Skocz do zawartości

Tarcze i klocki Metelli


gandw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś używał / montował / sprzedawał tarcze i klocki Metelli? Znam tą firmę z produkcji przegubów, ale na temat tarcz niewiele znalazłem, kilka dobrych opinii na forach. Sprzedawca je zachwala, podobno jakość wykonania wyższa niż Textar (którego również ma w ofercie), a do tego cena nieco niższa. Ciekaw jestem czy to producent tarcz czy tylko 'pakowacz'. Jakie jest Wasz zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica na zestawie tarcze+klocki nie jest jakaś wielka, także to nawet nie priorytet:
- Metelli - 311zł

- Textar - 381zł

- TRW - 413zł

 

Tylko sprzedawca mi namieszał w głowie że Metelli świetnie wykonane i najbardziej poleca. Kiedyś czytałem że to podwykonawca tarcz dla ATE.

Textara już miałem zestaw w innym aucie i było wszystko ok, podobało mi się że 'ostro' klocki łapały, chociaż ta srebrna farba na tarczach po 1-2 latach i rdzą zachodziła. 

 

Jestem po prostu ciekaw tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalli robi dla ATE i podobno lemfordera - pytanie czy na tej samej linii co OEMy;) To nie jest firma krzak jak Kraft czy inny Maxgear. Moim zdaniem warto spróbowac. Ja narazie na tarcze nie narzekam.

 

Zresztą jedyna marka która w moich autach sie nie sprawdziła to klocki bosh - pyliły strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jqr napisał:

Metelli robiło też podstawowe klocki dla Brembo.

Miałem kiedyś i ... bez uwag

Miałem kiedyś klocki Brembo, te podstawowe robione przez Metelli i w zestawieniu z innymi popularnymi na tym samym aucie były zdecydowanie najgorsze. Zaraz po nich jakościowo były ATE i zdecydowanie lepsze Ferodo. Metelli robi bardzo dobre półosie, przeguby, pompy wody (choć te robi im Graff).

 

5 godzin temu, gandw napisał:

Witam!

 

Czy ktoś używał / montował / sprzedawał tarcze i klocki Metelli? Znam tą firmę z produkcji przegubów, ale na temat tarcz niewiele znalazłem, kilka dobrych opinii na forach. Sprzedawca je zachwala, podobno jakość wykonania wyższa niż Textar (którego również ma w ofercie), a do tego cena nieco niższa. Ciekaw jestem czy to producent tarcz czy tylko 'pakowacz'. Jakie jest Wasz zdanie?

Bierz Textara. Tak apropos tarcz Metelli, raz założyłem i była reklamacja, obie się pokrzywiły, więcej nie zakładałem.

 

4 godziny temu, gandw napisał:

 Kiedyś czytałem że to podwykonawca tarcz dla ATE.

 

To pewnie dlatego ATE się tak krzywią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorek79 napisał:

Bierz Textara. Tak apropos tarcz Metelli, raz założyłem i była reklamacja, obie się pokrzywiły, więcej nie zakładałem.

 

Mam przód i tył - klocki z tarczami. Ale zawiodłem się na klockach tylnych - piszczą :no: Dodatkowo zregenerowałem dwa tylne zaciski, przednie regenerowałem 3 lata temu, ale też je rozbiorę jeszcze, bo w jednym pękła osłona przeciwpyłowa, zauważyłem w tamtym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem kilka zestawów Metelli, w tym do swoich aut. U mnie w P2 mam na przodzie zestaw z Metelli tj. tarcze i klocki ok 5kkm przejechane. Na trasach górskich w Rumunii po nagrzaniu potrafiły lekko piszczeć ale bez dramatu. Generalnie ja nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.