Skocz do zawartości

Opel Grandland X - testujemy


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do pojeżdżenia, to się podzielę po pierwszych 500km i kilku dniach.

 

Autko wysokie, przestronne, pozycja za kierownicą w sam raz dla mamusiek w korkach, trzeba powiedzieć że ładne i wzrok przyciąga. 

W środku zanim cokolwiek zobaczysz uderza straszny smród chińskich trampek (auto stało na słońcu w upał), aż mnie głowa od tego rozbolała...

wnętrze ergonomiczne, siedzenia akceptowalne, system multimedialny nienajlepszy, navi mimo że samochód nówka, nie ma wielu dróg oddanych ponad rok temu. Miejsca w środku dla kierowcy i pasażerów dużo, obsługa multimediów mało intuicyjna, trzeba się nauczyć jakie pokrętełko od czego jest i zajmuje to trochę prób i błędów. schowek przed kierowcą jest głęboki ale ma jakies dziwne przewężenia i w sumie niewiele tam sie mieści. Pod podlokietnikiem strasznie glęboki schowek, az po łokieć, ale w sumie do żadnego z nich nie udało sie wlożyc galaxy s8 na plasko. Bagażnik, hm... niby ok, ale jakos tak go zrobili że mógłby byc znacznie większy, ale to olano. Nie wiem czemu go tak zabudowali. Materiały w środku raczej budżetowe, skrzypiące.

 

Jazda - ten duży i ciężki suv ma silnik 1.2... 3 cylindry, 130 koni. jeździ to... słabo, trzeci dzień nie potrafię tym łagodnie ruszyć bez próby kangurka, jadąc po wsiach wystarcza, na autostradzie pali prawie dychę, a w ruchu lokalnym ponizej 7.

Myślę - dostałem słaby silnik, dadzą ten od insigni 150KM, to będzie git - NIE MA. Bierzesz albo to, albo 1.6D, lub 2.0D. Koniec - kompletny brak normalnych benzyn w ofercie - nie wiem czemu opel specjalnie taką durnote robi. 

Hamulce OK, zawias buja, auto baaardzo podatne na podmuchy wiatru... 

 

Cena - koło 110 - 130kkm , tyle co choćby kodiaq, który ma dużą ofertę silników i nie śmierdzi. Jakos mnie opel nie przekonał...imageproxy.php?img=&key=f538f710732b727c

20180809_185632.jpg

20180810_075120.jpg

20180810_075436.jpg

20180809_192319.jpg

20180811_124732.jpg

20180811_123957.jpg

20180811_130631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał:

No niestety Oplowi jest mimo wszystko bliżej do Dacii aniżeli Skody.

 

 Dla mnie ok, za 90kpln łykam go tak jak stoi, nawet z tym silnikiem. Ja wiem że oplu ceny z cennika nikt nie płaci, ale na razie na całym otomoto raczej ponad 130kpln sobie za takiego jak moj życzą, a tyle to bym w życiu nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie opel tylko PSA. Ale fakt opel wydaje się gorzej poskładany niż Citroen, który jest niżej pozycjonowany w gamie niż Peugeot. I śmierdzi bardziej. Do PSA wchodzi teraz poprawiony 1.6 wiec i tu powinien w końcu trafić. Co do 1.2 to mam go u siebie, co prawda w lżejszym aucie ale z automatem i na razie średnie spalanie to 6.5 litra na setkę. Przy 120 pali poniżej 5 litrów. Dynamika jest nad wyraz dobra patrząc na dane techniczne. Dla mnie ok szczególnie że poprzednie auto z dieslem paliło więcej. Przy automacie nie masz problemu ze skrzynią, którą pewnie zauważyłeś - ciężko tym autem dojeżdżać do skrzyżowań. Z 2ki nie ruszysz bo się auto dusi a na jedynkę czasami na szybko. 

 

W sumie auto jest droższe niż 3008 jak się porówna wyposażenie... pytanie jak będzie z rabatami.

 

Co do systemu multi to przychodzi z fabryki niezaktualizowany. Trzeba sobie dograć mapy. Nie wiem czy tak jak w Citroenie są one za darmo przez cały czas życia produktu. Pod spodem jest tomtom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vadero napisał:

 

 Dla mnie ok, za 90kpln łykam go tak jak stoi, nawet z tym silnikiem. Ja wiem że oplu ceny z cennika nikt nie płaci, ale na razie na całym otomoto raczej ponad 130kpln sobie za takiego jak moj życzą, a tyle to bym w życiu nie dał.

 

Ale to auto to z Oplem ma wspolny znaczek i niewiele wiecej, to w sumie Pug 3008 w innej budzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za nawigacja tam siedzi (w tym Grandlandzie) ale moja fabryczna się do niczego nie nadaje.

Co prawda mam mapy z 2016, ale brak w niej całkiem dużych i starych ulic w Białymstoku, nie mówiąc o np. gminnej miejscowości pod Białymstokiem ze statusem miasta (brakuje miejscowości, nie ulic w niej).

O ile pamiętam, aktualizacja ponad 500zl i wątpię by cokolwiek poprawiła.

Dla mnie praktycznie jest bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Nie wiem co za nawigacja tam siedzi (w tym Grandlandzie) ale moja fabryczna się do niczego nie nadaje.

Co prawda mam mapy z 2016, ale brak w niej całkiem dużych i starych ulic w Białymstoku, nie mówiąc o np. gminnej miejscowości pod Białymstokiem ze statusem miasta (brakuje miejscowości, nie ulic w niej).

O ile pamiętam, aktualizacja ponad 500zl i wątpię by cokolwiek poprawiła.

Dla mnie praktycznie jest bezużyteczna.

U mnie w Inisgni nie korzystam zupełnie z Navi, odpalam albo Apple Maps na Carplay albo po prostu Google Maps. Podobno zarówno Waze jak i Google Maps mają być też dostępne dla CarPlay.

 

W Pugu żony korzystam z fabrycznej navi. Całkiem fajny Tom-Tom tam jest zaszyty, czyta też online info o utrudnieniach w ruchu i korkach. Podoba mi się. Podejrzewam, że w Granlandzie też już jest Tom-tom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bergerac napisał:

U mnie w Inisgni nie korzystam zupełnie z Navi, odpalam albo Apple Maps na Carplay albo po prostu Google Maps. Podobno zarówno Waze jak i Google Maps mają być też dostępne dla CarPlay.

 

W Pugu żony korzystam z fabrycznej navi. Całkiem fajny Tom-Tom tam jest zaszyty, czyta też online info o utrudnieniach w ruchu i korkach. Podoba mi się. Podejrzewam, że w Granlandzie też już jest Tom-tom.

 jest tomtom, ale nic o ruchu nie czyta, w sumie nie wiem czemu, musialbym chyba więcej czasu klikac po menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to 3008.
 



Szczerze, to nie wiem co brzydsze po rozwodzie z GM... to coś No-Grand- Land - brzmi zreszta jak nazwa auta Made in China / Grand Wall, może ...


Czy kierunek jaki wybrał GM z Equinox

... IMVHO oba szkaradne ...

69359c14ece05178bdb04fdd26daeffb.jpg


cb01ddfb271f9415166cc49bce400f01.jpg

85cac1420479d03ab185376405bb70f1.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

net musi mieć.

Jak ma onstar to tak, jak przeszczepili boxa z PSA to nie. Tam jest modem GSM (zależnie od modelu / wersji). W przypadku jak nie ma to można sparować z telefonem. W Citroenie to praktycznie pakują wszędzie bo karta jest razem z modułem wzywania pomocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eMdzeJ napisał:

Jak ma onstar to tak, jak przeszczepili boxa z PSA to nie. Tam jest modem GSM (zależnie od modelu / wersji). W przypadku jak nie ma to można sparować z telefonem. W Citroenie to praktycznie pakują wszędzie bo karta jest razem z modułem wzywania pomocy. 

Onstar przecież też ma modem. I nawet informacje o ruchu działają, tylko oczywiście nie w Polsce (jak i cała reszta funkcjonalności typu wifi hotspot) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, format napisał:

Onstar przecież też ma modem. I nawet informacje o ruchu działają, tylko oczywiście nie w Polsce (jak i cała reszta funkcjonalności typu wifi hotspot) 

U mnie nawigacja umie pobrać sobie info o ruchu, tylko trzeba jej udostępnić WiFi ;]

Więc wolę włączyć Google maps i praktycznie nie używam samochodowej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

U mnie nawigacja umie pobrać sobie info o ruchu, tylko trzeba jej udostępnić WiFi ;]

Więc wolę włączyć Google maps i praktycznie nie używam samochodowej nawigacji.

Ja mam w cenie traffic na 3 lata, tak jak dożywotnie aktualizacje map. Jeżdżąc po Polsce to można na google mapsach ale już poza to chyba taniej (i lepiej, a na pewno wygodniej) na wbudowanej szczególnie, że masz informację o korkach, cenach paliw etc.

 

Za to w poprzednim aucie jak wychodziły aktualizacje map to jedna kosztowała ~600 pln... niezłe ździerstwo. 

 

2 godziny temu, format napisał:

Onstar przecież też ma modem. I nawet informacje o ruchu działają, tylko oczywiście nie w Polsce (jak i cała reszta funkcjonalności typu wifi hotspot) 

Dlatego czas Onstara jest policzony. Zresztą były już zapowiedzi że system wylatuje. Będzie connect box z PSA.

 

Ten Crossland i Grandlad to taka hybryda. Co się dało wymienili a to co zalegało w magazynach wcisnęli żeby się nie zmarnowało. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało za rok, dwa. IMHO design zostanie bardziej niemiecki ale cała reszta pod spodem będzie z PSA. Ciekawi mnie też pozycjonowanie marki. Obecnie jest Peugeot > Citroen. Ciekawi mnie gdzie wcisną Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, eMdzeJ napisał:

Ja mam w cenie traffic na 3 lata, tak jak dożywotnie aktualizacje map. Jeżdżąc po Polsce to można na google mapsach ale już poza to chyba taniej (i lepiej, a na pewno wygodniej) na wbudowanej szczególnie, że masz informację o korkach, cenach paliw etc.

Za to w poprzednim aucie jak wychodziły aktualizacje map to jedna kosztowała ~600 pln... niezłe ździerstwo. 

 

U mnie aktualizacje gratis ... chyba przez 5 lat. Co przegląd aktualizują bez opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

Onstar przecież też ma modem. I nawet informacje o ruchu działają, tylko oczywiście nie w Polsce (jak i cała reszta funkcjonalności typu wifi hotspot) 

no wlasnie siedzialem dzisiaj troche w tym i chyba wychodzi na to że te wszystkie wyzsze funkcje po prostu  ue działają w Polsce :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie nawigacja umie pobrać sobie info o ruchu, tylko trzeba jej udostępnić WiFi ;]

Więc wolę włączyć Google maps i praktycznie nie używam samochodowej nawigacji.

No ja mam android auto, niczego więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 130k bezuzyteczna navi, skomplikowane multimedia, slaby silnik. Na plus wyglad - podoba mi sie. Nie jestem targertem na ten segment ale mialem sluzbowego Tiguana to nie wiem co by sie musialo stac zebym wybral opla vs VW. Za podobna kase jest topowa wersja Tiguana 20KM mocniejsza z DSG. A join tansza od Opla. W leasingu jakby dolozyc dyszke bedzie mialo 180KM z duzym potencjalem po chipie.

 

image.png.729f32d91cbd514394c0feb55bf9f20b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Czyli 130k bezuzyteczna navi, skomplikowane multimedia, slaby silnik. Na plus wyglad - podoba mi sie. Nie jestem targertem na ten segment ale mialem sluzbowego Tiguana to nie wiem co by sie musialo stac zebym wybral opla vs VW. Za podobna kase jest topowa wersja Tiguana 20KM mocniejsza z DSG. A join tansza od Opla. W leasingu jakby dolozyc dyszke bedzie mialo 180KM z duzym potencjalem po chipie.

 

image.png.729f32d91cbd514394c0feb55bf9f20b.png

ja też w konfrontacji Tiguan vs Grandland wybieram VW. Ale jak już wchodzi 3008 w grę to zdecydowanie wybieram Puga. Świetne auto. Tiguan też jest bardzo udanym samochodem :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

ja też w konfrontacji Tiguan vs Grandland wybieram VW. Ale jak już wchodzi 3008 w grę to zdecydowanie wybieram Puga. Świetne auto. Tiguan też jest bardzo udanym samochodem :ok: 

A ja niekoniecznie jednak 2.0 tsi ma wiekszy potencjal jesli chodzi o chip ba nawet 1.5 tsi. Generalnie nie dziwie sie, ze to sie sprzedaje bo jest ladne ale jesli chodzi o osiagi to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2018 o 12:58, Vadero napisał:

Cena - koło 110 - 130kkm , tyle co choćby kodiaq, który ma dużą ofertę silników i nie śmierdzi. Jakos mnie opel nie przekonał...

 

Cena ... :pukpuk: ... za kompakt z silnikiem 1.2 na większych kołach.

Przy 80-90 można by się zastanowić czy warto to oglądać (zresztą podobnie jak 3008 choć tamten przynajmniej ma trochę charakteru wewnątrz)

Producentów zdrowo pogrzało z cenami tzw suv'ów (choć przy napędzie jedną oś to taki z tego suv jak dacii logan limuzyna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jeździłem, jednak oglądając różne testy tego samochodu dochodzę do wniosku, że masz zupełnie inne odczucia. Chociażby Zachar zupełnie inaczej wypowiada się odnośnie wnętrza samochodu. Petryn, który "ględzi" na kanale youtube również. Innych nie oglądałem, bo i tak nie kupię ;)

 

Co do ceny, to co innego cena w cenniku, a co innego za samochód w salonie. Z tego co wiem, u Opla można dostać spore rabaty (w przeciwieństwie do Peugeota).

 

Mnie osobiście auto podoba się z wyglądu. Ale ja mam chyba jakiś inny gust, bo Peugeot z zewnątrz w ogóle mi się nie podoba (choć w środku jest ładny).

 

Jednak z dwójki: Peugeot - Opel, wizualnie zdecydowanie wybrałbym Opla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem przez 3 dni Grandlanda X Elite 1,2 manual 130KM /ten w cenniku zaznaczony na niebiesko/ i pierwsze spostrzeżenia oraz porównania do mojej Astry 1.4 125KM :
- nie jedzie, przy ruszaniu łapie laga i nie ma mowy na szybki start - to jest silnik co najwyżej do Crossland'a X, a nie do auta o masie ~1500kg
- wyciszenie - to jest sprawa dosyć kontrowersyjna, bo całe auto jest dosyć dobrze wyciszone ale dla mnie nie do zaakceptowania jest dźwięk silnika słyszalny w kabinie dosyć głośno, nieporównywalnie głośniej do Astry, dźwięk przypomina silnik z Matiza
- skrzynia 6cio biegowa manualna - bardzo duży skok i z przyjemnością wrócę do Astry ;-)
- system audio z navi - działa ze sporym opóźnieniem w stosunku do R4.0 z Astry, dźwięk niby fajny ale czegoś brakuje, wyraźnie słychać, że dochodzi z podłogi
- trwałość - auto ma przejechane 11000km i 9miesięcy od zarejestrowania, a plastiki i progi są już dosyć mocno porysowane, a jak ktoś narzeka, że w Astrze wyłazi wykładzina z pod progu to powiem, że tutaj jest gorzej i podsufitka wyłazi ze słupka A bo jest za krótka
- OnStar - nie ma możliwości przesłania trasy do nawigacji - system PSA jest do bani ale ma Android Auto i to już działa przyjemnie

 

Wg cennika od grudnia ma być silnik benzynowy 1,6 180KM z automatem 8-biegowym i taki by mnie zadowalał /zaznaczony na zielono/, a od cennika z kartą Selgrosa można śmiało dostać jeszcze 15% rabatu i cena robi się już akceptowalna.

Do tej konfiguracji dorzuciłbym tylko reflektory AFL3 LED i system dźwiękowy premium Denon z subwooferem i wzmacniaczem ... i tu pojawia się dylemat bo podstawowy XC40 zaczyna cennik od 127 tys. PLN /nie wiem jak z rabatami/

Grandland X cennik.JPG

Grandland X 01.JPG

Grandland X 04.JPG

Grandland X 03.JPG

Grandland X 09.JPG

Grandland X 10.JPG

Grandland X 11.JPG

Grandland X 12.JPG

Grandland X 13.JPG

Grandland X 14.JPG

Grandland X spalanie 01.JPG

Grandland X spalanie 02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiałów to pełna zgoda. Ja przejechałem się z dwoma walizkami, jakimiś parasolami i kurtką w bagażniku i... zostały po tym trwałe zarysowania wykładziny i plastików. A nie było tam nic ostrego ani twardego... Straszne te plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2018 o 09:12, OZI napisał:

 


Szczerze, to nie wiem co brzydsze po rozwodzie z GM... to coś No-Grand- Land - brzmi zreszta jak nazwa auta Made in China emoji630.png / Grand Wall, może emoji23.png...


Czy kierunek jaki wybrał GM z Equinox

... IMVHO oba szkaradne ...

69359c14ece05178bdb04fdd26daeffb.jpg


cb01ddfb271f9415166cc49bce400f01.jpg

85cac1420479d03ab185376405bb70f1.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

to jest pewnie z 1m  dłuższe :ok:;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.