Skocz do zawartości

225/40/r18 na 7 cali szerokości


ccLot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że są fabryczne rozwiązania z 225 na 7 cali, nawet w Audi q3 jest 235, ale wszystko przy zdecydowanie wyższym profilu opony. Chyba jednak będę szukał 7.5-8 cali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jacob24 napisał:

7,5-8" dla tego profilu i tyle w temacie;]

trochę też zależy od opony, jeśli ma rant chroniący felgę, to wg mnie należy myśleć o szerszej feldze

u mnie w skodzie superb fabryczne były 7,5' i ContiSportContact2 225/40/80 z rantem wymagają szerszej felgi, a zimówki bez rantu leżą idealnie i też wystają poza obrys felgi

 

gdzieś widziałem, że dla 225/40/18 kalkulatory zalecają 7-9' ze wskazaniem na 7,5-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 18:49, jqr napisał:

trochę też zależy od opony, jeśli ma rant chroniący felgę, to wg mnie należy myśleć o szerszej feldze

u mnie w skodzie superb fabryczne były 7,5' i ContiSportContact2 225/40/80 z rantem wymagają szerszej felgi, a zimówki bez rantu leżą idealnie i też wystają poza obrys felgi

 

gdzieś widziałem, że dla 225/40/18 kalkulatory zalecają 7-9' ze wskazaniem na 7,5-8

widze ze szarzujecie z tymi szerokosciami felg kazdy by dorzucił cal szerokosci ale felga ma cos takiego jak ET  przy zwiekszeniu szerokosci o cal nalezaloby uwzglednic ze felga musi miec wieksze ET  o 12,5 mm co robi sie problematyczne bo felgi o et powyzej 50 to juz egzotyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eryko napisał:

ale felga ma cos takiego jak ET  przy zwiekszeniu szerokosci o cal nalezaloby uwzglednic ze felga musi miec wieksze ET  o 12,5 mm co robi sie problematyczne bo felgi o et powyzej 50 to juz egzotyka

aż tak bym nie przesadzał z tym et, co innego jeżeli damy 2-3 cale szerszą felgę a co innego 1 cal.

Poza tym między 7 a 7,5" jest niewielka różnica. Pamiętam, że w Mercedesie miałem tabelę producenta, gdzie podstawową felgą była 6,5" a opcjonalną nawet 8 cali z tyłu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.