Skocz do zawartości

Podłogówka na/w stropie monolitycznym


ccLot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że można dać rurki w płytę fundamentową - w miarę powszechne rozwiązanie,

ale czy można zrobić analogicznie ze stropem monolitycznym?

W sumie to taki sma rodzaj płyty i chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby między zbrojenia włożyć podłogówkę wodną.

Jak się wygłupiłem to mnie wyprostujcie, ale nigdzie nie znalazłem, że tak nie można.

Dzięki temu można by się obyć bez mixokreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłupiłeś się, ponieważ nadaremno ogrzewałbyś cały strop, wogóle to ciężko by go było nagrzać, to jest inny beton, niż ten na wylewkach z mixokreta. dlatego na stropie daje się najpierw styropian, pozniej folie aluminiową i dopiero rurki i jastrych na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ccLot napisał:

Tyle to ja wiem, ale co z płytą fundamentową i rurkami w środku. 

Mamy xps, zbrojeniex2 beton i rurki w środek, na mój gust to rozwiązanie jest analogiczne.

nie jest analogiczne

po co grzać płytę fundamentową?

ogrzewanie podłogowe robi się w jastrychu dobrze odizolowanym od stropu czy płyty fundamentowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ccLot napisał:

Wiadomo, że można dać rurki w płytę fundamentową - w miarę powszechne rozwiązanie,

ale czy można zrobić analogicznie ze stropem monolitycznym?

W sumie to taki sma rodzaj płyty i chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby między zbrojenia włożyć podłogówkę wodną.

Jak się wygłupiłem to mnie wyprostujcie, ale nigdzie nie znalazłem, że tak nie można.

Dzięki temu można by się obyć bez mixokreta.

Z jednej strony miałbyś podłogówkę na górze i sufitówkę na dole - nie głupie, ale ...

Po pierwsze trzeba by zrezygnować z izolacji pod wylewkami na piętrze, teoretycznie można by zrezygnować z finalnych wylewek i położyć np. panele na strop.

Po drugie, powstałby wówczas jeden duży grzejnik o powierzchni powiedzmy 100m2 i grubości 20cm - duża bezwładność i "podwójny odbiór ciepła".

Po trzecie, zbrojenia stropu pięknie przewodzą ciepło i idą głęboko w ściany (wieniec).

Po czwarte, przy podłogówkach oddzielnych dla każdego pomieszczenia, nie trzeba wszędzie robić rurek (niektórzy pomijają np hol) albo odłączyć ogrzewanie nieużywanego pomieszczenia.

Po piąte, co z pomieszczeniami np. nad garażem? Z jednej strony garaż byłby grzany sufitem, a z drugiej ów garaż bardzo skutecznie odbierałby ciepło reszty domu 

 

Działać może by to działało, ale to co zaoszczędziłoby się na tańszych wylewkach górze i braku podłogówek na dole, bardzo szybko zostałoby "zjedzone" przez koszty utrzymania takiego systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.