Skocz do zawartości
Ulik

Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Coś poniewierającego się po autostradzie uszkodziło mi przedni zderzak. Trafiło w zaślepkę przy lampie przeciwmgielnej, rozbijając ją w drobny mak. Połamało też uchwyty lampy oraz spowodowało niewielkie pęknięcie zderzaka i głęboką na nim rysę.

Kompleksowa naprawa zderzaka, przy użytkowaniu auta mieście, to jakby syzyfowa praca. Myślałem o sklejeniu zderzaka i ew. punktowym lakierowaniu. Pojechałem do warsztatu pewnej sieci, co to reklamuje się, że wszystko skleją i zrobią, że widać nie będzie. Tymczasem okazało się, nie skleją. Ale zderzak wymienić mogą. Pod warunkiem, że to będzie oryginał. Bo na zamiennik gwarancji nie dadzą.

I w ten sposób doszedłem do sedna sprawy ;) Czy ktoś z Was wymieniał może zderzak na zamiennik? Czy faktycznie są tak kiepskie? Czy może jest coś godnego polecenia?

Najchętniej wymieniłbym tylko lampę i wsadził zaślepkę. Ale boję się, że ciężko mi będzie znaleźć kogoś, kto by się tego podjął, ze względu na ryzyko powiększenia pęknięcia przy ściąganiu zderzaka.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak jest ze zderzakiem ale miałem problem z nadkolem. Kupiłem zamiennik bo było połamane podobnie jak u ciebie po uderzeniu o coś i nic nie pasowało nie mogłem tego przykrecić. Pospawałem i trzyma się dobrze ale gość który spawal mówił że tylko oryginalny pospawa na inny nie daje gwarancji. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nic. Muszę poszukać, może ktoś mi to pospawa. Najgorzej, że trzeba odtworzyć miejsca mocowania zaślepki. Bo ta się teraz nie bardzo chce trzymać :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie lepiej kupić oryginalny uzywany niż kombinować? Nawet jak pospawają to bedzie musiała iść tam szpachla, a ta na elastycznym zderzaku predzej, czy pozniej pęknie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tymi używanymi to nie jest taka prosta sprawa. Przejrzałem większość na allegro. I prawie każdy jest w jakimś miejscu naprawiany :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta