Skocz do zawartości
Majkiel

Reflektor z hydroregulacją

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można założyć reflektor wyposażony w siłowniki do hydraulicznej regulacji, jeśli z regulacji w moim samochodzie pozostało wspomnienie?

Chodzi mi o to, czy jakoś da się to ręcznie ustawić żeby było dobrze?

Albo czy można "reanimować" regulację? zlać to glikolem czy innym płynem, spróbować odpowietrzyć i będzie gitara?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz tak wyregulować. Siłowniki jedynie mają 'opuścić' odbłyśnik, żeby do nieba nie świecić pod załadunkiem, co teraz będziesz robił ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się.  Do tego dodam że da się dobrać siłowniki elektryczne idealnie pasujące za te hydrauliczne.

Dwie epoki wcześniej wstawiałem takie zdjęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja miałem po prostu kawałek drewna podłożony pod siłownik, na pełno go wyjmowałem i światło świeciło niżej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Majkiel @pawel_78 te siłowniki hydroregulacji są również w pewnym sensie regulowalne. Przypomniałem sobie, że trzpień z kulką na końcu ma w niej podejście na krzyżak i jest wkręcany, pewnie fabrycznie, ale można to również wykorzystać do jakiegoś ustawienia, a potem regulacją zasadniczą dokonać właściwego ustawienia zasięgu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, kudlaty_bytom napisał:

@Majkiel @pawel_78 te siłowniki hydroregulacji są również w pewnym sensie regulowalne. Przypomniałem sobie, że trzpień z kulką na końcu ma w niej podejście na krzyżak i jest wkręcany, pewnie fabrycznie, ale można to również wykorzystać do jakiegoś ustawienia, a potem regulacją zasadniczą dokonać właściwego ustawienia zasięgu.

Toć napisałem że da się. A Ty podałeś jak to zrobić .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, pawel_78 napisał:

Toć napisałem że da się. A Ty podałeś jak to zrobić .

Dobra, czyli śmiało można zamontować hydro-reflektor pomimo nie działającej regulacji i jakoś to ustawić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta