejestracji drugiego auta wyłącznie na mnie napisałem zwykłe upoważnienie dla osoby z rodziny do wymiany tymczasowego dowodu rejestracyjnego na zwykły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krawiec napisał:

Czy do rejestracji pojazdu na dwie osoby (dwie na fakturze zakupu - małżeństwo) musza być obie w WK czy da się to załatwić jakimś upoważnieniem zwykłym bez potrzeby wizyty u notariusza?

 

Krawiec

 

Tak jak napisali, wystarczy upoważnienie.

Ja oczywiście kiedyś nie miałem i urzędniczka zasugerowała żeby je napisać i podpisać za małżonkę ;] Sugestia nie wprost, ale „pewnie jechał Pan jednym tramwajem z żona, na pewno jeszcze Pan ją złapie i Panu żona podpisze”

 

Nauczony doświadczeniem, na umowach kupna i fakturach, jest tylko jedno z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega [mention=132828]spad[/mention] napisał, szukacie pełnomocnictwa na stronie www urzędu (często na BiP są zamieszczane), wypełniasz, osoba której ma nie być podpisuje i z tym zarejestrujesz bez żadnych dodatkowych opłat. Przy pełnomocnictwie chyba wcale nie ma opłat, bo rejestrowałem 3 pojazdy dla znajomych/rodziny i zawsze tylko podpisane pełnomocnictwo i kwity auta.
We Wroclawiu jest oplata skarbowa w wysokosci 17zl za pelnomocnictwo, ale dotyczy tylko osob spoza I grupy podatkowej. Ale to juz regulacje skarbowe a nie miasta. Ale jezeli u Ciebie nie ma oplaty to moze miasto nie operuje pelnomocnictwem a wlasnie upowaznieniem, co zmienia tytul prawny swistka.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kravitz napisał:

Ja oczywiście kiedyś nie miałem i urzędniczka zasugerowała żeby je napisać i podpisać za małżonkę ;] Sugestia nie wprost, ale „pewnie jechał Pan jednym tramwajem z żona, na pewno jeszcze Pan ją złapie i Panu żona podpisze”

 

To musiało być kilka lat temu... 

 

7 godzin temu, spad napisał:

We Wroclawiu jest oplata skarbowa w wysokosci 17zl za pelnomocnictwo, ale dotyczy tylko osob spoza I grupy podatkowej. Ale to juz regulacje skarbowe a nie miasta. Ale jezeli u Ciebie nie ma oplaty to moze miasto nie operuje pelnomocnictwem a wlasnie upowaznieniem, co zmienia tytul prawny swistka.

 

@AkuQ mówi o rejestracji w imieniu kogoś innego, kto jest w 100% właścicielem, a Ty o rejestracji w imieniu swoim i kogoś innego - jako współwłaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.