Skocz do zawartości

Sprawa na szybko: ogleddziny HRV I


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zwrócic uwagę?

jutro lecę oglądać 2 szt.

oba auta 5D i oba z LPG

 

- na pewno rdza (krawędzie drzwi, ranty błotników, progi, podłoga, wnęki nadkoli) - gdzieś jeszcze zaglądać w szczególności?

- jak sprawdzić sprawność napędu 4x4? (nie wiem czy będę miał blisko jakąś szutrowa drogę)

- jakieś typowe awarie?

- na coś jeszcze zwrócić szczególną uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DZIDA napisał:

Na co zwrócic uwagę?

jutro lecę oglądać 2 szt.

oba auta 5D i oba z LPG

 

- na pewno rdza (krawędzie drzwi, ranty błotników, progi, podłoga, wnęki nadkoli) - gdzieś jeszcze zaglądać w szczególności?

- jak sprawdzić sprawność napędu 4x4? (nie wiem czy będę miał blisko jakąś szutrowa drogę)

- jakieś typowe awarie?

- na coś jeszcze zwrócić szczególną uwagę?

 

Tylna klapa pod plastikiem na dole, napęd na luźnej drodze lub na podnośniki z 4 kołami nad ziemią, spalanie oleju w silniku, sprawdzić jaki olej i jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów. Kiedy były zawory regulowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pipper napisał:

Tylna klapa pod plastikiem na dole, napęd na luźnej drodze lub na podnośniki z 4 kołami nad ziemią, spalanie oleju w silniku, sprawdzić jaki olej i jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów. Kiedy były zawory regulowane...

1 obejrzane i sobie odpuściłem (lakierowane całe a mimo to znów ruda wyłazi, gdzieś tam uderzony, brak homologacji na butlę, auto z litwy :nie_wiem:, tam niewyrejestrowane...podobno... jakiś taki jak dla mnie zbyt pełen niespodzianek)

 

drugie nie doszło do skutku bo właściciel wyjechał. Po niedzieli spróbuję.... daleko nie mam

 

PS: " spalanie oleju w silniku, sprawdzić jaki olej i jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów. Kiedy były zawory regulowane..." - możesz doprecyzować OCB?

jaki olej? tzn. jaki zalany a jaki powinien czy kolor oleju? czy jak?

jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów - a jak powinien? jakaś specyfika działania jest w HRV? (to jest wersja  105 KM)

regulacja zaworów - temat przez właśiciela nieznany - pytałęm telefonicznie.... wynika że najprawdopodobniej 50 tkm nieregulowane (tyle jeździ w PL) - a czy i ile więcej to :nie_wiem:

 

z rozmowy tel z właścicielem (prywatny - nie handlarz - sprawdziłęm gościa) wynika że on jest z gatunku "zalać paliwo i jeździć, jak coś się psuje to do warsztatu bo ja się nie znam kompletnie" wiec szczegóły techniczne w rozmowie były na poziomie 10-cio latka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DZIDA napisał:

1 obejrzane i sobie odpuściłem (lakierowane całe a mimo to znów ruda wyłazi, gdzieś tam uderzony, brak homologacji na butlę, auto z litwy :nie_wiem:, tam niewyrejestrowane...podobno... jakiś taki jak dla mnie zbyt pełen niespodzianek)

 

drugie nie doszło do skutku bo właściciel wyjechał. Po niedzieli spróbuję.... daleko nie mam

 

PS: " spalanie oleju w silniku, sprawdzić jaki olej i jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów. Kiedy były zawory regulowane..." - możesz doprecyzować OCB?

jaki olej? tzn. jaki zalany a jaki powinien czy kolor oleju? czy jak?

jak silnik działa po rozgrzaniu w pełnym zakresie obrotów - a jak powinien? jakaś specyfika działania jest w HRV? (to jest wersja  105 KM)

regulacja zaworów - temat przez właśiciela nieznany - pytałęm telefonicznie.... wynika że najprawdopodobniej 50 tkm nieregulowane (tyle jeździ w PL) - a czy i ile więcej to :nie_wiem:

 

z rozmowy tel z właścicielem (prywatny - nie handlarz - sprawdziłęm gościa) wynika że on jest z gatunku "zalać paliwo i jeździć, jak coś się psuje to do warsztatu bo ja się nie znam kompletnie" wiec szczegóły techniczne w rozmowie były na poziomie 10-cio latka....

Zatem szukać dalej :/

Olej, zerknąć, czy jest ok, jaki jest zalany - parametry, bo jak Ci leją 10W40 lub 15W40 to silnik już zgon :/

czyli wersja 10%KM to najprostsza, co do obrotów, to czy płynnie rozwija moc przy przyśpieszaniu :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pipper napisał:

Zatem szukać dalej :/

Olej, zerknąć, czy jest ok, jaki jest zalany - parametry, bo jak Ci leją 10W40 lub 15W40 to silnik już zgon :/

czyli wersja 10%KM to najprostsza, co do obrotów, to czy płynnie rozwija moc przy przyśpieszaniu :oki:

czyli co? wskazane 5W30-5W40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DZIDA napisał:

czyli co? wskazane 5W30-5W40 ?

Dokładnie, według zaleceń producenta :oki:

Moja honda ma 229kkm, lpg od 188kkm, olej co 15kkm zmieniany, zawsze trzymam na bagnecie max, czyli na 15kkm idzie około 0,5l ;)

Zawory raz regulowane (po zakupie) i raz sprawdzane, bez potrzeby regulacji przy lpg.

Olej mam 5w40 totala, to samo w Ignisie, po doprowadzeniu go do ładu (kwoty i zakresu nie podam), bo niektórzy by padli ze śmiechu, lub na zawał :phi:

Oba pojazdy śmigają pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 18:38, Pipper napisał:

Dokładnie, według zaleceń producenta :oki:

Moja honda ma 229kkm, lpg od 188kkm, olej co 15kkm zmieniany, zawsze trzymam na bagnecie max, czyli na 15kkm idzie około 0,5l ;)

Zawory raz regulowane (po zakupie) i raz sprawdzane, bez potrzeby regulacji przy lpg.

Olej mam 5w40 totala, to samo w Ignisie, po doprowadzeniu go do ładu (kwoty i zakresu nie podam), bo niektórzy by padli ze śmiechu, lub na zawał :phi:

Oba pojazdy śmigają pięknie :)

No jak to klient któy nie regulował zaworów to ja dziękuję. Co do reszty to popierm przedmówcę. BTW czemu harfa- może poszukaj 124 KM chyba będzie lepiej jeździć.

BTW ta zle nie wygląda

HRV

AHA jak na piachu dasz w palnik i załaczy się 4x4 to ma być cicho - bez pisków. Bo wtedy olej do wymiany w tylnym moście i dlaczego właściciel tego nie zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AxiT napisał:

No jak to klient któy nie regulował zaworów to ja dziękuję. Co do reszty to popierm przedmówcę. BTW czemu harfa- może poszukaj 124 KM chyba będzie lepiej jeździć.

BTW ta zle nie wygląda

HRV

500 km nie będę dymał jak do tej mam 50 km...

jak się wyrobię to możę jutro pojadę i się okaże co to...

facet ponoć ma jakies papiery co było robione to zobaczę możę akurat coś będzie z tego wynikać...

zresztą jeżeli nie ma gdzieś tego zapisanego że robił regulację to nawet jak robił to nie udowodni że tak było....

zawsze jest jakieś ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DZIDA napisał:

500 km nie będę dymał jak do tej mam 50 km...

jak się wyrobię to możę jutro pojadę i się okaże co to...

facet ponoć ma jakies papiery co było robione to zobaczę możę akurat coś będzie z tego wynikać...

zresztą jeżeli nie ma gdzieś tego zapisanego że robił regulację to nawet jak robił to nie udowodni że tak było....

zawsze jest jakieś ryzyko

Zawory usłyszysz, miałeś Fiata z 8v ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pipper napisał:

Zawory usłyszysz, miałeś Fiata z 8v ;]

no i już po...

zawory słyszałem, nagar w lufie był, sprzęgło na wykończeniu, coś huczy z przodu (jak łożyska tylko bardziej - być może opony bo jakieś dziwne chyba chińskie) i co najważniejsze spalanie 1l/1000 km :]

więc sobie darowałem...

 

choć musze przyznać, że na gazie całkiem ładnie chodził, odpalał od strzału, silnik suchy (jedynie nie duże zapocenie od strony cewki), blacharsko przyzwoicie (tylko 2 tylne błotniki były robione i tylko na 1 z nich ponowny niewielki wykwit rdzy - jeszcze na tym etapie do opanowania) - reszta auta fabryczny lakier.... rdzy na podwoziu nie ma jakoś dużo - pojedyncze wykwity (choć nie wiem jak progi pod nakładkami), napęd ładnie ciągnie (wypuściłęm się trochę na szutry), w środku lekki syf ale do ogarnięcia (odkurzacz, trochę chemii + obszycie kierownicy i naprawienie 1 zablokowanego siłownika CZ)….

 

tak więc gdyby nie silnik to bym pewnie zbił cenę na sprzęgło i brał....

 

szukamy dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.