Skocz do zawartości

Jaki miernik grubości lakieru?


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2018 o 21:32, Igorek napisał:

Potrzebuję sprzęt jak w tytule. Zastowania bardzo amatorskie ale ma być 100% niezawodny. Czy coś się zmieniło od ostatnich wątków tutaj, czy nadal brać np GL2+?

 

Śmiało możesz brać któryś z GLi. Sam obecnie od nich używam już 3ci rok, jest to również 3ci miernik od nich i działają bezproblemowo. Poprzedni był z sondą, z jednej strony sondą "głębiej" dało się zajrzeć, z drugiej strony po kilku latach zaczęła załamywać się izolacja kabla, mniej poręczny był itd. Inna sprawa, że obecne naprawy blacharskie jak są bardziej skomplikowane to ze względu na dostępność blach blacharze częściej walą ćwiartkę, aniżeli klepią dany element i szpachlują. Zatem cokolwiek kupisz to jest to tylko pomoc a nie wyznacznik. Bo lepiej kupić poleasingowca co zazwyczaj ma 3-5 el lakierowanych ze względu na drobne ocierki, ale musi "wyglądać" bo jeździ nim PH, aniżeli zespawanego w pół, odartego z lakieru i ponownie polakierowanego "pod miernik".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AkuQ napisał:

 

Śmiało możesz brać któryś z GLi. Sam obecnie od nich używam już 3ci rok, jest to również 3ci miernik od nich i działają bezproblemowo. Poprzedni był z sondą, z jednej strony sondą "głębiej" dało się zajrzeć, z drugiej strony po kilku latach zaczęła załamywać się izolacja kabla, mniej poręczny był itd. Inna sprawa, że obecne naprawy blacharskie jak są bardziej skomplikowane to ze względu na dostępność blach blacharze częściej walą ćwiartkę, aniżeli klepią dany element i szpachlują. Zatem cokolwiek kupisz to jest to tylko pomoc a nie wyznacznik. Bo lepiej kupić poleasingowca co zazwyczaj ma 3-5 el lakierowanych ze względu na drobne ocierki, ale musi "wyglądać" bo jeździ nim PH, aniżeli zespawanego w pół, odartego z lakieru i ponownie polakierowanego "po miernik".

Potrzebuję do użytku w Anglii, tutaj nie ma tak powszechnej rzeźby jak w Polsce ale jest problem w drugą stronę bo mam dobre oko i szybko wyłapuję fakt lakierowania ale nie wiem jak to jest grube. Przydaje się również do udowodnienia bezczelniakom, że np. samochód był malowany calusieńki dookoła i na nic tłumaczenie, że to niemożliwe, bo w historii brak adnotacji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki śmieszny a'la flamaster do sprawdzania aut od 10 lat albo i więcej. Kosztował 20 zł, nie ma baterii, nie rozkalibrował się i bez problemu ustalisz, czy lakier fabryczny, drugi czy tez szpachla. Sprawdziłem nim dziesiątki aut i zawsze jak coś było nie tak to się ustaliło bez problemów ... Ale to nie jest miernik, to jest raczej pokazywacz poglądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smigiel napisał:

A ja mam taki śmieszny a'la flamaster do sprawdzania aut od 10 lat albo i więcej. Kosztował 20 zł, nie ma baterii, nie rozkalibrował się i bez problemu ustalisz, czy lakier fabryczny, drugi czy tez szpachla. Sprawdziłem nim dziesiątki aut i zawsze jak coś było nie tak to się ustaliło bez problemów ... Ale to nie jest miernik, to jest raczej pokazywacz poglądowy.

Ale on chyba na aluminium nie zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Igorek napisał:

Ale on chyba na aluminium nie zadziała?

 

Nie, tam masz magnes. Poza tym w dobie upowszechnienia mierników elektronicznych babranie się "długopisem" mija się z celem, jak za ok 100zł da się zakupić Al/Fe a używkę jakąś pewnie jeszcze taniej, a ludzie zmieniają na lepsze modele więc nawet używka nie jest złym rozwiązaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 17.08.2018 o 12:57, AkuQ napisał:

 

Nie, tam masz magnes. Poza tym w dobie upowszechnienia mierników elektronicznych babranie się "długopisem" mija się z celem, jak za ok 100zł da się zakupić Al/Fe a używkę jakąś pewnie jeszcze taniej, a ludzie zmieniają na lepsze modele więc nawet używka nie jest złym rozwiązaniem.

 

Możliwe że swojego GL'a będę chciał sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o takim  do sporadycznego używania (jak paczka zapałek w schowku może leżeć)
 
https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-grubosci-lakieru-gl-mini-7962675301
 
Mam podobny. Dziala. W tych urzadzeniach nie chodzi o to by podawal super dokladne. Chodzi o to by w kazdym elemencie podal wartosci zblizone a nie na jednym 80 a na innym 300.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2018 o 21:32, Igorek napisał:

Potrzebuję sprzęt jak w tytule. Zastowania bardzo amatorskie ale ma być 100% niezawodny. Czy coś się zmieniło od ostatnich wątków tutaj, czy nadal brać np GL2+?

Mam taki https://www.pepper.pl/promocje/miernik-lakieru-gl-pro-2-faz-290410

ma świetne opinie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.