Skocz do zawartości

Pilnie potrzebne informacje o ciśnieniu sprężania w 2.2 TDCi Transit 2012. Ma ktos


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Raczej nie pisze takich postów. Czy ma ktoś może dojście do informacji o ciśnieniu sprężania w silniku forda 2.2 TDCi z 2012 roku

 Chodzi o Transita. Wg. Mechanika wyszło 25 22 24 23. I uważa, że silnik raczej do remontu. 

Auto jeździ. Jedyny minus dlaczego u niego wylądował to stuki wtryskiwaczy na zimno. 

 

Wcześniej został wymieniony jeden wtryskiwacz na 4 cylindrze i przez 3 tygodnie chodził jak marzenie. Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znasz stopień kompresji, średnice skok tłoka, to można to policzyć, aczkolwiek w tych silnikach te wyniki wydają się być ok. 

Problem byłby gdyby było 13-17 bar. 

 

Sprawdź korekcje na wtryskiwaczach, ona prawdę Ci powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MaserTi napisał:

Chodzi o Transita. Wg. Mechanika wyszło 25 22 24 23.

Podobno, taki info znalazłem, że silniki 2,2 TDCi z rodziny Puma od 2011 są odprężone ze względu na wymogi czystości spalin i ciśnienie jest rzędu 26 bar więc ciśnienie samo w sobie raczej w miarę tyle, że różnice pokazują, że zużycia trochę już jest.

 

20 godzin temu, MaserTi napisał:

Wcześniej został wymieniony jeden wtryskiwacz na 4 cylindrze i przez 3 tygodnie chodził jak marzenie. Ma ktoś pomysł co to może być?

Wtryskiwacz był wkodowany czy samoadaptacja? Samoadaptacja nie zawsze daje dobre efekty.

Warto zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też czytałem właśnie, że silnik jest odprężony. 

Mechanik sugeruje remont ale podjąłem decyzję o sprawdzeniu wszystkich wtryskiwaczy i wysłaniu pompy do sprawdzenia. Różnica fakt jest ale wydaje mi się, że jak zadbać o układ paliwowy to powinien jeszcze pojeździć. Mechanik za remont krzyknął za samą robociznę 6000 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia za auto robocze, kupione za 17 tys zł. 😁

 

Wszystkie wtryskiwace były zakodowane od nowa 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaserTi napisał:

Tak też czytałem właśnie, że silnik jest odprężony. 

Mechanik sugeruje remont ale podjąłem decyzję o sprawdzeniu wszystkich wtryskiwaczy i wysłaniu pompy do sprawdzenia. Różnica fakt jest ale wydaje mi się, że jak zadbać o układ paliwowy to powinien jeszcze pojeździć. Mechanik za remont krzyknął za samą robociznę 6000 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia za auto robocze, kupione za 17 tys zł. 😁

 

Wszystkie wtryskiwace były zakodowane od nowa 👍

 tam jest motyw w tych silnikach, że pierwszy wtryskiwacz jest od zamachu, warto sprawdzić czy zostaly poprawnie wpisane ;) a tak to nie wiem. mam boxera z tym samym silnikiem i mam wrażenie że mi stuka na pierwszym (w sensie od rozrzadu) wtrysku więc też czeka mnie diagnostyka i ew. wymiana...u mnie jeszcze dymi po odpaleniu na zimno i ma przedmuchy do skrzyni korbowej, ale ogólnie zapierdziela dosc zdrowo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.