Skocz do zawartości

Kamerka samochodowa


Rylu

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Mantom napisał:

To nie HP i nie miejsce na złośliwości :no:. Odpowiem ze względu na innych użytkowników. jeśli oba pliki są w tym samym formacie np. mp4 i nie me renderingu tylko zwykłe łączenie (w ustawieniach "wyjście wideo" i "wyjście audio"wybieramy "kopiuj") to łaczenie trwa kilka-kilkadziesiąt sekund nawet na starym komputerze

 

Ale nikt tutaj nie prosił o linki do programu na łączenie plików video. W tym temacie opisujemy wady i zalety urządzeń rejestrujących jazdę samochodem, a taką wadą w przypadku Xiaomi jest niewątpliwie brak możliwości wyboru długości trwania pojedynczego filmu. Xiaomi o czy była tutaj mowa potrafi zgubić cenne klatki pomiędzy plikiem 001, a plikiem 002 - przerabiałem to osobiście. Nie uratujesz tego łącząc pliki w całość. Do tego na kilka sekund przed końcem klipu występują problemy z dźwiękiem.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bochumil napisał:

 

Ale nikt tutaj nie prosił o linki do programu na łączenie plików video. W tym temacie opisujemy wady i zalety urządzeń rejestrujących jazdę samochodem, a taką wadą w przypadku Xiaomi jest niewątpliwie brak możliwości wyboru długości trwania pojedynczego filmu. Xiaomi o czy była tutaj mowa potrafi zgubić cenne klatki pomiędzy plikiem 001, a plikiem 002 - przerabiałem to osobiście. Nie uratujesz tego łącząc pliki w całość. Do tego na kilka sekund przed końcem klipu występują problemy z dźwiękiem.

Napisałeś " Łączenie w całość kilku plików może być uciążliwe. ". Więc odpisałem. Tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bochumil napisał:

 

Ale nikt tutaj nie prosił o linki do programu na łączenie plików video. W tym temacie opisujemy wady i zalety urządzeń rejestrujących jazdę samochodem, a taką wadą w przypadku Xiaomi jest niewątpliwie brak możliwości wyboru długości trwania pojedynczego filmu. Xiaomi o czy była tutaj mowa potrafi zgubić cenne klatki pomiędzy plikiem 001, a plikiem 002 - przerabiałem to osobiście. Nie uratujesz tego łącząc pliki w całość. Do tego na kilka sekund przed końcem klipu występują problemy z dźwiękiem.

Czy majac wybor w innych kamekach np 3-5-10 minut nie umyka nic miedzy nimi?

Az sam sprawdze czy miedzy sasiednimi plikami sa jakies braki kilkusekundowe w 70 mai pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochumil napisał:

Połączyłem 2 jednominutowe filmy. Połączony w całość film trwa 1 minutę i 42 sekundy. Albo film przyspieszył przy obróbce video, albo umknęło 18 sekund.

A jak to wygląda? Widać, że coś zostało wycięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochumil napisał:

Połączyłem 2 jednominutowe filmy. Połączony w całość film trwa 1 minutę i 42 sekundy. Albo film przyspieszył przy obróbce video, albo umknęło 18 sekund.

a widac przy polaczneniu brakujace klatki?

Z=A mozliwe jest by przy obrobce program "wycial" jakies  identyczne klatki np z postoju?

Nie sadze by xiaomi wypuscilo  cos co na minucie ucina 1,7 czasu trwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fanlan napisał:

Czy majac wybor w innych kamekach np 3-5-10 minut nie umyka nic miedzy nimi?

Az sam sprawdze czy miedzy sasiednimi plikami sa jakies braki kilkusekundowe w 70 mai pro

 

Mam zarówno Marcus 4, jak i YI Dashcam. Nie ma żadnych przerw, można śmiało łączyć pliki i nie ma ścięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2018 o 21:22, blue_ napisał:

w kamerach z baterią jest znowu ten problem, ze zimą, po nocnym postoju na dużym mrozie, nie włączy się od razu, lecz dopiero jak się ogrzeje trochę. miałem tak kilka razy.

jak bateria zacznie być słaba, to również bardzo krótko nagrywa po odcięciu zapłonu, wręcz natychmiast się wyłączy

a ja miałem problemy w ostatnie upały - temp. w środku auta wynosiła ze 60C i kamerka nie chciała się właczyć, dopiero po jakims czasie gdy klima schłodziła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem problemy w ostatnie upały - temp. w środku auta wynosiła ze 60C i kamerka nie chciała się właczyć, dopiero po jakims czasie gdy klima schłodziła
 
Od jakis...6 lat mam g1wh. Z rok temu wymienilem jej akumulator. Nigdy nie bylo problemu z jej uruchomieniem czy to przy -25 jak i +35 na zewnatrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WaWeR napisał:
21 godzin temu, Mantom napisał:
a ja miałem problemy w ostatnie upały - temp. w środku auta wynosiła ze 60C i kamerka nie chciała się właczyć, dopiero po jakims czasie gdy klima schłodziła
 

Od jakis...6 lat mam g1wh. Z rok temu wymienilem jej akumulator. Nigdy nie bylo problemu z jej uruchomieniem czy to przy -25 jak i +35 na zewnatrz.

Moja jest kupiona na aliexpress bardzo dawno temu. Od początku były z nia kłopoty, dopiero któreś z kolei firmware spowodowało że zaczęła w miarę działać. Ale i tak często muszę ja włączać ręcznie. Chyba czas rozejrzeć sie za czyms nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2019 o 13:54, szuro napisał:

u mnie w 70 mai pro jest ciągłóść filmu, nawet bym powiedział że ze 2 ostatnie i 2 pierwsze sekundy się nakładają.

A jak blokujesz nagranie to bodaj 30 sekund do tylu tez nagrywa i chyba zamiast 1 minuty masz 1,5 minuty. to tez nieglupie bo moze byc ze akurat minuta sie zaczyna a zrodla zdarzenia brak.

najwieksza wada?

brak opoznienia np parkingowego tryby po odcieciu zaplonu. trzasniecie drzwiami  inicjuje. Uwazam, ze 10-15 sekund mogli zrobic zwloke by zdazyc wyjsc  i pozamykac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2019 o 09:43, bochumil napisał:

 

 Polacy już wymyślili zamiennik. Wystarczy wpisać w google 70Mai Pro filtr CPL i jest odnośnik do strony. Montaż wymaga małej rzeźby, ale generalnie daje radę. Ja mam matowe podszybie więc chyba nie będzie konieczności montażu filtra.

Dziś rano przyszło z opóźnieniem 15 maili z Security Code ;)

Z filterkiem potwierdzam - też gdzieś na to trafiłem, szukając CPL do 70mai.

BTW czy obudowa przy obiektywie w 70mai pro jest większa niż w 70mai? Tak pytam pod kątem dobrania filtra do 70mai właśnie.

 

Dnia 25.06.2019 o 16:28, bochumil napisał:

Raczej nie, ale ja mam kamerkę dopiero od wczoraj więc wszystkiego jeszcze o niej nie wiem. Właśnie udało mi się utworzyć konto apki 70Mai. Jeśli faktycznie okaże się, że nie ma możliwości zmiany długości nagrywanych sekwencji to wg mnie jest to największa wada tej kamerki. 

W 70mai nie ma możliwości zmiany długości nagrań. :oslabiony: W pro pewnie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Fisherman napisał:

Jest sens zastosować GO PRO 7 BLACK jako kamerkę w aucie? Pytam, bo jeszcze jej nie mam.

 

Co prawda jest opcja zapętlania video, ale nie wiem jak z uruchomieniem nagrywania po podłączeniu zasilania, itp...

Generalnie w cenie GoPro będziesz miał porządną kamerę do auta z nagrywaniem tyłu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 8.07.2019 o 08:50, borbet napisał:

Z filterkiem potwierdzam - też gdzieś na to trafiłem, szukając CPL do 70mai.

BTW czy obudowa przy obiektywie w 70mai pro jest większa niż w 70mai? Tak pytam pod kątem dobrania filtra do 70mai właśnie.

 

W 70mai nie ma możliwości zmiany długości nagrań. :oslabiony: W pro pewnie też nie.

 

Odkopię troszkę wątek. Drodzy właściciele 70mai pro z ADASiem.

1. Czy któryś z Was obserwował problem zasilania na dołączonej do kamerki ładowarce zapalniczkowej?

Po podłączeniu, kamera pokazuje mi info o zbyt słabym zasilaniu i dokonuje restartów ciągłych.

Jak zmieniłem ładowarkę na jakiś noname 2.4A to działa stabilnie.

 

2. Druga sprawa czy kamerka powinna pamiętać ustawiony czas? Czy ten wewnętrzny moduł pradowo-napięciowy nie podtrzymuje tych wartości po wyłaczeniu auta? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2019 o 14:44, kanu napisał:

Odkopię troszkę wątek. Drodzy właściciele 70mai pro z ADASiem.

1. Czy któryś z Was obserwował problem zasilania na dołączonej do kamerki ładowarce zapalniczkowej?

Po podłączeniu, kamera pokazuje mi info o zbyt słabym zasilaniu i dokonuje restartów ciągłych.

Jak zmieniłem ładowarkę na jakiś noname 2.4A to działa stabilnie.

 

Nie mam żadnych problemów z zasilaniem z oryginalnej ładowarki z gniazda zapalniczki, nawet jak w drugi slot USB coś było wpięte.

Co więcej, miałem też podłączoną kamerę do portu USB w samochodzie albo jakiejś starej ładowarki "pod zapalniczkę", która chyba nie miała nawet 1A i działało. Z tym że mam wersję bez ADASia. To, co opisujesz sugeruje, że mogą to być problemy z baterią. Sprawdź tą ładowarkę ładując jakiś telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2019 o 14:44, kanu napisał:

 

Odkopię troszkę wątek. Drodzy właściciele 70mai pro z ADASiem.

1. Czy któryś z Was obserwował problem zasilania na dołączonej do kamerki ładowarce zapalniczkowej?

Po podłączeniu, kamera pokazuje mi info o zbyt słabym zasilaniu i dokonuje restartów ciągłych.

Jak zmieniłem ładowarkę na jakiś noname 2.4A to działa stabilnie.

 

2. Druga sprawa czy kamerka powinna pamiętać ustawiony czas? Czy ten wewnętrzny moduł pradowo-napięciowy nie podtrzymuje tych wartości po wyłaczeniu auta? :P

 

 

 

Kamerka kupiona w kwietniu 2019r, i NIC się z nią nie dzieje. Ładowarka działa, czas i datę pamięta.

Jeśli to ważne to podpięte w skodzie roomster, gdzie napięcie w zapalniczce jest cały czas. Auto najdłużej stało przez 7 dni nie odpalane i czas się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2019 o 14:44, kanu napisał:

 

Odkopię troszkę wątek. Drodzy właściciele 70mai pro z ADASiem.

1. Czy któryś z Was obserwował problem zasilania na dołączonej do kamerki ładowarce zapalniczkowej?

Po podłączeniu, kamera pokazuje mi info o zbyt słabym zasilaniu i dokonuje restartów ciągłych.

Jak zmieniłem ładowarkę na jakiś noname 2.4A to działa stabilnie.

 

2. Druga sprawa czy kamerka powinna pamiętać ustawiony czas? Czy ten wewnętrzny moduł pradowo-napięciowy nie podtrzymuje tych wartości po wyłaczeniu auta? :P

 

Zauwazylem kilka razy restart kamerki ot bez powodu.

Prawda taka ze ta dolaczona ladowarka taka chwiejna w gniezdzie zapalniczku i  poruszenie kabelkiem czasami powoduje  brak styku. Planuje  zamontowac cale gniazdo zapalniczki usb 2x2.1 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana, użyłem innej mocniejszej ładowarki i lepszego kabelka (od QC). Zasilanie w gniazdku ginie po wyłączeniu auta, nie ma to wpływu na godzinę w kamerce teraz.

Działa znakomicie i już jednego matoła wczoraj na drodze nagrała :) jakość nagrania spoko (pochmurne popołudnie 17-18), używam póki co rozdziałki 1920.

 

Testuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może i ja coś zapytam. Powiedzmy że nie jestem ograniczony budżetem i wydanie 1000-1500zł na kamerkę samochodową nie będzie problemem. Co byście wybrali w takim budżecie? 

Na pewno powinna mieć gps i filtr cpl (jak wyczytałem w temacie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wilu_80 napisał:

To może i ja coś zapytam. Powiedzmy że nie jestem ograniczony budżetem i wydanie 1000-1500zł na kamerkę samochodową nie będzie problemem. Co byście wybrali w takim budżecie? 

Na pewno powinna mieć gps i filtr cpl (jak wyczytałem w temacie). 

 

BlackVue DR900S, wersja 1CH lub 2CH. Filtr do dokupienia osobno. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2019 o 07:20, K3 napisał:

 

BlackVue DR900S, wersja 1CH lub 2CH. Filtr do dokupienia osobno. 

No te kamerki blackvue prezentują się zacnie. Ale do pełni szczęścia brakuje mi 2 rzeczy, ale nie wiem czy jakikolwiek producent to oferuje:

1.tylna kamerka łącząca się bezprzewodowo z tą przednią (z tego co widzę trzeba ciągnąć kabelek) 

2.wbudowany panel słoneczny podładowujący źródło zasilania wewnątrz kamerki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.