Skocz do zawartości

Kask HJC FG-ST


Gość krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krawiec

Użytkuje ktoś ten kask? Jakieś opinie?

Jeden z niewielu w znośnej cenie który jestem w stanie ubrać i potem włożyć okulary. Testowałem dzisiaj różne i jedynie jeszcze LS2 z integralnych dał rade (ale ma słabe noty w testach Sharp'a) i cena nie zabijała. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie uzywalem tego kasku, ale deko podobny jest do IS-17 ktory uzytkowalem dwa lata. jakosciowo moj egzemplarz byl ok i byl tak wygodny, ze dopiero jak zaczalem myslec o nowym kasku, to zorientowalem sie, ze mam o rozmiar za maly (to wyjasnialoby nadrywanie uszu za kazdym razem, kiedy sciagalem kask nie majac kominiarki). widze, ze ma tez ten zamek szybki po srodku, uwazam ze to super opcja i mozna dzieki temu miec rozszczelniony delikatnie kiedy potrzeba, ale ludzie strasznie narzekali w IS, ze sie odlamywaly te zatrzaski od szybki i trzeba nowa szybe. u mnie bylo ok. sprawdz czy sa wyciecia na sluchawki do interkomu pod wysciolka. IS takowych nie mial i to byl glowny powod dla ktorego zmienilem kask. 

swietna zaleta byl w IS (i w tym widze, ze jest to samo) ten nosek przed nomen omen - nosem ;) zapobiega parowaniu szyby przed kulfonem w chlodne dni. wydawac by sie moglo, ze pinlock powinien sprawe zalatwiac, ale moj nowy kask nie mial takiego noska i strasznie parowalo mimo obecnosci pinlocka. jak sobie zdrutowalem cos na wzor takiej oslony - przestalo. kondensjacja zbiera sie po prostu na nim, bo w niego sie dmucha, zamiast bezposrednio na szybe. nigdy nie wiedzialem czemu to tak naprawde sluzy, dopoki nie skumalem ze przez brak owego tak mi parowalo (a pamietam, ze jak mialem ISa to sie wkurzalem w chlodne dni, ze mi sie spore ilosci wody wydzielaja na tym 'spoilerku') :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero teraz zajrzałem tutaj... Mam FG-ST. Jeżdżę 4ty sezon, przejechane jakieś 24kkm. Ogólnie jestem zadowolony. Niestety ostatnio zauważyłem, że zaczęła się odklejać warstwa tworzywa na gąbkach w okolicach szyi (cerata się rozwarstwia). Blenda faktycznie zbyt jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.