Jump to content
TWENTIS

Mandat z Włoch - papierologia

Recommended Posts

Przeczytaj ten wątek: https://www.fodors.com/community/europe/on-liine-method-to-pay-traffic-fine-for-italy-1478478/

Kiedyś dostałem mandat w Hiszpani. Radar zrobił mi zdjęcie - miałem 98 na 90km/h. Dostałem maila z wypożyczalni z kopią mandatu w PDFie, informacją o obciążeniu mojej karty kosztami administracyjnymi (przekazanie moich danych służbom odpowiedzialnym za wystawianie mandatów) oraz informacją, że dostanę ten sam mandat na mój domowy adres, który podałem im podczas odbioru samochodu. Hiszpański system jest taki, że jeżeli zapłacisz mandat w ciągu 30 dni, wówczas płacisz tylko 50% (w moim przypadku redukowało to kwotę ze 100 do 50e). Postanowiłem więc, że poczekam 28 dni na mandat który mają mi wysłać pocztą, jeżeli się nie pojawi to zapłacę go online (jest taka możliwość). Koniec końców, tak musiałem zrobić, bo nikt nigdy żadnego mandatu do mnie nie wysłał :-).

23 godziny temu, Igorek napisał:

Jesteś pewien, że chodziło o przekroczenie o 2km/h?

Tak. Do bodajże 2014r nie było problemem przekroczenie prędkości nawet o 10km/h, później przekroczenie nawet o 1km/h jest karane.

Edit:

Przepraszam, mój błąd - było 98km/h na 90, właśnie znalazłem maila z wypożyczalni.

2 godziny temu, TWENTIS napisał:

ok. to czekam na papiery oficjalnie.

Rozumiem, że wszystkie terminy liczą się od momentu doręczenia mi.

Bo to co przyszło z wypożyczalni było listem zwykłym.

Raczej bym sie spodziewal zwyklego listu. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.