Skocz do zawartości

Kamerka samochodowa


Rylu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Użyłem szukajki, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej informacji.

Budżet 300-500 zł.

 

Po sobotniej akcji uznałem, że czas najwyższy...

Pooglądałem rożne recenzje i czy Viofo A119S to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam coś na kondensatorach, sam aktualnie posiadam Vicovation Marcus 2 i polecam jeśli chodzi o jakość nagrań w dzień jest ok, w nocy też daje radę, poprzednio posiadałem G1WH i też jakość nagrań ok ale niestety po roku użytkowania przestała widzieć karty, i potem sama dokonala w samochodzie efektownego samospalenia :D

Ew. Jeszcze o lepszej rozdziałce jest Vicovation Marcus 4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-g1wh-fullhd

 

Drugi miesiąc mam tą  w ciężarówce i działa bez zarzutu.  Dobrze nagrywa nawet w noc. Poprzednio miałem navitel r600 (w sumie mam ja nadal w osobowce) i ta z linka jest lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomata napisał:

https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-g1wh-fullhd

 

Drugi miesiąc mam tą  w ciężarówce i działa bez zarzutu.  Dobrze nagrywa nawet w noc. Poprzednio miałem navitel r600 (w sumie mam ja nadal w osobowce) i ta z linka jest lepsza. 

Patrzylem na testy...w tej kasie calkiem poprawnie chociaz kąt widzenia nie przkeracza 100 stopni.

Można w podobnej cenie ściągnąć a119s https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-With-GPS-Function-p-1155497.html?cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rylu napisał:

Patrzylem na testy...w tej kasie calkiem poprawnie chociaz kąt widzenia nie przkeracza 100 stopni.

Można w podobnej cenie ściągnąć a119s https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-Dashcam-6G-Video-135-Degree-Camera-DVR-With-GPS-Function-p-1155497.html?cur_warehouse=CN

Wg danych techn obiektyw 140stopni ? 

 

Mając ją w ciężarówce widzę w niej auto które jest na równo ze mną 

Edytowane przez tomata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta Viofo o jakiej wspominasz to bardzo rozsądny wybór. Ja mam, używam i wg mnie jest to dobra kamera ale nie jakaś wybitna. Mam wersję z kondensatorem i tego najbardziej żałuję bo nigdzie nie widzę wyższości spowodowanej brakiem baterii. Dwie bardzo duże z tego powodu wady: Kamerka bardzo krótka nagrywa po odcięciu zasilania oraz przy krótkich odcinkach brakuje jej prądu na prawidłowe zamknięcie pliku. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał:

Kamerka bardzo krótka nagrywa po odcięciu zasilania

w kamerach z baterią jest znowu ten problem, ze zimą, po nocnym postoju na dużym mrozie, nie włączy się od razu, lecz dopiero jak się ogrzeje trochę. miałem tak kilka razy.

jak bateria zacznie być słaba, to również bardzo krótko nagrywa po odcięciu zapłonu, wręcz natychmiast się wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał:

w kamerach z baterią jest znowu ten problem, ze zimą, po nocnym postoju na dużym mrozie, nie włączy się od razu, lecz dopiero jak się ogrzeje trochę. miałem tak kilka razy.

jak bateria zacznie być słaba, to również bardzo krótko nagrywa po odcięciu zapłonu, wręcz natychmiast się wyłączy

Masz z tym rację. Tylko, że na baterii takie zachowanie występuje jak jest już dość zużyta a wtedy wystarczy wymiana za kilkadziesiąt złotych i znów możemy się cieszyć sprawną kamerką. Kondensatory zapewniają te atrakcje już od nowości.

Aha, tak przy okazji, moja Viofo włącza się z dość długim opóźnieniem, zawsze. Praktycznie każdy filmik zaczyna się jak już jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2018 o 10:34, Rylu napisał:

Cześć, 

 

Użyłem szukajki, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej informacji.

Budżet 300-500 zł.

 

Po sobotniej akcji uznałem, że czas najwyższy...

Pooglądałem rożne recenzje i czy Viofo A119S to najlepszy wybór?

 

już model a118 jest dobrym wyborem, a kosztuje na GB ok. 150zł.

Startuje niemal natychmiast. Wada to prawie żadna praca po odcięciu zasilania. Można podpiąć moduł GPS jak ktoś potrzebuje.

https://www.gearbest.com/a118c-_gear/

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2018 o 10:34, Rylu napisał:

Cześć, 

 

Użyłem szukajki, jednak nie znalazłem satysfakcjonującej informacji.

Budżet 300-500 zł.

 

Po sobotniej akcji uznałem, że czas najwyższy...

Pooglądałem rożne recenzje i czy Viofo A119S to najlepszy wybór?

Jest jeszcze wersja bez S czyli A119. Różnica niewielka, a cenowo jeszcze taniej o ok. stówkę. Do ściągnięcia z Chin za ok. 300 zł lub u nas 500 zł.

Mam taką od jakichś 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Igorek napisał:

Podobno ta Viofo o jakiej wspominasz to bardzo rozsądny wybór. Ja mam, używam i wg mnie jest to dobra kamera ale nie jakaś wybitna. Mam wersję z kondensatorem i tego najbardziej żałuję bo nigdzie nie widzę wyższości spowodowanej brakiem baterii. Dwie bardzo duże z tego powodu wady: Kamerka bardzo krótka nagrywa po odcięciu zasilania oraz przy krótkich odcinkach brakuje jej prądu na prawidłowe zamknięcie pliku. Żenada.

Zobaczysz plusy za góra 2 lata. Baterie by Ci rozsadziło najczęściej przy okazji rozwalając obudowę kamery. Kamera na szybie + upał = szybki pad baterii i kłopot. Co do braku zakańczania nagrań to winna jest praktycznie zawsze karta pamięci. Wymień np na Samsunga Evo i problem się skończy. A jak nie to na gwarancję. U mnie kamera zawsze zakańcza nagrania nawet jak przejadę parę metrów i włącza się z może max 10 sekundowym opóźnieniem. Soft w kamerze masz aktualny?

 

Co do pytania głównego to kup w chinach Viofo 119Pro. Będziesz bardzo zadowolony. Da się to kupić prawie połowę taniej niż u nas jak się upoluje dobry kod rabatowy w jednym ze znanych chińskich sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Igorek napisał:

Aha, tak przy okazji, moja Viofo włącza się z dość długim opóźnieniem, zawsze. Praktycznie każdy filmik zaczyna się jak już jadę.

Ewidentnie masz coś nie tak. Jaka wersja oprogramowania ? Jaka karta pamięci ?

Mam Viofo już trochę i raz znalazłem uszkodzony plik. Start u mnie to kwestia 2-3 sekund od włączenia zapłonu ? Najnowsza wersja oprogramowania daje nawet możliwość ustawienia tego czasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kupowac  g1w-cb z gearbest. po pol roku padla zarowno ladowarka jak i ten kondensator zamiast baterii. i kamera ma nowa date za kazdym wlaczeniem przez co filmiki maja to sama date i nienagrywa po jakims czasie i trzeba formatowac karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Elephant napisał:

Ewidentnie masz coś nie tak. Jaka wersja oprogramowania ? Jaka karta pamięci ?

Mam Viofo już trochę i raz znalazłem uszkodzony plik. Start u mnie to kwestia 2-3 sekund od włączenia zapłonu ? Najnowsza wersja oprogramowania daje nawet możliwość ustawienia tego czasu.

W tym momencie olałem temat i nie zwracam uwagi. Wkurza mnie jednak, że tak często poleca się kamerki a potem następuje klasyczne szukanie problemu a to z kartą, a to podmiana softu a to poprawianie konstrukcji. Kupiłem, zapłaciłem i mam chyba prawo oczekiwać, że jakiś czas będzie działało bezproblemowo zamiast zajmować mój czas na dostosowywanie chińskiego sprzętu do poprawnego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał:

W tym momencie olałem temat i nie zwracam uwagi. Wkurza mnie jednak, że tak często poleca się kamerki a potem następuje klasyczne szukanie problemu a to z kartą, a to podmiana softu a to poprawianie konstrukcji. Kupiłem, zapłaciłem i mam chyba prawo oczekiwać, że jakiś czas będzie działało bezproblemowo zamiast zajmować mój czas na dostosowywanie chińskiego sprzętu do poprawnego działania?

Przesadzasz :ok: Komputera, telefonu też nie aktualizujesz ??

Poczytaj forum autowrzuta.pl - są setki osób korzystających z tych kamer i sporadycznie występują problemy. I uważana jest za jedną z najlepszych w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Elephant napisał:

Przesadzasz :ok: Komputera, telefonu też nie aktualizujesz ??

Poczytaj forum autowrzuta.pl - są setki osób korzystających z tych kamer i sporadycznie występują problemy. I uważana jest za jedną z najlepszych w tym budżecie.

W kompie mam Windows 7, w telefonie Windows Phone, więc wiesz, ten tego ;]

To moja druga kamerka, pierwszą mam DOD i tam nigdy nie musiałem nic aktualizować, działa już piąty rok bez problemów. Jedynie ma słabą baterię i planuję zmienić niedługo. Kolejna kamerka też będzie jednak od DOD'a. Wszyscy mówią, że drogie ale wg mnie warto zapłacić za wyraźnie wyższą jakość a przede wszystkim nie warto podążać za modą kupowania jak najtaniej od chińczyków i licytowania się kto wyrwał lepszą promocję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Igorek napisał:

W kompie mam Windows 7, w telefonie Windows Phone, więc wiesz, ten tego ;]

To moja druga kamerka, pierwszą mam DOD i tam nigdy nie musiałem nic aktualizować, działa już piąty rok bez problemów. Jedynie ma słabą baterię i planuję zmienić niedługo. Kolejna kamerka też będzie jednak od DOD'a. Wszyscy mówią, że drogie ale wg mnie warto zapłacić za wyraźnie wyższą jakość a przede wszystkim nie warto podążać za modą kupowania jak najtaniej od chińczyków i licytowania się kto wyrwał lepszą promocję.

Kto bogatemu zabroni. Karta Samsung Evo 50 zł, aktualizacja oprogramowania zero zł i 5 minut. Pewność nagrań za darmo. Ale można kupić kamerę za 1000 zł często z gorszą jakością nagrań aby tego nie robić.

 

BTW Problemy z kartami to nie problem Viofo ale poszczególnych chipów w kamerach. Możesz kupić kamerę za 1000 zł i mieć dokładnie taki sam problem jak będzie miała podobną elektronikę.

Edytowane przez eMdzeJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
41 minut temu, mati_lecha napisał:

Pół roku temu kupiłem Navitel R600 za 279zł z kartą 32GB za 1zł (w RTV EURO AGD). 

Kamera jest tak mała, że z miejsca kierowcy jej nawet nie widać (umieściłem za lusterkiem).

Jesteś z niej zadowolony? Bo ja co najwyżej średnio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Elephant napisał:

Kiedy za taką kasę była ? BF ?

 

Kupowałem 13 listopada. Przez net było drożej ale była informacja że dodatkowy bonus będzie przy kupnie przez apkę. Zainstalowałem na telefonie apkę i kupiłem z tym bonusem. Wg trackingu paczka już jest w Niemczech, w Lipsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A119S i mogę polecić. Świetny sposób montażu, dyskretna. Działa, nagrywa, jakość obrazu bdb.

Jedyny minus, to nie działa na postoju, bo nie ma wbudowanej baterii.

 

I tu pytanie przy okazji. Rozumiem, że te Viofo jak ktoś puknie auto to nie nagrają tego? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, blue_ napisał:

nagra, tylko trzeba podpiąć coś takiego

+ karta 256 lub 512 gb aby minimum z pełny dzień nagrywać. Bo jak postawisz na parkingu i przyjdziesz po weekendzie mając kartę 32gb i tak będziesz miał nagrane 4 godziny.

To jakaś tam proteza, ale prawdziwego trybu parkingowego ta kamera nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi wypuściło właśnie kolejny model rejestratora. 70Mai Dash Cam Pro. Wizualnie prezentuje się znakomicie.



Zapis obrazu z tej kamerki jest dla mnie jednak zbyt ostry i zbyt cukierkowy. Wadą może być też zastosowanie akumulatora zamiast kondensatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Kupiłem właśnie na aliexpress rejestrator Xiaomi 70Mai Pro. Cena 213 zł z darmową dostawą z magazynu w Polsce. W kategorii cena/jakość prawdopodobnie czołówka na rynku. Poniżej wady i zalety rzucające się na dzień dobry po lekturze kilku for oraz vlogów:

 

Plusy:

 

- cena

- wykonanie

- funkcje głosowe

- całkiem niezła jakość nagrań dziennych oraz nocnych

- komunikacja wifi ze smartfonem

 

Minusy:

 

- akumulator zamiast kondensatora

- brak możliwości regulacji nasycenia kolorów, fabrycznie mocno podbite kolory

- brak opcjonalnego filtra CPL

 

Zarówno plusy jak i minusy zweryfikuję po zamontowaniu rejestratora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.