Skocz do zawartości

Shell V-Power.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Legend na temat wyższości lepszych paliw nad zwykłymi jest mnóstwo.

Jedni odczuwają wzrost mocy inni lepszą pracę silnika, a jeszcze inni rzadsze wypalanie DPF.

 

I ja coś zauważyłem.

 

Do Terrano cały czas wlewam Shell V-Power Diesel. Przez cały lipiec jednak jeździłem na paliwie, które dostałem od pewnego znajomego rolnika, który za parę usług odstąpił mi olej napędowy ze swojej przydomowej stacji paliw.

Ma taki duży naziemny zbiornik i co jakiś czas przyjeżdża do niego cysterna z jakiejś hurtowni paliw i mu go uzupełnia.

 

Różnica jaką dało się zauważyć to uruchamianie silnika. Musiałem albo dłużej kręcić rozrusznikiem albo dwa razy kręcić żeby silnik zapalił.

Gdy to paliwo wyjeździłem i wlałem znów Shell V-Power Diesel to silnik momentalnie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fred77 napisał:

Legend na temat wyższości lepszych paliw nad zwykłymi jest mnóstwo.

Jedni odczuwają wzrost mocy inni lepszą pracę silnika, a jeszcze inni rzadsze wypalanie DPF.

 

I ja coś zauważyłem.

 

Do Terrano cały czas wlewam Shell V-Power Diesel. Przez cały lipiec jednak jeździłem na paliwie, które dostałem od pewnego znajomego rolnika, który za parę usług odstąpił mi olej napędowy ze swojej przydomowej stacji paliw.

Ma taki duży naziemny zbiornik i co jakiś czas przyjeżdża do niego cysterna z jakiejś hurtowni paliw i mu go uzupełnia.

 

Różnica jaką dało się zauważyć to uruchamianie silnika. Musiałem albo dłużej kręcić rozrusznikiem albo dwa razy kręcić żeby silnik zapalił.

Gdy to paliwo wyjeździłem i wlałem znów Shell V-Power Diesel to silnik momentalnie zapala.

Ten Twój Terrano odpali normalnie na każdym dieslu z każdej normalnej stacji benzynowej. Jak miałeś problemy z odpaleniem na paliwie z niewiadomego pochodzenia to wina tego konkretnego paliwa a nie cudownych właściwości Shell V-Power Diesel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spad napisał:

Ten Twój Terrano odpali normalnie na każdym dieslu z każdej normalnej stacji benzynowej. Jak miałeś problemy z odpaleniem na paliwie z niewiadomego pochodzenia to wina tego konkretnego paliwa a nie cudownych właściwości Shell V-Power Diesel. 

 

Otoz to, pewnie na oleju z Biedronki tez by odpalil ;)

Ale jak Fred ma lepsze samopoczucie od VPowera to niech leje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spad napisał:

Ten Twój Terrano odpali normalnie na każdym dieslu z każdej normalnej stacji benzynowej. Jak miałeś problemy z odpaleniem na paliwie z niewiadomego pochodzenia to wina tego konkretnego paliwa a nie cudownych właściwości Shell V-Power Diesel. 

Dokładnie. Diesel przede wszystkim musi być świeży. Jak się tankuje na normalnych stacjach z dużym przerobem to nie ma najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych silnikach to bez znaczenia. To paliwo od rolnika moglo byc jakies chrzczone w sumie stary ciagnik to na wszystkim pojedzie. Nowy juz niekoniecznie. To samo jest z laniem 98 zamiast 95 o ile nie ma mapy zrobionej na wyzsze oktany to nie ma sensu lac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

W starych silnikach to bez znaczenia. To paliwo od rolnika moglo byc jakies chrzczone w sumie stary ciagnik to na wszystkim pojedzie. Nowy juz niekoniecznie. To samo jest z laniem 98 zamiast 95 o ile nie ma mapy zrobionej na wyzsze oktany to nie ma sensu lac.

 

bzdur nie gadaj, bo wszystko zalezy od konkretnego silnika. np mocniejsze tfsi mają zalecane 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Vadero napisał:

 

bzdur nie gadaj, bo wszystko zalezy od konkretnego silnika. np mocniejsze tfsi mają zalecane 98.

 

Na palcach jednej reki mozna policzyc silniki, ktore maja mapy na 98. Do calej reszty tankowanie paliwa o liczbie oktanowej wyzszej, niz 95 nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wladmar napisał:

Moje BMW 3.0t jeździło na 95. 

Oczywiście jeździć będzie. Ostatnio "zajrzałem do wnętrza" mojego sterownika i ma trzy mapy sztywne, 91, 95, 98. Oprócz tego, jak zastuka, to sam lekko cofnie zapłon, a wstępnie idzie na sztywnych mapach. Na wlewie pewnie miałeś napisane RON91/95-RON98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na palcach jednej reki mozna policzyc silniki, ktore maja mapy na 98. Do calej reszty tankowanie paliwa o liczbie oktanowej wyzszej, niz 95 nie ma sensu.
No to wymień wszystkie. Pośmiejmy się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujekcybul napisał:

W starych silnikach to bez znaczenia. To paliwo od rolnika moglo byc jakies chrzczone w sumie stary ciagnik to na wszystkim pojedzie. Nowy juz niekoniecznie. To samo jest z laniem 98 zamiast 95 o ile nie ma mapy zrobionej na wyzsze oktany to nie ma sensu lac.

Nie chcę podważać Twego zdania na temat rolników, ale rolnik z własnym zbiornikiem na paliwo to prawdopodobnie czymś pokroju Lamborghini śmiga po polu, a nie C330.

Co nie zmienia faktu, że dalej masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wujekcybul napisał:

W starych silnikach to bez znaczenia. To paliwo od rolnika moglo byc jakies chrzczone w sumie stary ciagnik to na wszystkim pojedzie. Nowy juz niekoniecznie.

Ma dwa  Jonh Deere. Jeden dwuletni, drugi tegoroczny.

 

7 godzin temu, wujekcybul napisał:

To samo jest z laniem 98 zamiast 95 o ile nie ma mapy zrobionej na wyzsze oktany to nie ma sensu lac.

Do Fiata leję benzynę 95 V-Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Oczywiście jeździć będzie. Ostatnio "zajrzałem do wnętrza" mojego sterownika i ma trzy mapy sztywne, 91, 95, 98. Oprócz tego, jak zastuka, to sam lekko cofnie zapłon, a wstępnie idzie na sztywnych mapach. Na wlewie pewnie miałeś napisane RON91/95-RON98.

Nie, było napisane 95, bez 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał:

 

Na palcach jednej reki mozna policzyc silniki, ktore maja mapy na 98. Do calej reszty tankowanie paliwa o liczbie oktanowej wyzszej, niz 95 nie ma sensu.

 

Podejrzewam, że większość mocnych turbobenzyn jest na PB98 :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Miałem A6 C5 2.8 i w instrukcji napisane że zalecane paliwo to 98, i że można tankować 95 ale auto będzie słabsze. :ok: 
To samo w mojej astrze dla biednych. I mocniejszym 1.4 16v od VAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Wszystkie BMW, większość Audi V6, V8.

Subaru

 

18 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Podejrzewam, że większość mocnych turbobenzyn jest na PB98 :hmm: 

Myślę że większość nowoczesnych silników potrafi się przestawić na 98 i jeździć lepiej. Nawet jeśli w instrukcji nie ma o tym słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fred77 napisał:

Legend na temat wyższości lepszych paliw nad zwykłymi jest mnóstwo.

Jedni odczuwają wzrost mocy inni lepszą pracę silnika, a jeszcze inni rzadsze wypalanie DPF.

Ja przyrostu osiągów nigdy nie odczułem..ale cichszą pracę i owszem. Sprzedając 2 lata temu Forda z 1.6 TI-VCT zamiast Pb95 nalałem mu V-powera i po tym benzyniak zaczął chodzić jak benzyniak, a nie klekoczący diesel. W osiągach ani spalaniu nie odczułem różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fred77 napisał:

Różnica jaką dało się zauważyć to uruchamianie silnika. Musiałem albo dłużej kręcić rozrusznikiem albo dwa razy kręcić żeby silnik zapalił.

Ten rolnik nie kupuje aby jakiegoś Biodiesla np. B20? John Deere mogą latać nawet na B100 jeśli paliwo spełnia normy EN 14214.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujekcybul napisał:

W starych silnikach to bez znaczenia. To paliwo od rolnika moglo byc jakies chrzczone w sumie stary ciagnik to na wszystkim pojedzie. Nowy juz niekoniecznie. To samo jest z laniem 98 zamiast 95 o ile nie ma mapy zrobionej na wyzsze oktany to nie ma sensu lac.

Do mojego ecoboosta leję benzynę 95. jakiś czas temu na stacjach Lotos były promocje na benzynę 98, chodziło o weekendy rajdowe Kubicy. Wtedy benzyna 98 kosztowała 7 groszy więcej od 95. Pilnowałem tych promocji i jeździłem głównie na 98. Z perspektywy czasu nie zauważałem ani poprawy osiągów, ani mniejszego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, swienty napisał:

 

Miałem A6 C5 2.8 i w instrukcji napisane że zalecane paliwo to 98, i że można tankować 95 ale auto będzie słabsze. :ok: 

 

Mitsubishi Lancer 2.0T -> Pb98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Ostatnio "zajrzałem do wnętrza" mojego sterownika i ma trzy mapy sztywne, 91, 95, 98. Oprócz tego, jak zastuka, to sam lekko cofnie zapłon, a wstępnie idzie na sztywnych mapach.

Zapytam jako laik. Kiedy i na podstawie czego "wybierane są mapy" sterujące silnikiem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jarek_JD napisał:

Zapytam jako laik. Kiedy i na podstawie czego "wybierane są mapy" sterujące silnikiem?  

Kiedyś ręcznie się ustawiało.

Obecnie silniki mają czujniki spalania stukowego - więc może na tej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jarek_JD napisał:

Zapytam jako laik. Kiedy i na podstawie czego "wybierane są mapy" sterujące silnikiem?  

 

Samochod nie ma zadnych czujnikow, rozpoznajacych liczbe oktanowa. Po prostu daje standardowa mape, a jezeli zaczyna stukac opoznia zaplon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 98 każdy silnik chodzi ciszej, bo to paliwo po prostu wolniej się spala.

W normalnym aucie tu mam na myśli No 1.2tsi vag nie czuć różnicy cokolwiek wlalem to jechał tak samo. W Fiescie mam zapłon ustawiony pod 98 na 95 pojedzie ale dźwięk wyraźnie inny i lubi sobie strzelić przy zmianie biegów na odcince. Mówisz ze kiła lepiej idzie na 98?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Mówisz ze kiła lepiej idzie na 98?

Ja nie tankuję 98 bo mam samochody na 95 i po prostu jeździły by tak samo jak nie gorzej. W Clio na klapie korka jest jest naklejka informująca że można lać "95 or 98". Raz nalałem i dalej był muł :hehe:. Jak mi się w Lanosie kończył silnik, to na 98 mniej "dzwonił". Podobny efekt był jak pod fotelem przełączyłem zworkę na 86, ale wyraźnie słabł. Paliwo 98 nie spala się tak gwałtownie jak 95 i jest przeznaczone do wysilonych silników o dużym stopniu sprężania i z turbo. Lanie tego do normalnych samochodów jest bez sensu i takie będą na nim mieć gorsze osiągi połączone jak ktoś już zauważył z cichsza praca, bo właśnie "dupnięcie" w tłok przebiega mniej gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z odpalaniem auta na normalnym paliwie to nie jest to super zdolność paliwa ale problem z autem. Prawdopodobnie problem z dawką startową paliwa, np problem w pompą. Nie ma cudów, sprawne auto zapali i będzie jeździć tak samo na "zwykłym" paliwie jak i tym premium. Co więcej, robiąc sporo km różnica w cenie tego paliwa zrobi solidny bufor finansowy na jakieś przyszłe naprawy. Krótko mówiąc poza poprawieniem zdrowia psychicznego posiadacza to wiele nie robi. 

 

Oczywiście jak np zatankujemy benzynę 95 oktanową do auta przystosowanego do 98ki to będzie problem, najczęściej auto straci moc bo sterownik zacznie robić korekty. Większość "niemców" ma silniki turbo robione na 98 oktanów. Każde auto oprogramowane na 95 nic nie zyska po zatankowaniu 98ki a może stracić. Jeszcze bardziej można zgłupieć jak się ściągnie auto z USA i będziesz miał herezje na wlewie ;) U nas podaje się wg RON a tam wyciąga się średnią z RON + MON. W praktyce wychodzi nasza 98ka to ich ~94. Sprowadzisz takie auto zaczniesz lać 95 i może być zonk ;]

 

Oczywiście wszystkie te wywody zakładają, że jakość zwykłego diesla i 95 oktanowej benzyny jest zgodna z normami nie ma za dużej ilości biokomponentów.

 

Np moje auto jest oprogramowane na 95ke i max 10% bio i nie ma sensu lać nic więcej. Jeździłem benzynami, ostatnio sporo dieslem i zawsze tankowałem zwykłe paliwa. Nic się nie popsuło, nic nie muliło, nic nie zamarzło. A kasy zostało w kieszeni sporo. Ale kto bogatemu zabroni ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jarek_JD napisał:

Zapytam jako laik. Kiedy i na podstawie czego "wybierane są mapy" sterujące silnikiem?  

Jeżeli sterownik ma napisane mapy pod różną liczbę oktanową, to producent umieszcza tą informację na wlewie, lub w instrukcji. Jak czujniki stukowe przekroczą pewien próg, to sterownik przechodzi na mapę pod niższą liczbę oktanową, a ta z kolei opóźnia zapłon w całym zakresie i robi nam się słabszy silnik. Jeśli zalejemy paliwa wysokooktanowego, to brak reakcji czujników stukowych powoduje przejście na mapę bardziej agresywną, z mocno wyprzedzonymi zapłonami. Zaznaczyć należy, że zwykłe paliwa oznaczone 98 tak naprawdę mają ledwie 96-97 oktanów. Jednym z lepszych paliw na naszym rynku jest Verva 98 i ona ma podobno 98. W moim aucie różnica na mapach między 95, a 98 jest ok 6-7 stopni wyprzedzenia dla średnich obciążeń i ok 3-4 stopnie wyprzedzenia dla dużych obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jarek_JD napisał:

Do mojego ecoboosta leję benzynę 95. jakiś czas temu na stacjach Lotos były promocje na benzynę 98, chodziło o weekendy rajdowe Kubicy. Wtedy benzyna 98 kosztowała 7 groszy więcej od 95. Pilnowałem tych promocji i jeździłem głównie na 98. Z perspektywy czasu nie zauważałem ani poprawy osiągów, ani mniejszego spalania.

Do swojego 1.5 EB też leję tylko 95, ale ostatnio wlałem promocyjne 98 - także nie zauważyłem żadnej poprawy osiągów ... o spalaniu ciężko coś powiedzieć po jednym zbiorniku, natomiast poprawie uległa praca silnika. Silnik pracował bardziej gładko, trochę ciszej. Na wolnych obrotach nie "dzwonił" i przyspieszał z łagodniejszym dźwiękiem. Akurat EB są dosyć "warkotliwe" i mają sporo różnych "dźwięków towarzyszących" - tutaj na 98 czuć wyraźna poprawę. Myślę że od czasu do czasu wleję 98 jeśli cena nie będzie dużo wyższa. 

W sumie podobny efekt wytłumienia pewnych dźwięków był przy laniu oleju 2T do ON w 1.9 JTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2018 o 22:52, format napisał:
Dnia 20.08.2018 o 22:43, swienty napisał:
 
Miałem A6 C5 2.8 i w instrukcji napisane że zalecane paliwo to 98, i że można tankować 95 ale auto będzie słabsze. :ok: 

To samo w mojej astrze dla biednych. I mocniejszym 1.4 16v od VAG

 

niedawno właśnie doczytałem że opel zaleca do 1.6 SHT benzynę 98. A sprzedawca mnie przy zamówieniu nie ostrzegł że będę miał takie wysokie koszty eksploatacji ;].

Najgorsze, że dziś prawie już nie ma normalnej benzyny 98. Wszędzie vpowery,vervy czy inne cuda droższe od 95 minimum o 50 groszy. Będę musiał się chyba przeprosić ze stacją Auchan, gdzie jest zwykła 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
niedawno właśnie doczytałem że opel zaleca do 1.6 SHT benzynę 98. A sprzedawca mnie przy zamówieniu nie ostrzegł że będę miał takie wysokie koszty eksploatacji ;].
Najgorsze, że dziś prawie już nie ma normalnej benzyny 98. Wszędzie vpowery,vervy czy inne cuda droższe od 95 minimum o 50 groszy. Będę musiał się chyba przeprosić ze stacją Auchan, gdzie jest zwykła 98
Amic ma normalną 98, zresztą 98 z BP nie jest wiele droższa. Tylko vpower racing robi taką różnicę że niestety nie mam czego tankować na Shellu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

niedawno właśnie doczytałem że opel zaleca do 1.6 SHT benzynę 98. A sprzedawca mnie przy zamówieniu nie ostrzegł że będę miał takie wysokie koszty eksploatacji ;].

Najgorsze, że dziś prawie już nie ma normalnej benzyny 98. Wszędzie vpowery,vervy czy inne cuda droższe od 95 minimum o 50 groszy. Będę musiał się chyba przeprosić ze stacją Auchan, gdzie jest zwykła 98

W moim przypadku tankujac 98 na BP wydaje rocznie 380zl wiecej. Przy zalozeniu, ze jest 50 groszy drozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bochumil napisał:

Ktoś odnotował różnicę na + po zatankowaniu diesla premium? Jeśli tak, na jakiej stacji?

Różnice pomiędzy zwykłym paliwem, a tym lepszym można by zobaczyć wówczas gdy wzięlibyśmy dwa takie same samochody i jeden eksploatowalibyśmy na różnych zwykłych paliwach, a drugi tylko na jednym paliwie premium.

Po czym po przebiegu 300000km sprawdzilibyśmy analizę spalin oraz rozebralibyśmy silniki i układy paliwie i porównalibyśmy ich stan.

 

Wówczas można by powiedzieć czy są jakieś różnice.

 

Póki co ja zauważyłem lepsze uruchamianie silnika, który bądź co bądź ma 420000km przebiegu.

Czy oprócz tego ma to jakiś zbawienny wpływ na spalanie, pracę silnika i trwałość elementów układu paliwowego? Nie wiem, bo nie mam skali porównawczej.

Jednak zakładam sobie, że być może ma to jakiś skromnie zbawienny wpływ na silnik, który już 10 razy okrążył kulę ziemską.

 

Dodatkowo regularnie, zgodnie z instrukcją obsługi, co 10000km wymieniam olej w silniku. Na oleju też nie oszczędzam i wlewam syntetyczny Shell Helix Ultra Racing 10W60.

Dodam, że silnik ten nie chce brać oleju. Jak przez okres przebiegowy doleję litr to jest dobrze.

 

Wlewam lepsze paliwo, lepszy olej to może pojeździ mi to wozidło trochę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bochumil napisał:

Ktoś odnotował różnicę na + po zatankowaniu diesla premium? Jeśli tak, na jakiej stacji?

diesel premium poza tym ze daje mi wyłącznie subiektywne odczucie ładniejszej pracy silnika, to wymiernie sprawia że znacznie rzadziej musi wypalac sie DPF. Miałem nowego passka, to na tanim ON wchodzil w cykl wypalania co pareset km i cykl ten trwał strasznie dlugo, czesto musialem czekac ze zgaszeniem auta ilestam minut żeby dokończyl. na premium ON praktycznie samochód nie wchodzi w wypalanie DPF na wolnych obrotach - wypala sie na bieząco podczas jazdy, moze ze 2 razy na pół roku zauwazylem ze odpala wypalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vadero napisał:

diesel premium poza tym ze daje mi wyłącznie subiektywne odczucie ładniejszej pracy silnika, to wymiernie sprawia że znacznie rzadziej musi wypalac sie DPF. 

Gdzie tankujesz?

Ja tankuję tylko zwykły ON na Orlenie lub Lotosie (przeważnie).

Wypalania nie zauważam (czasem czuć, że jest cieplej spod auta, gdy wysiadam), nigdy nie czekałem aż wypali.:nie_wiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bochumil napisał:

Ktoś odnotował różnicę na + po zatankowaniu diesla premium? Jeśli tak, na jakiej stacji?

Mój 1.6 Multijet wyraźnie ciszej pracuje na ON premium. Kilka osób zwróciło na to uwagę, więc nie jest to moje subiektywne odczucie. Póki co numerem 1 jest dla mnie ON premium z Circle K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Gdzie tankujesz?

Ja tankuję tylko zwykły ON na Orlenie lub Lotosie (przeważnie).

Wypalania nie zauważam (czasem czuć, że jest cieplej spod auta, gdy wysiadam), nigdy nie czekałem aż wypali.:nie_wiem:

 

Zatankuj pare razy na BP zwykle ON ja tam hultaja tankowalem i jezdzil subiektywnie lepiej niz na innych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rwIcIk napisał:

Gdzie tankujesz?

Ja tankuję tylko zwykły ON na Orlenie lub Lotosie (przeważnie).

Wypalania nie zauważam (czasem czuć, że jest cieplej spod auta, gdy wysiadam), nigdy nie czekałem aż wypali.:nie_wiem:

 

 

Gdzie popadnie ;) Ale leję premium ON.

Najczęściej na Lukoilu - ten ich premium  ON jest parę groszy droższy niż zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2018 o 09:53, bochumil napisał:

Ja do tej pory tankowałem paliwa premium z Lotosa i Orlenu i nie odnotowałem żadnych zmian. Być może w przypadku auta użytkowanego na krótkich odcinkach nie ma szans żeby takie zmiany odnotować. 

Miałem 2.0 Hdi przez większą część swojego przebiegu (zanim się go pozbyłem zrobił prawie 500 kkm) jeździł na zwykłym ON z Shella lub Orlena. Po zalaniu pod rząd dwóch baków co jakiś czas tego "lepszego" paliwa jedyny efekt jaki zaobserwowałem to był wzrost spalania o około 0.2l na każde 100km. Więc nie dość, że paliwo było droższe to ten silnik pochłaniał go więcej. Krótko mówiąc lipa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.