Skocz do zawartości

Przyczepa laweta kategoria B można ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Grand Scenica III i chciałbym podpiąć lawetę i na lawecie małe auto Renault Twingo mogę na kategorii B ?

Grand Scenic III

Masa własna od 1407 kg do 1628 kg
Masa całkowita

od 2067 kg do 2258 kg

 

Twingo III

Minimalna masa własna pojazdu (bez obciążenia)  1018kg
 
Laweta
Długość 400 cm
Szerokość 200 cm
DMC 2000 kg
Ładowność 1480 kg
 
1018 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lysy1980 napisał:

Posiadam Grand Scenica III i chciałbym podpiąć lawetę i na lawecie małe auto Renault Twingo mogę na kategorii B ?

Grand Scenic III

Masa własna od 1407 kg do 1628 kg
Masa całkowita

od 2067 kg do 2258 kg

 

Twingo III

Minimalna masa własna pojazdu (bez obciążenia)  1018kg
 
Laweta
Długość 400 cm
Szerokość 200 cm
DMC 2000 kg
Ładowność 1480 kg
 
1018 kg

Ile na haku masz (kg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lysy1980 napisał:

Czyli przyczepa plus towar 750 kg ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Nie, z przyczepą lekką (do 750kg) możesz przekroczyć 3500kg 

W takim układzie zestaw może mieć te 4250kg

 

Pozostałe przyczepy zestaw max 3500kg (na B)

 

Twoja laweta waży 520kg, ładunek 1018kg

Holownik ponad 2000kg i już masz przekroczone 3500kg

Inna sprawa ze służby i tak patrzą na papier a tam jeszcze gorzej bo laweta 2000kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Koonrad napisał:

 

 

Inna sprawa ze służby i tak patrzą na papier a tam jeszcze gorzej bo laweta 2000kg

Dokładnie dlatego zamiast dopinać przyczepo- lawetę na hak do espaca musiałem wynająć całą lawetę VW Craftera, bo to niemożliwe znależść przyczepę z niskim DMC pod załadunek maleńkiego samochodziku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

Dokładnie dlatego zamiast dopinać przyczepo- lawetę na hak do espaca musiałem wynająć całą lawetę VW Craftera, bo to niemożliwe znależść przyczepę z niskim DMC pod załadunek maleńkiego samochodziku...

 

 

Znajdzie się 1600 z ładownością 1100kg, ale to i tak za dużo jak na scenica. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NaczelnyFilozof napisał:

Dokładnie dlatego zamiast dopinać przyczepo- lawetę na hak do espaca musiałem wynająć całą lawetę VW Craftera, bo to niemożliwe znależść przyczepę z niskim DMC pod załadunek maleńkiego samochodziku...

 

Można znaleźć lawetę z niskim DMC, znam wypożyczalnię co ma spory wybór i mają np 1200, 1300, 1500. Jakież jednak było  moje zdziwienie jak się okazało, że każda z nich ma MW ponad 600 kg. Zastanawiam się po co im to, do wożenia quadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Igorek napisał:

Można znaleźć lawetę z niskim DMC, znam wypożyczalnię co ma spory wybór i mają np 1200, 1300, 1500. Jakież jednak było  moje zdziwienie jak się okazało, że każda z nich ma MW ponad 600 kg. Zastanawiam się po co im to, do wożenia quadów?

Ja obdzwoniłem kilka punktów dookoła powiatu. Nie mieli nic takiego. W końcu za 300zł wynająłem busa-lawetę na 24h bez limitu kilometrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Igorek napisał:

Można znaleźć lawetę z niskim DMC, znam wypożyczalnię co ma spory wybór i mają np 1200, 1300, 1500. Jakież jednak było  moje zdziwienie jak się okazało, że każda z nich ma MW ponad 600 kg. Zastanawiam się po co im to, do wożenia quadów?

jak to po co, po papier, a po co masz dostawczaki z papierem 3.5T a rzeczywiście mają drugie tyle ;)

tak jak bagażówki masz 3500kg a rejestracja na 750kg jako lekka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym stanie przepisów mając PJ kat B lawetą przewieziesz/przeciągniesz co najwyżej niewielkie miejskie autko. I to nie każdym dowolnym samochodem, który ma hak. Mówię o sytuacji full legal. Żeby mieć więcej luzu, musisz sobie wyrobić B+E.

Fizycznie da się pojechać lawetą po prawie każdą osobówkę, trzeba tylko zachować rozsądek i dobrze dobrać holownik.

 

Najpraktyczniej jest wziąć auto-lawetę, choć i one mają swoje słabe strony i często bałagan w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, NaczelnyFilozof napisał:

Ja obdzwoniłem kilka punktów dookoła powiatu. Nie mieli nic takiego. W końcu za 300zł wynająłem busa-lawetę na 24h bez limitu kilometrów...

 

I tak jest najbezpieczniej .

używam do terenówki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 15:27, Lysy1980 napisał:

Posiadam Grand Scenica III i chciałbym podpiąć lawetę i na lawecie małe auto Renault Twingo mogę na kategorii B ?

Grand Scenic III

Masa własna od 1407 kg do 1628 kg
Masa całkowita

od 2067 kg do 2258 kg

 

Twingo III

Minimalna masa własna pojazdu (bez obciążenia)  1018kg
 
Laweta
Długość 400 cm
Szerokość 200 cm
DMC 2000 kg
Ładowność 1480 kg
 
1018 kg

 

29dz0yg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koonrad napisał:

jak to po co, po papier, a po co masz dostawczaki z papierem 3.5T a rzeczywiście mają drugie tyle ;)

tak jak bagażówki masz 3500kg a rejestracja na 750kg jako lekka 

Gdyby miały zaniżone MW w dowodzie rejestracyjnym to miało by sens ale one mają wpisane masy właśnie po 600-700 kg. Z samych papierów wynika jak mało może ważyć przewożone autko- dużo, dużo mniej niż tona :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igorek napisał:

Gdyby miały zaniżone MW w dowodzie rejestracyjnym to miało by sens ale one mają wpisane masy właśnie po 600-700 kg. Z samych papierów wynika jak mało może ważyć przewożone autko- dużo, dużo mniej niż tona :hmm:

MW mają wpisaną prawdziwą, bo tyle pewnie ważą - producent nie wystawi papieru że pojazd waży 300kg jak waży 500kg

ale ładowność mogą zaniżyć, bo to ostatecznie klient ładuje i klient ryzykuje że go capną za przeładowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koonrad napisał:

MW mają wpisaną prawdziwą, bo tyle pewnie ważą - producent nie wystawi papieru że pojazd waży 300kg jak waży 500kg

ale ładowność mogą zaniżyć, bo to ostatecznie klient ładuje i klient ryzykuje że go capną za przeładowanie

 

Tylko, że w ten sposób to nawet wagi nie trzeba bo z samych papierów wyjdzie przeładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.