Skocz do zawartości

Kupujemy auto dla koszykarzy.........


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

............a w zasadzie wyrośniętej rodziny.

Kolega jeździ vectra C kombi, kawał chłopa , żona tez niczego sobie, dzieci po 2 mb prawie . Ale vectra się skończyła technicznie i nie będzie naprawiana.

I problem jest co wybrać

Kombi lub coś innego z dużym bagażnikiem

Wygodne dla 4 dużych osób

Do 30000

 

Mi do głowy przychodzi tylko superb w kombi, ale nie tez budżet,

 

Coś ktoś może wymyśli

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_666 napisał:

 

............a w zasadzie wyrośniętej rodziny.

Kolega jeździ vectra C kombi, kawał chłopa , żona tez niczego sobie, dzieci po 2 mb prawie . Ale vectra się skończyła technicznie i nie będzie naprawiana.

I problem jest co wybrać

Kombi lub coś innego z dużym bagażnikiem

Wygodne dla 4 dużych osób

Do 30000

 

Mi do głowy przychodzi tylko superb w kombi, ale nie tez budżet,

 

Coś ktoś może wymyśli emoji56.png

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Warunki spełni Fiat Croma. Tak z przodu jak i z tyłu.  Silnik albo diesel 1,9 150KM (wystarczy) lub 2,4 200 KM ( drozszy w eksploatacji). Automat jest dobry. Budżet wystarczy.  To krewniak Vectry C więc bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pcz napisał:

Warunki spełni Fiat Croma. Tak z przodu jak i z tyłu.  Silnik albo diesel 1,9 150KM (wystarczy) lub 2,4 200 KM ( drozszy w eksploatacji). Automat jest dobry. Budżet wystarczy.  To krewniak Vectry C więc bez niespodzianek.

croma zawsze wyglądała na małą, coś jak VC liftback - zresztą chyba jest na tej samej płycie - czyli mniejszy rozstaw oci i mało miejsca na nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcinas napisał:

espace 4. kupiłem po takiej wielkiej rodzinie. przesiedli się do murano, ale byli średnio zadowoleni.

grand espace - faktycznie zapomniałem o czymś takim

 

przymierzali się do mojego 807 - ale jakoś szału nie było , znaczy mocno na styk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chris_666 napisał:

croma zawsze wyglądała na małą, coś jak VC liftback - zresztą chyba jest na tej samej płycie - czyli mniejszy rozstaw oci i mało miejsca na nogi

To wsiądź do cromy. Zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcG napisał:

Espace jest słaby w II rzędzie, niskie fotele.

sprawdzone i potwierdzone, faktyczniesiedzenie z kolanami pod brodą :facepalm:

4 godziny temu, technix napisał:

Kangoo,  combo,  doblo,  partner,  caddy każdy z nich sprosta bez problemu ich potrzebom w wersjach osobowych oczywiście 

do przyjrzenia się tematy, chcociaż słabo chyba będzie z komfortem - to jednak dostawczaki (chociaż mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam osobowe Kangoo pierwszej generacji po lifcie,  wcześniej miałem omegę,  gdybym w dniu zakupu omegi wiedział,  jak  taki "dostawczak"  może być komfortowy,  nigdy nie kupiłbym omy. 

A jeśli chodzi, o komfort to akurat Vectra C ( jako Wasz punkt odniesienia)  to taczka do omy. 

P. S.  ja celowalbym w Kangoo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał:

mam osobowe Kangoo pierwszej generacji po lifcie,  wcześniej miałem omegę,  gdybym w dniu zakupu omegi wiedział,  jak  taki "dostawczak"  może być komfortowy,  nigdy nie kupiłbym omy. 

A jeśli chodzi, o komfort to akurat Vectra C ( jako Wasz punkt odniesienia)  to taczka do omy. 

P. S.  ja celowalbym w Kangoo 

trochę ciężko w to uwierzyć ,ale skoro mówisz to pewnie tak jest 

pewną przeszkodą będę chyba silniki , bo 90 KM z taczki raczej na trasę nie nada się , ale to trzeba sprawdzić co jest w ofercie

 

w każdym razie dzięki za opinię, na pewno do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź sobie czym jeżdżą prawdziwi :)

DeMar DeRozan – Mercedes Benz G63 SUV

Steph Curry – Range Rover Supercharged 

Anthony Davis - Mercedes-Benz S550

Thabo Sefolosha - Volkswagen Toureg

Gerald Wallace - BMW 750Li

Jak nie z tych wymienionych to celuj w A8L lub może to BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam osobowe Kangoo pierwszej generacji po lifcie,  wcześniej miałem omegę,  gdybym w dniu zakupu omegi wiedział,  jak  taki "dostawczak"  może być komfortowy,  nigdy nie kupiłbym omy. 

A jeśli chodzi, o komfort to akurat Vectra C ( jako Wasz punkt odniesienia)  to taczka do omy. 

P. S.  ja celowalbym w Kangoo 

 

Nie da się tego czytać, nie da się w to uwierzyć co wypisujesz. Jeżdżę dosyć często doblo i porównywanie tego do komfortu osobówki to jakaś kpina. Fiat Croma pod względem komfortu miażdży tego typu trupy użytkowe, a to bliźniak Vectry C, ale może ciut bardziej miękko zestrojony... Co do ilości miejsca to kpina razy dwa. Do żadnego z wymienionych aut nie wejdzie dwóch chłopów +1.9 m wzrostu jeden za drugim - NIE MA TAKIEJ OPCJI. Za kierowca 1.9m to MOŻE zmieści się ktoś 1,75 m na styk...

 

Na szczęście mamy internet, YouTube i serwis który przeprowadza test dwumetrowca i rewiduje takie bzdury wypisywane w internecie, że Doblo czy Kangoo to jakieś niewiarygodnie przestronne auta... Proponuję sobie zobaczyć jakie auta i jak na styk przechodzą test dwumetrowca.

 

Doblo czy Kangoo to MAŁE użytkowe gruzowozy do roboty nie mające nic wspólnego z komfortem.

 

Jeżeli już patrzeć na takie auta to minimum Scudo, aczkolwiek jeżdżąc trochę tym autem uważam, że to wyjątkowo nieprzyjemne auto dla kierowcy... Skrzynia francuska luzy jak do dupy i chodzi jak g..o, sprzęgło jak g..o, układ kierowniczy precyzji tankowca i generalnie za pasażera OK, ale za kierownicą dramat.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz,  dlatego  na osobowe kupiłem Kangoo 1.6 16V 95KM,  silnik ten miota tym autem bardziej niż 2.0 16V w omie. 

Na autostradzie wielokrotnie bez zadyszki utrzymuje 160-180 (no oma szybsza była). 

Natomiast co do doblo  - masz 100% racji,  też takowy posiadam,  do pracy,  taczka niesamowita do Kangoo,  gdybym nie widział  nie uwierzyłbym,  że jadę po tej samej drodze. 

Co do przestronności to weź miarę i zmierz sobie czy przytoczoną VC czy inne, max 140cm szerokości na tylnej kanapie,  Kangoo ma 145, zapewniam cię że trzy nie otyłe osoby dorosłe siedzą normalnie. 

Co do miejsca na nogi to przy moim wzroście  (170cm) za sobą usiądę i prostuje nogi. 

Ja też w to nie wierzyłem,  jak zacząłem się interesować tym modelem,  dla mnie poprostu nie możliwe,  auto o długości równo 4m ma TYLE miejsca w środku. 

Tylko widzisz,  tam się nie wsiada,  a właściwie przesuwasz tyłek stojąc przy otwartych drzwiach na siedzenie,  są dość wysoko zamontowane,  a ja siedząc na fotelu do dachu (tam się włącza lampkę wnętrza)  prostuje ręce lekko pół metra jest nad głową. 

No i podłoga jest normalnie nisko,  jak w osobowych,  dlatego jest tam tak przestronnie.

Doblo ma już wyżej podłogę,  wyżej siedzenia,  mniej miejsca do dachu i drewniane zawieszenie. 

Sory,  taki mamy klimat 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, technix napisał:

no widzisz,  dlatego  na osobowe kupiłem Kangoo 1.6 16V 95KM,  silnik ten miota tym autem bardziej niż 2.0 16V w omie. 

Na autostradzie wielokrotnie bez zadyszki utrzymuje 160-180 (no oma szybsza była). 

Natomiast co do doblo  - masz 100% racji,  też takowy posiadam,  do pracy,  taczka niesamowita do Kangoo,  gdybym nie widział  nie uwierzyłbym,  że jadę po tej samej 

 

 

 

Ale się zaciąłeś na te puszki. 

Miałem nieprzyjemność jechać (taxi) takimi wydumkami - przecież to auto do wożenia cementu albo paszy dla krów.

Usiądź obok dwumetrowca i zobacz ile miejsca potrzebuje nad głową , a ile PRZED sobą .

4 -metrowe auto 😂😂

 

Superb, C5, może Volvo 850 😜 . Nie wiem jak E-classe . No bo S nie mieści się w budżecie.

albo amerykański suv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 19:43, chris_666 napisał:

 

 

 

Coś ktoś może wymyśli emoji56.png

 

 

 

Citroen Xsara Picasso. Tam jest od cholery miejsca w każdą stronę. Szwagier takiego ma, kilka razy w tym siedziałem.

Nawet bagażnik jest tak wielki, że bym zaryzykował zaparkować tam Smarta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



no widzisz,  dlatego  na osobowe kupiłem Kangoo 1.6 16V 95KM,  silnik ten miota tym autem bardziej niż 2.0 16V w omie. 
Na autostradzie wielokrotnie bez zadyszki utrzymuje 160-180...


Między 160 a 180 (bez zadyszki) to jak wejście na Kopiec Kościuszki a Rysy (bez zadyszki)


Co do miejsca na nogi to przy moim wzroście  (170cm) za sobą usiądę i prostuje nogi. 


Na serio ekstrapolujesz ilość miejsca dla "dwumetrowca" na podstawie swojego średniego wzrostu? Podpowiem Ci - tak się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spajdi napisał:

 

 

 

Nie da się tego czytać, nie da się w to uwierzyć co wypisujesz. Jeżdżę dosyć często doblo i porównywanie tego do komfortu osobówki to jakaś kpina. Fiat Croma pod względem komfortu miażdży tego typu trupy użytkowe, a to bliźniak Vectry C, ale może ciut bardziej miękko zestrojony... Co do ilości miejsca to kpina razy dwa. Do żadnego z wymienionych aut nie wejdzie dwóch chłopów +1.9 m wzrostu jeden za drugim - NIE MA TAKIEJ OPCJI. Za kierowca 1.9m to MOŻE zmieści się ktoś 1,75 m na styk...

 

Na szczęście mamy internet, YouTube i serwis który przeprowadza test dwumetrowca i rewiduje takie bzdury wypisywane w internecie, że Doblo czy Kangoo to jakieś niewiarygodnie przestronne auta... Proponuję sobie zobaczyć jakie auta i jak na styk przechodzą test dwumetrowca.

 

Doblo czy Kangoo to MAŁE użytkowe gruzowozy do roboty nie mające nic wspólnego z komfortem.

 

Jeżeli już patrzeć na takie auta to minimum Scudo, aczkolwiek jeżdżąc trochę tym autem uważam, że to wyjątkowo nieprzyjemne auto dla kierowcy... Skrzynia francuska luzy jak do dupy i chodzi jak g..o, sprzęgło jak g..o, układ kierowniczy precyzji tankowca i generalnie za pasażera OK, ale za kierownicą dramat.

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Za tą różnicą że croma jest wysokim autem i siedzi się w nim wyżej niż w vectrze. Ja mam 193 cm i spokojnie za mną w formie ktoś wysoki się zmieści.

Edit

Sprawdziłem. Croma jest o prawie 14 cm wyższa od vectry w wersji liftback i 10 cm wyższa od kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, technix napisał:

Co do miejsca na nogi to przy moim wzroście  (170cm) za sobą usiądę i prostuje nogi.

 

Cytuj

Średnia wzrostu dla mężczyzn w Polsce to 177,3 cm, dla kobiet 164,6 cm

http://www.gisplay.pl/gis/6235-mapa-wzrostu.html

 

Masz wzrost sporo poniżej średniej i twierdzisz że wysocy ludzie będą też równie szczęśliwi w Twoim aucie? ;)

 

Ja Ci nawet zazdroszczę, w RyanAir miałbym jak w biznes klasie. Niestety siedzę okrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 20:00, shapyr napisał:

Mondeo mk4, Citroen C5. Za te pieniądze można już kupić coś w dobrym stanie.

 

Mam C5 i to auto nie jest jakieś ogromne w środku. Ot - typowe auto rodzinne jakich wiele.

Dla rodziny dwumetrowych kolosów jednak przydałoby się coś

a) z ponadprzeciętną przestrzenią na nogi z tyłu (jak w SuperB)

b) z ponadprzeciętną przestrzenią nad głową (zwłaszcza z tyłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wald0 napisał:

Mam C5 i to auto nie jest jakieś ogromne w środku. Ot - typowe auto rodzinne jakich wiele.

Wydaje się duże. To pewnie w Mondku może będzie ciasno ale jednak bym sprawdził.

 

Dnia 19.08.2018 o 19:43, chris_666 napisał:

Wygodne dla 4 dużych osób

Może niech sprawdzą S-Max lub szczególnie Galaxy (dłuższy od eSa). Galaxy prowadzi się podobno praktycznie tak samo jak S-Max.

Znalazłem wczoraj na YT ciekawy test by Zachar nowego s-maxa i jako dwumetrowiec był zadowolony z przestrzeni na nogi na tylnej kanapie po odsunięciu jej maksymalnie do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Superb, C5, może Volvo 850 😜 .

 

superb w kombi było by fajne, ale nieten budrzet

9 godzin temu, kravitz napisał:

Citroen Xsara Picasso.

 

będzie sprawdzone

7 godzin temu, Lupus napisał:

Za tą różnicą że croma jest wysokim autem i siedzi się w nim wyżej niż w vectrze. Ja mam 193 cm i spokojnie za mną w formie ktoś wysoki się zmieści.

Edit

Sprawdziłem. Croma jest o prawie 14 cm wyższa od vectry w wersji liftback i 10 cm wyższa od kombi.

croma wróci do ponownego sprawdzenia

7 godzin temu, wald0 napisał:

 

Mam C5 i to auto nie jest jakieś ogromne w środku.

 

dziś sprawdziłem osobiście kombi - ciasno jak w pandzie , odpada

4 godziny temu, shapyr napisał:

Wydaje się duże. To pewnie w Mondku może będzie ciasno

 

Może niech sprawdzą S-Max lub szczególnie Galaxy

 

mondek kombi też sprawdzony- to tylko wygląda na duże 

ford wpisany na listę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

 

Ale się zaciąłeś na te puszki. 

Miałem nieprzyjemność jechać (taxi) takimi wydumkami - przecież to auto do wożenia cementu albo paszy dla krów.

Usiądź obok dwumetrowca i zobacz ile miejsca potrzebuje nad głową , a ile PRZED sobą .

 😂😂 

jak odsunę fotel na max do tylu to do pedałów nie dosięgam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_666 napisał:

 

dziś sprawdziłem osobiście kombi - ciasno jak w pandzie , odpada

mondek kombi też sprawdzony- to tylko wygląda na duże

 

a nie mówiłem,  sory Pany,  ale miałem omę,  a żaden współczesny samochód klasy D nie dorasta jej do pięt nawet,  szczególnie na tylnej kanapie nad głową,  a takie głupie Kangoo bije ją  (niestety)  na głowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, technix napisał:

weźcie kurna miarę w rękę i zmierzcie sobie,  miara prawdę Wam powie

 

Masz żebyś nie musiał tak z tą miarką biegać. Jedyne w czym Kangoo prowadzi to dach nad głową i wysokość siedziska ale w Transicie jest jeszcze wyżej i jakoś nikt go nie proponuje.

 

b32d5ba0596f95270d3a07a261059986.jpg.4260dfc1537386e684d4d37f0ab011fa.jpg

1fbc3f1f7ddb484a0bf96f2c37125452.jpg.52a0ff6ed0a4678a8353fb336b5daf31.jpg

ff10e2363524be471be7f01c04bd4053.jpg.6562cb89a2138a796fd3d4d2cb71bff9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 19:43, chris_666 napisał:

 

............a w zasadzie wyrośniętej rodziny.

Kolega jeździ vectra C kombi, kawał chłopa , żona tez niczego sobie, dzieci po 2 mb prawie . Ale vectra się skończyła technicznie i nie będzie naprawiana.

I problem jest co wybrać

Kombi lub coś innego z dużym bagażnikiem

Wygodne dla 4 dużych osób

Do 30000

 

Mi do głowy przychodzi tylko superb w kombi, ale nie tez budżet,

 

Coś ktoś może wymyśli emoji56.png

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Jak ma być wygodnie to grand voyager

https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler-grand-voyager-2008-r-2-8-crdi-doinwestowany-navi-dvd-7-osob-ladny-zadbany-zarej-w-pl-ID6AvqbW.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Jak woli klasyczne auta to w211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2018 o 21:21, chris_666 napisał:

superb w kombi było by fajne, ale nieten budrzet

będzie sprawdzone

croma wróci do ponownego sprawdzenia

dziś sprawdziłem osobiście kombi - ciasno jak w pandzie , odpada

mondek kombi też sprawdzony- to tylko wygląda na duże 

ford wpisany na listę

 

W tym przypadku, jak nie interesują ich 6 i 7 miejsce to dużego znaczenia czy S-MAX czy Galaxy nie ma. Chociaż ja i tak bym kupił Galaxego, jest różnica w wielkości bagażnika, wygodniej się podróżuje w 7 osób, prowadzi się podobnie do S-MAX'a (uwaga nie dotyczy Titanium S bodajże, bo tam twardsze zawieszenie), silnik polecam 2.0TDCI 163KM, to takie optimum jak dla mnie. Jakby były pytania odnośnie Galaxego to pomogę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 19:43, chris_666 napisał:

 

............a w zasadzie wyrośniętej rodziny.

Kolega jeździ vectra C kombi, kawał chłopa , żona tez niczego sobie, dzieci po 2 mb prawie . Ale vectra się skończyła technicznie i nie będzie naprawiana.

I problem jest co wybrać

Kombi lub coś innego z dużym bagażnikiem

Wygodne dla 4 dużych osób

Do 30000

 

Pamiętam jak dziś, jak ziomek Mirek Łopatka (singiel) szukał dla siebie auta, a ma 213 cm.

Rozwiązaniem dla tak wysokich osób są np. 3-drzwiowe kompakty, które mają cofnięty słupek boczny. Dla niego dodatkowo w focusie mk1 trzeba było przesunąć do tyłu szyny fotela, jak się dobrze odchylił to w bok patrzył przez tylną szybę:phi:

Oczywiście takie auto nie nada się dla całej rodziny olbrzymów, tak samo jak odpada metoda z "Akademii Policyjnej"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2018 o 21:13, Marcinas napisał:

espace 4. kupiłem po takiej wielkiej rodzinie. przesiedli się do murano, ale byli średnio zadowoleni.

i ta propozycja jak narazie zwyciężyła , wersja grand zaspokoi chyba  i potrzebę przestrzeni dla ludzi i miejsce na bagaż

fajne w espace jest to, że można przestawić układ siedzeń na 2+2 z regulacją odległości drugiego rzędu - można fotele zablokować w dowolnym miejscu prowadnic.

 

narazie jest pożyczona krótka wersja z marnym silnikiem na testy - po weekendzie sa zadowoleni, mi sie tez bardzo podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chris_666 napisał:

i ta propozycja jak narazie zwyciężyła , wersja grand zaspokoi chyba  i potrzebę przestrzeni dla ludzi i miejsce na bagaż

fajne w espace jest to, że można przestawić układ siedzeń na 2+2 z regulacją odległości drugiego rzędu - można fotele zablokować w dowolnym miejscu prowadnic.

 

narazie jest pożyczona krótka wersja z marnym silnikiem na testy - po weekendzie sa zadowoleni, mi sie tez bardzo podoba

najlepiej diesla z silnikiem 2.0; unikałbym najbardziej jednostek 2.2 i 3.0 ale i tak wszystko zależy od stanu.

ja wziąłem 1.9, ale tylko i wyłącznie dlatego że auto było zadbane i regularnie serwisowane.

za 30 tysi może znajdą coś w okolicach 2010. dużo tego jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej diesla z silnikiem 2.0


Tak, to jasne z jakim napędem, sam jadę pod koniec września po małego Espace, niestety 130KM, ale nie mam wyboru .
Znajomi mają sami coś poszukać, ja miałem tylko coś doradzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.