Skocz do zawartości

Ile palą wasz Megane IV i Scenic IV 1.2TCE i 1.5DCI ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lysy1980 napisał:

Jak w temacie robię rozeznanie bo chyba będę musiał zmienić auto  😕 a najchętniej bym chciał też coś z gazem ale w nowych silnikach nie ma w czym wybierać 😞  

 

Wejdz sobie na motostat czy sprintmonitor i zobacz ile to srednio pali...

1.5 dci to mysle, ze srednio 6 nie przekroczysz. A 1.2 tce pewnie max 7 o ile czasem wyjezdzasz poza miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1.2tce to moim zdaniem 7 litrów to optymistycznie. Na krótkich odcinkach we wsi pali mojej żonie 10. Mocno deptana Chorwacja i z powrotem, że średnia prędkością prawie 100km/h 8,5 litra na 100km. Ale to scenic 3 xmod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lysy1980 napisał:

Jak w temacie robię rozeznanie bo chyba będę musiał zmienić auto  😕 a najchętniej bym chciał też coś z gazem ale w nowych silnikach nie ma w czym wybierać 😞  

 

Jak chcesz LPG to zerknij na Zafire 1.4T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta opinia często się powtarza i z kim bym nie rozmawiał nikt nie powiedział mi że pali mu w mieście mniej niż koło 8 wzwyż. :/

Może i kupię diesla na miasto będzie maluch ..

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2Tce 115PS cykl mieszany z tendencją miejską z 6000km 6,4 wg komputera ale sprawdzając kilkakrotnie tankowanie do odbicia to 7 jak w mordę strzelił.Nie jeżdżę jakoś wariacko ani kapeluszowo normalna jazda trzeba wolno jadę wolno trzeba szybko jadę szybko.Ostatni wyjazd do Zakopanego tam też z 70km zrobiłem po górskich drogach+przejazd A4 to wg dystrybutora było 6,7 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 TCe 118KM, co prawda nie w megane, ale w clio, automat. Nie wiem na ile wynik jest miarodajny, bo samochód w zasadzie jeszcze nie do końca dotarty (przebieg niecałe 2kkm), ale na razie wyniki są takie:

- średnie spalanie z dwóch pierwszych zbiorników - 7.4-7.8, jazda mieszana Warszawa i trasa, trasy być może nieco więcej niż połowa

- ostatni zbiornik, jazda krótkie odcinki 2-3km, miasto z progami zwalniającymi. Pierwsza połowa zbiornika wyszła z komputera ok 11l... Fakt, że żona jeździła... Potem ja trochę pojeździłem i na tę chwilę zeszło do 9.8, paliwa w zbiorniku jeszcze trochę jest.

 

Pomimo jazdy z muskaniem gazu spalanie jest takie se. Więc niestety te silniki nie są zbyt ekonomiczne. Fakt, że żonie też by się zapewne przydał kurs ekonomicznej jazdy ;)

Liczę trochę na to, że spalanie jeszcze nieco spadnie za jakieś 1-2kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.