Jump to content
TWENTIS

Mandat z Włoch - papierologia

Recommended Posts

7 godzin temu, TWENTIS napisał:

Dobra
Przyszedl poleconybz Wloch
Jest jedna kartka po angielsku - taka tabelka. Co zrobilem, kiedy itp.
Jest nr jinta i kwota - jak zaplace do 5 dni X jak do 60 dni X + 50% jak pozniej X *2

Czy oni to moga sciagnac jakos?
Czy jak pojade znowu do wloch to wtedy?
Na lotnisku?
Czy minsamochodu nie pozycza?

Przerabiałem temat dokładnie taki jak opisany przez Ciebie.

Najpier na karcie kredytowej zobaczyłem koszt chyba 30 euro.

Skontaktowałem się z wypożyczalnią telefonicznie ( Budget na lotnisku w Bergamo ) i wyjaśnili mi że to za mandat.

Byłem przekonany że to kwota mandatu i na tym temat się zakończy.

Po jakimś czasie przyszedł z Włoch zwykły list z tabela o której piszesz.

Pomyślałem że skoro zwykły list to przecież mi nie udowodnią że odebrałem i dalsze Januszowe rozkminy - werdykt: nie płacę ;]

Po chyba ok 3 miesiącach przyszło kolejne pismo ( teraz już chyba poleconym ) z informacją że nie zapłaciłem coś ponad 100 euro we wskazanym czasie to teraz mam do zapłaty 250 i jak nie zapłacę to przekażą moją sprawę do kancelari wyndykacyjnej której koszty dodatkowe są nie do oszacowania na tą chwilę.

Pomyślałem że jak wciągną mnie na taka czarną listę to prawo Murphiego zadziała i wychaczą mnie przy najmniej odpowiedniej dla mnie sytuacji ( lotnisko czy rutynowa kontrola policji jak kolejny raz będę we Włoszech )

Żeby mieć święty spokój - zapłaciłem. Zapłaciłem 250 euro zamiast trochę ponad 100 - tak zakończyło się Januszowanie.

Na plus jest to że procedura płacenia jest bardzo cywylizowana - na mandacie ( u Ciebie zapewne też ) miałem dane do logowania na stronę miasta Bergamo i mogłem na stronie zapłacić kartą - na koniec otzrymałem kominikat "Grazie per la collaborazione" ;l

Także moja rada: jeżlei nie minął czas kiedy obowiązuje niższa kwota mandatu, chlapnij coś na odwagę, zapłać i zapomnij ;l

• Like 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.